Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy ne adjam oda másnak a...

Hogy ne adjam oda másnak a megoldott házi feladatomat?

Figyelt kérdés

Van pár ember az osztályban, aki sose csinál matek leckét, ők mindig elkérik tőlem.


Én nem szeretném odaadni, mert sokat dolgoztam vele, ők meg 1 perc alatt lemásolják, és ezt nem tartom igazságosnak.

Egyszerűen nem bírom azt mondani nekik, hogy nem, mert félek megsertődnek, vagy megszakadnak az eddigi jó kapcsolataink mert "irigy" vagyok stb.


Ha valakinek van személyes tapasztalata, az hogyan vette rá magát, hogy végre nemet tudjon mondani?



2020. jan. 24. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csinalj belöle üzletet. X összeg es megirod akarkinek
2020. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Mégis milyen kapcsolatot féltesz hogy megszakad? Érdekbarátság? Örülj neki hogy megszakad.
2020. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2

Hát az egyik ilyen srác igazi barátom is, nemcsak azért mert odaadok neki pár megoldást.

2020. jan. 24. 17:40
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
szerintem meg nyugodtan add oda, azzal csak ők veszítenek, ha mindig lemásolják
2020. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

Add oda nyugodtan! 1. A nemtanulás kamatot fizet a dolgozatnál. 2. Az ilyen szívességért cserébe segíthetnek másban. Elhívnak maguk közé.

Ugyanakkor, ha megtagadod, akkor kiderül, kik az igazi barátok. De ezt csak akkor tedd, ha tényleg kíváncsi vagy.

2020. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

A lecke arra való, hogy tanulj a megírása közben!

Olyan ez, mintha azon háborodnál fel, hogy a barátaid megkérnek, hogy mondd azt, hogy ők is járnak veled edzeni, pedig igazából otthon tévéznek.

Aki megírja a házit vagy elmegy edzeni, az fejlődni fog, aki pedig azt kamuzza, hogy megcsinálta, az meg nem fog! Ennyire egyszerű az egész.

2020. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Téged nem ér hátrány, ha odaadod. Te megcsináltad, gyakoroltál, jók lesznek a jegyeid.

Ha viszont nem adod oda, lehet hogy nem lesznek haverjaid.


Ez a felnőtt életben is így fog működni.

Nézd meg A Keresztapát :D


https://www.youtube.com/watch?v=HNWB7M6QkeM


Egyszer majd te is kérsz tőlük valamit...

2020. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

sose írtam leckét anno gimiben, mindig szünetben másoltam le a barátomról aki a padtársam volt.

természetesen ha neki kellett vmi a büféből, vagy csak nem volt nála annyi, mindig adtam, ez így fair.

2020. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ha egyszer meg akarom csinálni a leckémet, más meg nem akar vele időt tölteni, akkor mért ne adnám neki oda? ha mondjuk kényszerítenének, hogy oldd meg, hoyg lemásolhassák, az baj lenne, de ha amúgy is meg akarod oldani? én szeretem a magyart, mindig kitöltöttem az olvasónaplót, de utálom a matekot, úgyhogy becseréltem az ember tragédiáját a szögfüggvényekre, mindenki jól járt. de ha nincs szögfüggvény is odaadom. mitől lesz nekem jobb, ha egyest kap?
2020. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
A barátság az barátság, és nem üzlet. Attól, hogy lemásolja, a másik fél nem tanul, nem okosodik, amit most nem, majd pár év múlva érezni fog magán, hogy mást kellett volna tenni. Mond meg neki, hogy az ő érdekében NEM adod oda neki, mert neki is az a feladata (még), hogy az iskolában tanuljon.
2020. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!