Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy ha jól...

Miért van az, hogy ha jól csinálok valamit a tanáraim egyből kételkednek és össze vissza vádolgatnak?

Figyelt kérdés

Osztálykarácsony, verset kellett írni arról akit kidobott nekem a generátor, ami felolvastunk teamsen.


Rohaaadt jó lett, nagyon ritka az ilyen, olyan büszke voltam magamra, minden tökéletesen rímelt, és volt vagy egy fél a5-ös oldal. Nekem nagyon nem az erősségem, ezért nagyon örültem neki.


Mit reagál a tanár? Leb*sz, emrt szerinte nem egyedül írtam, ez így nem munka, átverem ezzel azt is akinek szól. És beír egy egyest.


Hát szép. Így elcsesznie az osztálykarácsonyt. Anyám írt is neki, hogy azért ezt gondolja át mégegyszer, egész délutánt töltöttem a megírásával.



Voltak más esetek is, más tanárokkal és nem csak velem. Ha valakinek jó lett egy dolgozata? Egyből húú puskázott, kimásolta az egészet, egyes.

Nem távoktatás alatt, év elején is ez volt.


Ez mire jó nekik? Földbe tiporják az önbizalmunkat, Lassan már el is hisszük, hogy semmik vagyunk, semmit nem tudunk nyújtani.


2020. dec. 17. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Egy fiatalnak azt is meg kell tanulnia, hogy az onbizalma, onbecsulese ne nehany fas^ fej velemenyen muljon.
2020. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ne törődj velük. Te tudod, hogy mit értél el és egyedül csináltad. Ez érdekeljen. Ha a tanár beléd köt, akkor ne is húzd fel magad, ne arcoskodj neki, csak közöld vele nyugodtan, hogy ezt egyedül csináltad. Ha nem tetszik neki és nem tudja függetlenül értékelni, akkor ne adjon fel ilyen feladatot.

Amúgy tekintsd ezt felkészítésnek az életre. Sajnos, munka közben is ezt fogod tapasztalni: Rengetegen fognak beléd kötni, ha valamit jól csinálsz.

Gondolom, még fiatal vagy, de próbáld magadban megtalálni a békét ilyen helyzetekben is.

2020. dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom jobban mondani a kettesnél.
2020. dec. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2: háát annyira azért nem, 11.-es vagyok :)

Sosem volt az erősségem a versírás, főleg nem a rímek.

2020. dec. 18. 00:33
 5/10 dililili ***** válasza:
67%

Nagyon helyesen jártál el, hogy kiálltál magadért, illetve jobb ha ignorálod esetleg vedd bóknak, hiszen olyan jót írtál, hogy a tanárt is meglepted.


A tanárokat abból a szempontból lehet megérteni (bár ez nem volt jogos tőle), hogy sok olyan esettel találkoztak, ahol, ha a diák felülmúlta önmagát, az annak volt köszönhető, hogy csalt, ezért automatikusan erre asszociálnak.


Gondolj bele, mit lát a tanár; írod, a versírás és a rímek nem volt az erősséged, majd hirtelen felolvasol egy ilyen verset, az megdöbbentő.


Elképzelheted, hogy a Tied nem az egyetlen eset és bizony 10-ből 9 diák valóban csal, amikor a házifeladata jobb lesz mint az órai teljesítménye vagy, amikor egy dolgozata a képességeihez képest sokkal jobban sikerül.


És ez minden tanárnál vagy a tanárok többségénél így van; a tanár annyit lát, hogy a diák mire képes, mennyire aktív az órán, hogy teljesít az órán, ezért valóban meg fogja döbbenteni egy olyan eset, hogy, ha kap a diák egy csillagosötöst. Gondol el az esetet, hogy van egy gyerek, akinek idegennyelvet tanítasz, de ey mondatot nem tud összerakni, az órai munkája hanyag, keveri a nylvtanszíbályokat, a szókincse hiányos, majd ír egy 97%-os dolgozatot, nem arra gondolsz elsőre, hogy valószínűleg felfogadtak mellé magántanárt, rengeteget készült a dolgozatra. Most lehet azt írod, hogy nincs igazam, de majd felnőttként, főleg amikor lesz gyereked megérted a tanárok észjárását, főleg azokét, akik 10-20 éve a pályán vannak.


Amúgy gratulálok a sikeres vershez!

2020. dec. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: köszönöm, igen ez olyan, mint a kezdő kosaras fiú esete.

100 ból 99. re sem tudja bedobni, de 100.-ra VÉLETLEN sikerül.

Akkor most ő is csalt, meg hazudott?

2020. dec. 18. 10:04
 7/10 dililili ***** válasza:
51%

Nem egészen olyan, kérdező, hiszen a példádban a csalást úgy lehet kivitelezni, ha valaki más dob a kezdő kosaras helyett (vagy más feltűnő módszerekkel), míg egy dolgozatnál ezer meg egy módja van a feltűnés nélküli puskázásnak, amire a tanár is gondolhat.


Ha egykosaras 100 -ból 99-szer nem talál be, de egyszer igen, valószínűleg nem fogják azt gondolni, hogy csalt, hiszen az edző agy bíró és a nézőközönség orra előtt dobta be a labdát, de, ha valakinek sikerül felülmúlnia a teljesítményét és teljesen váratlan ez a pozitív fejlődés, az adhat indokot arra a tanárnak, hogy azt higyje, az illető mással végeztette el a feladatot vagy csalt.


Értem én, hogy nem csaltál és, hogy rosszul esik, hogy valamit, amin Te dolgoztál, csalásnak gondolják, de a tanárban is benne van már, hogy kismillió csalóval találkozott ahhoz, hogy ne a csalás jusson eszébe egy jó eredménynél.

2020. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dililili ***** válasza:
De abban telejsen igazad van, hogy a tanárnak mondjuk nem kéne reflexből rávágnia a szép teljesítményre, hogy csalás, hiszen ezzel veszik el a diákok kedvét a tanulástól.
2020. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem normális reakció a tanárodtól, mondom ezt tanárként... Én biztos megdicsértelek volna :)
2020. dec. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ebben az országban rengeteg frusztrált, életével elégedetlen ember él.


A tanárok többsége is ilyen: többségük nem tudott elvégezni egy erősebb szakot, versenyszférára alkalmatlan és vhol talán ő is érzi, h teljesen felesleges dolgokat tanít egy megbukott oktatási rendszerben.

ezért próbálnak kötekedni, úgy csinálnak, mintha az ő tárgyuk mindennél fontosabb lenne, és teljesen feleslegesen belekötnek apró dolgokba.


a gimis és általános iskolai tanáraim nagy része ilyen volt.

2020. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!