Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha nem szeretem az egyetemet...

Ha nem szeretem az egyetemet és nem is akarok elhelyezkedni vele, akkor érdemesebb nappaliról levelezőre átiratkoznom? Tulajdonképpen felesleges nappalira járnom így?

Figyelt kérdés

Az elején még tetszett, de időközben rájöttem, hogy nem lehet megélni vele, piacképtelen büfészak, így meg tulajdonképpen az egészet felesleges időpocsékolásnak érzem, elcseszek csak 3 évet az életemből.

Ha levlezőre mennék és elmennék dolgozni, akkor legalább hasznosan tölteném az időmet. Aztán ha befejezem végre, akkor meg elmegyek estire, szakmát szerezni.

Elég nagy szívás lesz esti suliba járni munka mellett, de talán még helyrehozhatom az életem, ha szerzek egy normális szakmát.



2021. jan. 9. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem érzed magad a jó úton, akkor teljesen hagyj fel vele és válts szakot valami hasznosra. Gondolom még az első éven vagy ha erre most ébredtél rá, ez lenne a legjobb döntés szerintem. Szakmát is tanulhatsz egyből, de akkor vissza kell fizetned a képzésed díját, annyi félévre vonatkozóan ahányat eltöltöttél az egyetemen.
2021. jan. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Én is hasonló cipőben jártam.


Nos, ha a levelező ingyenes, akkor szerintem megéri levelezőre átiratkozni, ha nagyon könnyű a szak. Ha nem, akkor nem.


Egyéni tanrend esetleg ? Az úgy tudom ingyenes.

2021. jan. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már másodéves vagyok, 3 megkezdett félévem van. Ezért nem akarom otthagyni, mert vissza kell fizetni
2021. jan. 9. 02:21
 4/6 A kérdező kommentje:
De tudom, hogy ezzel a diplomával csak gyári betanított munkásnak leszek jó
2021. jan. 9. 02:23
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
#1-es vagyok. Van még időd akkor egy másik számodra hasznosabb szakba belekezdeni tavasztól. Még van 9 állami féléved. Felesleges végignyúzni, ha nincs értelme. De ha konkrétan valami szakmát szeretnél, mert az az álmod, akkor kezdj bele, csak vigyázz nehogy ugyanebbe a cipőbe kerülj egy másik szakmával.
2021. jan. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy szakmával 5x-ösét is meg tudom keresni mint egy ilyen diplomával, nem hiszem hogy megbánnám
2021. jan. 9. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!