Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg bűncselekmény mások a...

Tényleg bűncselekmény mások a dolgozatra kapott érdemjegyét megosztania a tanároknak az összes diák előtt?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mesélte ma, hogy náluk az egyetemen általában nem hozzák soha nyilvánosságra a tanárok, hogy ki hányast kapott, mert bűncselekmény, viszont ezen meglepődtem, mert sokszor a gimnáziumban mindenki előtt mondták, hogy ki hányast kapott vagy, hogy kit hányasra zárnak le és semmi nem lett belőle, nem tartottuk úgy, hogy sérültek a személyiségi jogaink és most se érzem így.


Vagy ez csak az egyetemen számít bűncselekménynek?



2020. szept. 11. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Gdpr ellenes de nem buncselekmeny
2020. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb nem etikus vagy az intézmény szabályzatával ütközhez az érdemjegyek nyilvánosságra hozatala.


Semmiképpen sem bűncselekmény.

2020. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, akkor okosodtam ma is, mert nekem furcsa volt, hogy ez bűncselekmény volna.
2020. szept. 11. 22:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 11. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségi jogokat sért.

Nálunk vannak olyan tanárok, aki excelben teszi fel az eredményeket.

Van, aki írásos beleegyezést kér, van, aki szóban jelzi, hogy így szokta, akinek problémát okoz, jelezze, és az övét nem teszi bele.

Van, aki csak Neptun kódot használ (ennyi erővel kiírhatná a nevét is :D ).

És olyan is van, aki nem foglalkozik vele, és simán feltölti a listát.

A kedvencem az a tanár, aki a folyosó hirdetőtáblájára tűzi ki a listát, és ott lehet megnézni az eredményeket. :D


Na meg van olyan is, aki nem listázik, hanem a Neptunban mindenki csak a sajátját látja.

2020. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!