Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanároknak hol a közbeszédi...

Tanároknak hol a közbeszédi nyári 2,5 hónap szabijuk ha csak jún 30 és aug 20 között vannak otthon és ebből lejön a két hét táboroztatás? Én nem látom a 2,5 hónapot

Figyelt kérdés

Tanároknak hol a közbeszédi nyári 2,5 hónap szabijuk ha csak jún 30 és aug 20 között vannak otthon és ebből lejön a két hét táboroztatás? Én nem látom a 2,5 hónapot



Biztos mindenki hallotta már milliószor a maszlag dumát: a tanárok nyáron 2,5 hónapot szabin vannak! Jún júl aug!


Nekem a kezdő tanárnak elmagyarázná valaki hol ez a 2,5 hónap? Én nem látom!

Jún 30 záróértekezlet. Addig menni kell. Minden nap.

Aug 22. nyitóértekezlet. Aztán menni kell.

Tehát jún 30-aug 21. a szabi.

De ebben még benne van a nyári 2x1 hét táboroztatás.

Vagyis akkor mennyi is a nyári 2,5 hónap amiről mindenki ugat? jó ha 4 hét? Azért az csöppet karcsúbb mint a 2,5 hónap nem?


2020. jún. 23. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Másnak meg fele ennyi sem jár nyáron. Mit kell itt pattogni?

Tavaly olyan hajtás volt a munkahelyemen, hogy 3 napot voltam szabin összesen.

2020. jún. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Júliusban és augusztus első felében van kb. 30 munkanap. Lejön neked két hét tábor (másnak nem), marad 20 nap.


Ez a munka törvénykönyve szerint az éves rendes szabadság. Ezen kívül neked ott van a karácsony környéke 5-7 munkanappal, az őszi szünet 2-3 munkanap, a tavaszi szünet (2-3 munkanap). Tehát kb. 40 nap körüli az éves szabadságod, akár pályakezdőként is.


Ezt mondjuk nem szabadon osztod el, de a legtöbben (főleg akik gyereket is nevelnek) amúgy is az ünnepeket (amikor neked alapból szabid van), meg a nyarat próbálja kivenni. Az persze rossz, hogy év közben nem tudsz 1-2 napra elszakadni.


Egyébként nagyon sok helyen azért a záróértekezletig bent poshadást sem veszik komolyan, meg a nyitóértekezlet után sem kell két hetet bent ülni, mire megjön az első diák az évnyitóval. Táboroztatni sem kell mindenkinek. Mondjuk neked, mint pályakezdőnek lehet, hogy kijut a "szívatásból".


Egyébként csapnivaló a stílusod, tanárként adhatnál magadra egy kicsit!

2020. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Tavaly olyan hajtás volt a munkahelyemen, hogy 3 napot voltam szabin összesen."


És ennek mi köze ahhoz amit én kérdeztem? Semmi a világon. Az a te egyéni nyomorod hogy olyan helyen vagy ahol 3 napot adnak. De ennek köze ahhoz amit én kérdeztem?

2020. jún. 23. 08:25
 4/12 A kérdező kommentje:

"nyitóértekezlet után sem kell két hetet bent ülni, mire megjön az első diák az évnyitóval."


nem. Helyette lesz majd kb 40 pótvizsgázó diák, lesz 16 megnyitandó osztálynapló amit szept 1-re fullra fell kell tölteni adatokkal, lesz 16 törzslap amit aktualizálni kell, augban van a pótbeir időszak is ömlenek majd az új diákok, akiket be kell vinni a rendszerbe, megjönnek a tankönyvek vagy 8-10 raklapnyi könyv ami névre szólóan szortírozni kell....


Szóval marhára nem úgy néz ki hogy nyitóértekezlet aztán majd beesünk szept 1-én. Nagyon nem.

