Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért gáz egy tanárnőnek...

Miért gáz egy tanárnőnek csókolommal köszönni? Messenger hívásban ma így köszöntem el tőle. Erre azt mondta, hogy viszontlátásra így kell köszönni. Pedig már máskor is köszöntem neki csókolommal.

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
A "csókolom", vagy udvariasabb formában "kezét csókolom" teljesen elfogadott köszöntés fiú vagy férfi irányából nő felé. Falun esetenként lányok, nők is használják akár férfi irányába is. Apukám például csókolommal köszöntötte a szüleit. Ha valamiért a tanárnőd nem kedveli ezt a formát, akkor vele szemben ne használd!
2020. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
92%
Mert egy idióta. Köszönj neki úgy, ahogy szeretné, de egyébként a csókolommal sincs semmi gond, mi vidéken mindenkinek csókolommal köszönünk egy bizonyos életkor alatt.
2020. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Biztos jobban is meg lehetne fogalmazni amit most fogok írni. A kezét csókolom a régi illemtankönyvekből maradt ránk, köszönéskor használják az emberek, NEM elköszönéskor és többnyire férfiak. Lehet hogy erre gondolt a tanárnőd.

Másodszir hülyén néz ki ha egy már kb 16-17 éves ember még mindig csókolommal köszön mindenkinek mindenhol(nem tudom kérdező hány éves de feltételezem ebben a korban lehet). Meg kell tanulni az illem szabályokat.

Én személy szerint csak az idős szomszéd néninek köszönök csak csókolommal, máshol a napszaknak megfelelően köszönök.

2020. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Fontos kerdes, hogy o teged tegez vagy magaz. Ha magaz, akkor ertheto.

Ha tegez, akkor hulye, tudhatja, hogy eszedben sincs csokolgatni.

2020. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anettbp ***** válasza:
100%
Nem értitek a problémáját. A csókolom találkozáskor használatos forma, elköszönéskor valóban nem szerencsés használni.
2020. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Lehet fiatal, és ezért szúrja a szemét.
2020. dec. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!