Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért baj, ha úgy nevelem a...

Miért baj, ha úgy nevelem a gyermekemet,hogy álljon ki magáért a tanárokkal szemben is?

Figyelt kérdés

Vannak, akik szerint ez nem helyes, meg,hogy micsoda dolog arra nevelni,hogy "szóljon vissza".


Nem értem,hogy Magyarországon a tanárokat miért valami földre szállt tökéletes, sohasem tévedő, sohasem hibázó isteni teremtménynek hiszik.


Amikor én voltam általános iskolás, igaz,hogy már éppen,hogy a rendszerváltás után jártunk, de még nagyon érezttették,hogy hatalmuk van, baromi sokszor visszaéltek vele, nagyon gyakran szubjektív módon hoztak döntéseket.Engem egyszer az egyik megpofozott, olyan dologért, ami egyáltalán nem volt jogos.

A szüleimnek nem szóltam, mert ők még abban a korban nőttek fel,hogy csak a tanárnak lehetett igaza.Az ő szava simán verte volna az enyémet a szüleimnél.


Arra nevelem őt,hogy álljon ki magáért, bizony még a tanárokkal szemben is, igen is merjen visszaszólni neki.

Ha meg igazságtalanságot érez, szóljon nekem.


A tanári lét rengeteg felelősséggel és hatalommal is jár.Az emberek többsége nem alkalmas arra,hogy ekkora hatalmat birtokoljon.Sokuk megrészegül tőle és visszaél vele.


Persze, ilyen rossz bérezéssel, nyilván nem azok mennek erre a pályára, akik a legélesebb kések a fiókban.


2020. szept. 3. 17:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
88%
Ez igaz, de ez régen volt, azóta sok minden változott, a tanárnak már nincs joga megütni a gyereket vagy hasonló, csak annyit tehet hogy rászól vagy beír egy jegyet, rosszabb esetben pedig igazgatóhoz fordul. De ha te most ezt mondod a gyerekednek hogy szóljón vissza, ő fog rosszabbul járni, egy tanuló kötelessége tanulni, a tanárnak leadni az anyagot és megtanítani azt. Viszont már a tanár keze is megvan kötve ahogy a gyereknek is. De ez csak az én szempontom (17/l)
2020. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Talán azért, mert a tanárok felsőoktatást végzett, diplomás szakemberek, akik néha tévednek, a gyerekek pedig fogalmatlan, hormonvezérelt, olykor viselkedészavaros idióták, akiknek néha igazuk van. A matematikai esélyeket látva az tűnik logikusnak, hogy ne pofázzon vissza.
2020. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj, önmagában az jó és dícsérendő, hogy önállóságra, meg önérzetre tanítod. DE a visszaszólás (visszapofázás) és az érvekkel alátámasztott véleménynyilvánítás között kell különbséget tenni.

Ha arra neveled a gyereket, hogy egy neki nem tetsző lecke tanításakor beordítsa, hogy "hülye a tanár/lecke stb", akkor az baj. Ha igazságtalan osztályozás miatt odamegy a tanárhoz óra végén és előadja, hogy mi a gond, normális hangnemben, az szuper.

Azegyensúlyt a dolgok között neked kell megmutatni neki: hogyan álljunk ki az igazságunkért tiszteletteljes hangnemben. Sok konfliktus megspórolsz neki, a hőbörgéssel szemben

2020. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezek szerint a gyerekednek mindig igaza van a tanárral szemben? Vagy hogyan tudja eldönteni ezt egy tanuló, akire éppen rászólt a tanár és ezért képtelen tisztán mérlegelni.
2020. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj, viszont csak óvatosan. Ha igazságtalanság történik vele, vagy jogosan szól, azzal nincs semmi baj ezzel szerintem.

Az általános iskolás/középsulis tanárok közt nagyon sokan abban a korban nőttek fel, mint a szüleid is és a diákokra is eszerint tekintenek. Nekem általános iskolában az osztályfőnököm tipikusan ilyen volt, az ő szava szent a miénk semmi. Egyszer leszidott(nem idézem fel szó szerint, de nem egy ejnye-bejnye volt), mert nem voltam hajlandó zúzódással focizni tesin. Aztán mikor visszaszóltam neki, hogy szerintem ezt nem így kéne (nem káromkodtam, nem voltam tiszteletlen, hanem teljesen normális hangnemben), felküldött az igazgatóiba mert hogy van nekem képem ilyesmihez.

Én úgy veszem észre, hogy most vagyunk a fordulópont környékén. A régi rendszer tanárai vonulnak vissza, az újabbak jönnek és köztük már lényegesen nagyobb arányban vannak normálisabbak. De persze az érmének sem csak egy oldala van. Sok helyen a tanárokon is nyomás van az alacsony fizetés és a körülmények miatt, ha például nekiugrik egy diák és megvédi magát sok esetben ő üti meg a bokáját. Nem vagyok híve az erőszakos nevelésnek, sem hasonlóknak, de ha a gyerek agresszív és nem lehet vele szót érteni, akkor igen is lehessen nyakon vágni.

2020. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szólj igazat, betörik a fejed. Ezt is tanítsd meg neki, meg azt is, hogy hallgatni arany. Ha semmit nem ér el az igazságával azon kívül, hogy berág rá a tanár akkor inkább maradjon csendben. Ez jó lesz az életben is.
2020. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy egyre több szülő, mint a kérdező is, ellenségként tekint a tanárokra. Aztán csoda, hogy egyre több hírt hallani visszapofázó, a tanárra kezet emelő diákokról.

Ha valóban méltánytalanság éri a gyereket, akkor normális stílusban jelezze. Ha ezt érted visszaszólás alatt, úgy oké, de valahogy a kérdésből nem ez jött le.

2020. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Mert egy nagyképű, másokat lehengerlő valaki válhat egy ilyen valakiből.
2020. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Olyannak tűnsz, aki a logikus önkritikátis és morált is tanítasz neki, szóval áldásom rá. Én is így fogom az enyéimet.
2020. szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Arra is tanítod vajon, hogy tudja, mikor tévedett s beismerje elmagyarázás után...


Ha az egész osztály tudja a jót, gyereked meg a rosszat, akkor ott fog hisztizni bizonyára, amíg a smasszer ki nem viszi a zuhany alá...

2020. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!