Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai lázmérés egy...

Az iskolai lázmérés egy semmire se jó látszatintézkedés amely ráadásul épp 1 hónapot késett?

Figyelt kérdés

Szakemberek mondják:

„„Az iskolai kötelező lázmérés egy megnyugtatásnak szánt lépés, ami nincs kellőképpen átgondolva”„


[link]


„egy hónap iskolába járás után már késő ezt az intézkedést bevezetni.“



A cikk lényege hogy a lázmérés egy parasztvakító látszatintézkedés, a tömegek csitítására

- és ráadásul még ha jó is lenne, eső után köpönyeg mert 1 hónapot késett.


Okt 1-el bevezetni ezt mikor 1 hónapja megy már addigra a tanítás-ennek értelme már semmi.

Tűzoltőt hívni az üszkös romokhoz már minek.


Mit gondoltok?


2020. szept. 14. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem sokat ér..engem hazaküldtek ma 37,4 es "lázzal" közben semmi bajom, de most egész héten hiányozhatok mert nincs hely a dokinál és csak orvosi igazolással lehet visszamenni. Csodás.
2020. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az még hagyján de olyan lázmérők vannak amik a forró teára is kiírják hogy 30 fokos.

na ezt így minek csinálni. ez bohóckodás. ráadásul szept 1-től kellett volna.

Már májusban ezt pofázták hogy jön a 2. hullám. akkor miért is szept közepén döbbennek rá hogy nincs lázmérő?

2020. szept. 14. 17:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy egyszerűbb és jobb lenne, ha távoktatás lenne - megint. Úgy baromság az egész, ahogy van. A maszk hivatalosan kötelező, nem hivatalosan rajtam kívül egy fiú szokta hordani nap nagy részében, mindenki más leveszi, akkor is, amikor valamelyik tanár elvárja a maszkot. Én betartom a szabályt, egész nap rajtam van, de így nem kapok jól levegőt, mindig aludhatnékom van. Ráadásul vagyunk 22-en, a termünk pedig kicsi, egymás hegyén-hátán vagyunk.


Röhejes az egész. Értem, hogy a kisiskolások szüleinek nehézséget jelent, ha nem tudják kire bízni a gyereket, de akkor is, ez így nem mehet tanév végééig.

2020. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként a mi iskolánkban használt lázmérő érdekes, mindig 36-ot mutat, mindenkinél. 🤷‍♀️
2020. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*hőmérő
2020. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek arra, mikor majd reggel viszem a gyereket a suliba, meddig fog tartani mire mind a 800 gyereket megmérik...
2020. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem egyszerre mérik a 800 gyereket és nem egy ember..nálunk ketten mérnek a portánál de nem sok idő..mondjuk értelme sincs sok
2020. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És mi jobb lehet annál mint több száz ember összeverődik a portánál egymás seggében állva, hogy csináljanak egy alapból semmire se jó mérést...


ennél lehet abszurdabb baromságot kitalálni??? Ha eddig nem volt fertőzés most majd lesz.

2020. szept. 14. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt múltkor egy hőmérős kérdés, ahol leírtam én is, hogy nem egyszerre mérik az x gyereket, de nemrég elmentem pár alkalommal egy suli mellett, különböző napokon. Ott úgy nézett ki hogy két kapu volt, az egyiknél az alsó a másiknál a felső tagozat gyülekezett és kb fél 8kor nyitották ki a kaput, ahol 1-1 néni állt lázmérővel. Valamerre elsétáltam és kb, amikor 5-10 perc múlva mentem visszafele az alsótagozat el is tűnt a kapu elő, felső tagozatnak meg csak a fele ment le.


Akkor mondták be a hírekbe, hogy lesz majd kötelező lázmérés ezért voltam kíváncsi, hogy oldják meg.


Úgy, ha tényleg x óra x perckor nyitják a kaput tényleg lassabban halad a sor és a 1,5 méter sincs meg a gyerekek között, mintha kinyitnák hétkor vagy fél hétkor és folyamatosan érkeznének nyolcig vagy kilencig a tanulók.


Vannak, akik írják, hogy 0. óra előtt valamivel kezdik a lázméréseket és kilencig tartják,ez kéne mindenütt, akkor nem lenne fagyoskodás az épület előtt, nyomorgás portán, etc.


Azt se értem, az általános iskola, amit fentebb írtam, hogyhogy csak fél nyolckor nyit ki. Nálunk még, amikor iskolás voltam, volt reggeli ügyelet, ahova hét körül vitték a diákokat és ez az általános iskolákban bevett szokás.

2020. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!