Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskola saját hatáskörben...

Iskola saját hatáskörben elrendelhet jelenléti oktatásra való vissza NEM állást?

Figyelt kérdés

A mi sulinkban nem egy tanár mondta hogy májusnál előbb biztos nem lesz jelenléti mert ha meg is nyitnak a sulik ápr 19-én a diri saját hatáskörben elrendeli a digit oktatás maradását az írásbeli érettségikig.


Ehhez joga lenne egy igazgatónak? (nagyon remélem hogy igen, mondjuk én se így se úgy nem megyek be, max kiíratom magam a dokival-csak kérdezem)


2021. ápr. 6. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem,központilag lesz elrendelve a rendes oktatás.

És ezalól nem lehet kibújni.

2021. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Nem,központilag lesz elrendelve a rendes oktatás."


Na hát az marha érdekes, mert nálunk október elejétől már digitális volt, és ugye nov 11-től lett elrendelve hivatalosan.... amit mondtál arra az élet máris rácáfol.


Felesleges ezt vitatni mert múlt idő tény megtörtént.

2021. ápr. 6. 13:03
 3/13 A kérdező kommentje:
szóval hogy oldották meg én nem tudom(nem is érdekel), de megoldották. most is meg fogják.
2021. ápr. 6. 13:04
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
És hogy ha most nem?
2021. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

akkor háziorvos és úgy nem megyek... nekem 8. az biztos hogy én a lábam be nem teszem már érettségi előtt, utána meg nem is kell.

nekem csak azt a másfél hetecskét kell kihúzni aztán úgyis vége örökre.


ha más nem hát háziorvos.

2021. ápr. 6. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha van egy kormány által hozott, az egész országra érvényes törvény, az xy településnek az ab iskolájának az igazgatója egyértelműen nem írhatja felül.

Mondok egy másik példát: a kisboltoknak (vagy nem is tudom már miknek) zárva kellett ugye tartaniuk, akkor Kati néni (akié xy faluban a kisbolt, ő a boltvezető) nem írhatja felül a kormány döntését, hogy ő saját hatáskörben akkor is kinyit. Zárva is tartott minden bolt. Na ezt most vetítsd át a sulikra is, csak épp fordítva.

Egyébként attól függ, hogy fog szólni a rendelet pontosan.

Anno ősszel volt talán úgy, de lehet tavasszal, nem emlékszem már, hogy a felsőoktatásban pl. saját hatáskörben dönthettek az intézmények, hogy online, hibrid vagy hagyományos oktatást szeretnének.

De ha a rendelet úgy fog hangzani, hogy márpedig április 19-én kinyitnak az iskolák, akkor minden iskola ki fog nyitni április 19-én, ez alól nincs kibújás.

Ettől függetlenül lehet lesznek olyan iskolák szerintem, ahol "suttyomban" majd kiügyeskednek valamit, pl. hogy legalább a végzősöknek ne kelljen arra a 1,5-2 hétre bemenniük, ha nem akarnak, mert az osztályfőnók leigazolja stb.

Üdv.

2021. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 amit írtál, hogy nálatok októbertől volt digitális oktatás, de központilag csak novemberben rendelték el, az egy teljesen más helyzet volt akkor.

Akkor az intézmények szintén maguk dönthettek, hogy digitálisan, hibrid vagy hagyományos módon fog folyni az oktatás az esetszámok alapján stb.

Üdv.

2021. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

", ha nem akarnak, mert az osztályfőnók leigazolja stb."


Annyira elképesztően hihetetlenül NAIVAK vagytok.

Már miért igazolná le? van erre jobb módszer: NEM ÍRJÁK A hiányzást.és ha nem írják nincs is mit igazolni..


MOndok valamit.

Az online órákról való távollét is hiányzás-elvileg.

Na most én az online órák kb 80%-át ellógtam .. és hány hiányzott órám van? NULLA.

miért? mert senki nem vezeti a hiányzást, azért.

2021. ápr. 6. 13:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk azt mondta az igazgatóság, hogy egyedül a végzősöknek intézik el, hogy ne kelljen visszamenniük arra a kis időre, de, hogy miképp fogják kivitelezni azt én sem tudom.


Bár simán elképzelhető, hogy kisunnyogják.

2021. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Persze, ne vezessük a hiányzást és akkor mindenki kénye-kedve szerint lóghat a plázákban, alukálhat otthon, stb. Gondolom neked is ezermillió más fontosabb dolgod volt tizenévesen, minthogy részt vegyél az órákon és tanulj...

Hát már elnézést, de ez a te iskolád szegénységi bizonyítványa (ez alapján el tudom képzelni, milyen suliba járhatsz), hogy nem vezetik a hiányzásokat, ezáltal magasról tesznek rá, hogy a diákok részt vesznek e az órán, készülnek e óráról órára.

Nálunk pl. az online oktatás alatt IS folyamatosan vezették/vezetik a hiányzásokat, hogy elkerüljék az ilyen eseteket, hogy valaki vakációnak tekinti az online oktatást. Ez nem szünet. Hanem ugyanúgy suli, csak online módon. De teljesen eltértünk az eredeti kérdéstől ezzel.

2021. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!