2020. jún. 23. 08:27
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ez pedig a te egyéni nyomorod. Tényleg undorító a stílusod, már előre sajnálom a leendő diákjaidat.
2020. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Remélem nem magyart tanítasz.
2020. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Sírjál még egy kicsit. Ha nem tetszik, menj a versenyszférába dolgozni.
2020. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Hú de nagy nyomor ez nekem :D Én csak leírtam, hogy mindig a tanárok pattognak, holott másnak még kevesebb szabija van mivel annyi a munka és én pl egyedül vagyok itt alkalmazott. Akkor ugye nem vered magad, mikor a nyári szüneten kívül otthon vagy az őszi-téli-tavaszi szünetben is.

De igaza van az ötös válaszolónak. Ez meg a te nyomorod amit kiìrtál :D

Biztosan szeretni fognak a diákok ;) Ezek szerint nem csak nekem voltál ellenszenves.

Na számold tovább a szabikat!

2020. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez a dolog meglepetésként ért, az a te hibád. Pályaválasztás előtt illik utánanézni ezeknek a dolgoknak. Remélem nem azért lettél tanár, hogy nyáron 2,5 hónapot otthon maradhass. Így is jobban jársz, mint sok más ember. Te ezt választottad, más meg azt.


Én mezőgazdaságban vagyok adminisztrátor (emellett szeptemberben kezdem az egyetemet). Vállaltam, hogy májustól októberig napi 10 órát dolgozok az irodában, és nem veszek ki nyáron szabadságot. Ha fontos dolgom van, pl. vérvételre kell mennem, akkor arra a pár órára elmehetek, de ennyi. Viszont télen csak 4-6 órákat dolgozok, és decemberben végig otthon hesszelek, és így is megkapom a teljes fizetésemet. Én ezt választottam.


Te sem vettél zsákbamacskát. Nem titok, hogy a tanároknak nem akkor kezdődik a szünet, mint a tanulóknak. Én nem emlékszem rá, hogy valaha is így gondoltam volna. Már alsóban beszéltünk erről az osztályfőnökünkkel. Ti soha nem beszéltetek ilyesmiről?


Azt is sokan mondják, hogy a közszférában nem nagyon tudnak kirúgni, hogy a sportolók a semmire veszik fel a fizetésüket, hogy te bármi lehetsz, stb. Attól még, hogy sokan ismétlik, ezek az állítások nem lesznek igazak.

2020. jún. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Van egy óvodapedagógus ismerősöm.


Minden nyáron több hetet van otthon. Nem tudom, pontosan hogyan, de a több hét tuti, mert meséli.

Amúgy látszik rajta, hogy fogalma sincs arról, másoknál ez hogyan megy. Kérdezget arról, én miket tervezek nyárra, majd mikor mesélem, hogy 1 hét szabim lesz (vagy épp kétszer 2 nap hétvégék mellett), akkor kerek szemekkel néz hogy jaaaaa.


Ha a szünete végefelé kezdeményeznék találkozót, akkor közli, hogy dehát jövőhéten dolgozik. (Erre kb tátogni szoktam tudni... Ne mondja, én egész nyáron dolgoztam, mellette tanultam is valamennyit. Ha szeretne találkozni, meg tudjuk azt beszélni, max több türelem kell.)


Minden nap hulla fáradt persze és ő munka után és a talink előtt általában aludni szeretne kicsit. Tehát az nem zavarja, hogy 17-kor végzek fixen, talizzunk 19-kor és addig verjem a hátsómat a földhöz.



Ahogy leírtam, szenvedélyesen és nyersen, szerintem pont nem az jön át, mint amit szeretnék. :D


Becsülöm a pedagógusokat, mert az egyik legfontosabb hivatást űzik éhbérért.

Viszont ha valamelyikük úgy áll ehhez, mintha csak pedagógus lenne a világon és csakis nekik lenne nehéz meg stb, azt furcsállom.



Szóval a kérdésedről ez ugrott nekem be.

2020. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!