Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végzős érettségiző osztály...

Végzős érettségiző osztály hogy meri megtenni, hogy online órán 4-5-6 ember van jelen a 30ból?

Figyelt kérdés

Csak pislogok, meg a tanárok is, hogy novemberben beindult a digitális oktatás, és eleve olyan max 10+ pár fő volt jelen már a kezdetben. Osztálylétszám 30 felett.

Aztán ez a 10 + pár fő is hamar leesett és beállt a „kemény magra“ erre az 5-6 főre.

Néha bejön néhány plusz ember 1-1 órára és ennyi.

Tehát a 30+ főből olyan 5 jár órára. És ez egy végzős érettségiző osztály.


Vajon ezt milyen alapon engedik meg maguknak? Jó lesz mindenkinek a kettes érettségi? Mert ne legyünk naivak, a kettes meglesz még annak is , aki a nevét se tudja leírni és 1 órán se volt.

Ismerem az iskolát.


2021. febr. 2. 08:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Az érettségi csak akkor szàmít ha egyetemre akarsz menni, ők nem akarnak...
2021. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyerek áll úgy hozzá, hogy last minute tanul az érettségire. Bálunk érettséginél voltak így gyerekek a szóbelinél. Nem sokkal előtte kezdtek el tanulni és az övéké lett a legjobb átlag szóbelin viszont, akik nem csak utolsó pillanatban kapták össze magukat, azok közül kaptak dícsérő okleveleket egyes tárgyakból.
2021. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor az óra annyit ér, hogy az ember inkább tanul magáról helyette. Én is kihagytam az óráimat az utolsó évben, amennyit csak lehetett. Minden érettségim ötös lett és mindkét emeltem 80% fölött. Várjam ki, amíg valami gyenge képességű végre kinyögi a választ egy kérdésre? Nálunk ebből álltak az órák. Csak kínlódtunk a rosszabbakkal.
2021. febr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

na jó, de ELVILEG ugyebár online órán is van hiányzás. Na most én megkérdem aki november óta nem volt 1 órán se, annak hogy is néz ki a hiányzása? Mert X óra felett meg ha igazolt ha iglan, akkor is megszűnik a tanulói jogviszony = kirúgás.


Akkor a suli a hiányzást is hamisítja?

2021. febr. 2. 08:24
 5/17 A kérdező kommentje:

nov 11 óta lassan 3 hónap eltelt, az 12 hét - mínusz a téli szünet 2 hete = 10 hét, ha heti 5x6 =30 tanórával számolunk akkor 10 hét alatt valaki bezsebelhetett 300 óra hiányzást.

És ezen a szinten már az se számít igazolja-e.


Miért vannak ezek még egyáltalán jogviszonyban?

2021. febr. 2. 08:26
 6/17 A kérdező kommentje:

"Minden érettségim ötös lett és mindkét emeltem 80% fölött. "


Világos, persze, hogyne. Messziről jött ember-ismerjük.

2021. febr. 2. 08:27
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk tavaly ugyan ez volt a helyzet. Igazából én utáltam az online órákat. Most egyetemen is szenvedés itthon ülni és nem bent elbszni az időt a barátokkal :D

Pl érettségi előtt töri órát úgy tartott a tanárunk, hogy 2 óra lett volna elméletileg az óra hossza, ehelyett 5 órán át beszélt. (Megtehette mert úgy volt az órarendünk, hogy minden nap egy tárgy 2 órában). Mondanom se kell a 2.-ik óra után maradtunk vagy 15en a 27ből. 5.-ik órára pedig valami 7-8an... Angol tanárunk írt egy mailt, hogy lépjünk már majd be zoomra. Az egyedüli ember én voltam aki belépett..:D

Nem kell ezekkel foglalkozni. Hozzáteszem nálunk egy csaj bukott is érettségin, de 4 év alatt ő volt a faszagyerek mert mindent puskázott és anyuci apuci a segge alá tolt mindent. A lényeg, hogy te ott vagy az órákon és akarod hogy sikerüljön az érettségid. Az osztálytársaid felől meg tiszteletlenség, hogy szerintem semmi más dolguk nincs mint a telefon vagy laptop előtt ülni és erre nem képesek:D

2021. febr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Az élet egyik első számú törvénye - amit majd a sikeres érettségid után kezdesz el megtanulni -, hogy ne azzal foglalkozz, hogy mit csinálnak a többiek.

Látom, hogy téged nagyon zavar, de vajon miért? Magadra koncentrálj, mert ha a munkahelyeden is ilyen leszel, ki fognak utálni mindenhonnan.

2021. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez teljesen az ő dolguk (mondjuk ha rossz lesz a jegyük akkor majd ne nyavalyogjanak). De biztosan nem fogják őket kirúgni, mert az az iskolára is rossz fényt vetne a statisztikákban.

Ha te részt akarsz venni az órán akkor jelentkezz be, de ne másokkal foglalkozz. Amúgy is a 4 éves anyagból lesz, ez csak nagyon kis százalékát teszi ki.

Én 2 éve érettségiztem de utolsó évben kb semmit sem csináltam, csak telefonoztam, olvastam meg ilyenek (kb mindenki ezt csinálta amúgy, a tanárok sem foglalkoztak vele, pedig eléggé színvonalas gimiben jártam országos szinten is).

Szerintem nagyon túl van amúgy lihegve ez az egész érettségi. Ha egyszer átolvasod az anyagot akkor simán megvan az 5-ös mindenből. Emlékszem minden tanár ijesztgetett minket 9. óta aztán nem is volt annyira nehéz, mint ahogy mondták. Majd az egyetemen az első vizsgaidőszakban, na ott lesz elég kegyetlen szivatás...

2021. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Miért foglalkozol velük?
2021. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!