Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ebben mi az önimádás?

Ebben mi az önimádás?

Figyelt kérdés
Egyik óránkra kellett ilyen kis videokat készíteni, ahol egy adott témát bemutatunk. Mindneki csak alanarralta én meg raktam videót saját magáról mellé ahogy magyarazok mert úgy gondolom hogy így sokkal izgalmasabb egy előadás.Tegnap beszélgettünk róla, én meg mondtam hogy szerinrem fura h senki se volt benne a videójában, erre az egyik haverom beszolt hogy hat jó mert senki más nem szerelmes saját magába. Tudom hogy viccnek szánta de nekem nagyon rosszul esett... 16L

2021. jún. 1. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem minőségileg sokkal jobb ha videón is látszol mint csak a hang.

Az osztálytársaid picit amatőrök mert nem foglalkoztak ilyen témákkal eddig és nem tudják mit reagáljanak rá. Olyan mintha mindenki felrakna profilképnek egy selfis képet, te pedig elmennél fotóstúdióba készíteni egyet. Hiába tied a legprofibb ha a többiek csak annyit látnak, hogy ez nem selfi. Már megint különcködik ... pfúj.

Nyugi nincs benne semmi önimádás. :3

2021. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%
Ebben semmi, de valami oka azért kell legyen, hogy ezt felhozta. Lehet egoista, vagy annak tűnő vonásaid vannak alapból is, kérdezd meg a haverod miért mondta ezt neked.
2021. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezzel nincs gond, te kreatívabban oldottad meg a feladatot, ügyes vagy:).
2021. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az sem feltétlenül rossz megoldás, ha valaki csak narrálja a videót és az sem feltétlenül jobb megoldás (de nem is rossz, csak más), ha te is látszol.


annyiból mindenképp többet nyújtottál, hogy te felvállaltad az arcod is a videóban, ami sokaknak nem megy olyan könnyen. sokan zavarban vannak a kamera előtt, nem tudnak folyamatosan beszélni, vagy még felolvasni sem, ezért inkább kerülik a szereplést. az ilyen emberek szemében egyrészt ez nehezen leküzdhető probléma, másrészt irigyek is lehetnek rád, hogy te nem küzdesz ilyen problémákkal. ami akár ilyen beszólásban is megnyilvánulhat. sok esetben valaki minél visszahúzódóbb, gátlásosabb a nyilvános szerepléssel kapcsolatban, annál inkább magamutogatásnak, szereplési vágynak érezheti, ha valaki másnak nincs ilyen gondja, ezért hajlandób szerepelni.

ha ilyen oka van a dolognak, akkor érdemes lehet barátságosan, megértően közelíteni hozzá és (akár igaz, akár nem) megnyugtatni őket, hogy neked se ment mindig ilyen jól, te is sokat gyakoroltál a kamera előtt és csak a sokadik, lejobb felvételt használtad fel. ha tényleg így volt, akár a bakikat is érdemes nekik megmutatni, hogy lássák, másnak sem megy olyan jól. érdemes őket bátorítani, hogy gyakorolják, mert a gyakorlással javulni fog, jobban érzik majd magukat és ez később is nagyon hasznos lehet nekik akár videózásról, akár online konferenciákról, vagy bármi másról van szó.


klasszikus tévés műsoroknál leginkább az szokta eldönteni, hogy mennyi jelentősége van. híradóban pl. sokszor csak elmondják, hogy mi történt, miközben felvételeket mutatnaak a történésről. a tudósító általában csak akkor jelenik meg a történetben, amikor helyszíni tudósítást készítenek és jelentőséget kap, hogy ő is ott van a helyszínen, a történés helyszínéről számol be, megkérdezi a szemtanúkat, stb.


a vlogok elég sokat változtattak az emberek felfogásán, illetve önálló műfajt is teremtettek. ezeknek zömében szerves része, hogy a vlogger személye miatt nézik, őróla szól, ezért neki látszania is kell. ma már nagyon sok az olyan videó, amiben amúgy teljesen indokolatlanul látjuk a vloggert, de ők mégis ilyen beszélő fejes, dumálós videókat csinálnak.

ezt a képi megoldást és az egész vlog műfajt is viszont sokan a magamutogatással azonosítják. nem teljesen ok nélkül, mert valahol ez arról szól, hogy a vlogger magát sztárolja, hiszen saját magáról, napjáról, érdeklődéséről csinál videókat.

2021. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!