Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érdekes viszony ha egy 1 éve...

Érdekes viszony ha egy 1 éve érettségizett diák a volt tanárát hívja fel és neki „újságolja„ el hogy szakított a barátnőjével?

Figyelt kérdés

Azért érdekes nem? Most nem a szakítás a lényeg hanem az, hogy van egy esemény és ő egy olyan valakit hív fel, aki 1 éve már elviekben a „múlt“ neki, mert volt középiskolás tanár-az már egy kifutott szereplő.


Mondjuk nekem eszembe nem jutna egy tanáromat felhívni semmivel, se akkor ha még a tanárom, se akkor ha csak volt tanárom.

egyszerűen totál idegen nekem az a viszony, hogy bármivel ami nem szigorúan hivatalos, egy tanáromat keressem meg.

Három lépés!


2021. jún. 17. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nos,lehet egy tanár-diak viszony szoros (normális keretek között),de hogy ennyire.

Ez azért már sok

2021. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és ezt a tanárt nem egy és nem két jelenlegi és múltbeli diákja hívja fel ilyen olyan abszolút magánéleti ezzel azzal.

érdekes.

2021. jún. 17. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Én olyan gimnáziumban végeztem, ahol valamivel nagyobb az érdeklődés a tanárok részéről.


Ha "csak úgy" felhívnánk egy tanárt x év után, az számomra is szokatlan. Ha szakítás volt a téma, akkor feltételezhető, hogy ez a bensőségesebb viszony adott volt korábban is. Így már kevésbé furcsa

2021. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már az érdekes miért tudják a diákok a számát. Miért adja oda? Én senkinek oda nem adnám. Ott vagyok munkaidőben egyébként meg felejtsenek el.
2021. jún. 17. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem érdekes. Lehet, hogy a tanár anyja helyett anyja volt, vagy apja helyett apja volt. Lehetséges egy tanárhoz annyira kötődni. Lehet, hogy pl a saját szüleivel rossz a kapcsolata; megkapta volna tőlük, hogy "Biztos azér' szakítottatok, mer' h_lye vagy!" És akkor azt viszont pedig tudja, hogy a tanára mindig kedvesen, figyelmesen meghallgatja/ta, és akkor inkább neki sírná ki a bánatát; mint egy olyan embernek, aki nem tartozik a szerettei közé; vagy nincs köztük meg már az alapvető kölcsönös tisztelet sem.
2021. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a jó tanárnem csak a hivatalosnak tekinti a munkáját, hanem a diák lelkével is foglalkozik. Ha jól csinálja, és alkalmas rá, akkor ki tud alakulni bizalmas viszony. Nekem sajnos egyik tanárommal sem volt ilyen, de hallottam olyanokról, akik nagyon jóban voltak egy-egy tanárral.
2021. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton nem furcsa. Tény, hogy, ha én rácsörögné a volt ofőmre, az fura lenne, főleg, mert a számát se tudom :D és nem voltunk olyan kapcsolatban a gimiben, de ha a gimiben más lett volna a kapcsolatunk, baráti lett volna, akár ezer év után is felhívhatom.


Sőt nekem egyetemi tanárom van, akivel már-már baráti lett a viszonyom.


Jó nem hívom fel őt sem a szerelmi életem miatt, de rengeteget segített, amikor elkezdtem írni és mindig, amikor megjelenik egy új könyvem, szólok neki.

2021. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Normális volt a tanár. Jó és vagy bölcs ember, aki kiterjesztette a tanítói jellegét.
2021. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!