Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik tanítotok, nektek is a...

Akik tanítotok, nektek is a legelső évfolyamotok sokkal emlékezetesebb, mint az utána jövők?

Figyelt kérdés

Én egyetemen kezdtem pár éve tanítani, de ez lényegtelen a kérdés szempontjából. Akár általános- vagy középiskolai tanárok véleménye is érdekel.

A legelső évfolyamomat akiket tanítottam nagyon szerettem. Azt hiszem, hogy soha nem lesz már olyan jó csapatom. Persze ebben szubjektív benyomások is biztos alaposan benne vannak.

Ti is így vagytok/voltatok ezzel?


2021. júl. 21. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hasonló érzésem van (egyetemen es kozepiskolaban is tanitok). Bár egy kurzusom volt amiben a harmadik evfolyam nqgyon kiemelkedett.
2021. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nem tanárként, hanem tanulóként mondom, hogy a legtöbb pályakezdő tanár hasonlókat szokott tapasztalni. valószínűleg ez azért van, mert ekkor még a diákok is empatikusabbak velük, tudják, hogy tapasztalatlan tanárokkal nem korrekt packázni. meg persze az első évben tapasztalnak meg rengeteg új dolgot, amihez utána már hozzászoknak.

18l

2021. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy vagyok vele hogy valószínűleg a legelső évfolyam a legemlékezetesebb, majd azt übereli egy különleges évfolyam.


Ugyanúgy a diákoknál is a legproblémásabb vagy különlegesebb diák lesz a legemlékezetesebb.


Én egyszer csináltam egy interjút egy tanárnővel és a legproblémásabb diákokra emlékezet legjobban, őket hozta fel példának, név szerint emlékezett rájuk. Azért is írom, hogy név szerint, mert amikor mentem vissza általánosba látogatóba, volt olyan, aki azt se tudta ki vagyok, pedig beszélgettünk sokat és volt, aki csak a nevemre nememlékezett. :D

2021. júl. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!