Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanári béremelés?

Tanári béremelés?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tanár lenni, most kezdem majd a 11-et. Mindenki lebeszél róla, mert szerintük nem lehet megélni belőle. Szerintetek lehet számítani béremelésre 7 éven belül?
2021. aug. 24. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Ha így haladunk, 7 év múlva már diploma sem kell, hogy akárki taníthasson...
2021. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha az ellenzék nyer, akkor már jövőre lesz béremelés.
2021. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgyakat szeretnél tanítani?
2021. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
A diplomások közül mindig a legrosszabbul fizetett ág lesz, szerintem, de a gyakornoki idő után lehet előre felé lépkedni. Az eltelt idővel és a minősítéssel is emelkedik a bér. Plusz vannak pótlékot, pl Osztályfőnökök pótlék. Ha eljutsz mester fokozatba, ami tény, hogy sok idő, meg nem is kötelező, ott már egész normálisan lehet keresni. Addig meg magántanítással, tanfolyami tanítással kipótolhatod.
2021. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Azt azért megjegyzem, hogy tanár nem a fizetésért lesz az ember, hanem a gyerekek miatt. Azért, mert velük szeretne foglalkozni, mert tanítani szeretné őket. Ha ez nincs meg, akkor gyors pályaelhagyó lesz, vagy hamar kiég.


Engem is érdekel, hogy mégis milyen szakra gondoltál? Mit szeretnél tanítani? És főleg kiket? Milyen korosztályt?

2021. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Angolt és németet középiskolásoknak
2021. aug. 24. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
98%

Hm, szép páros.

Ha csak nyelvtanári ambícióid vannak, az szuper, nem feltétlen köt a közoktatáshoz és hát mint ilyen, a bérezés is messze más, a piac határozza meg. Márpedig a nyelvoktatásban nagyon sok pénz van magántanárként is és nyelviskolai keretek között is. Nem a pedagógus életpályamodell az alapja.

És ha szeretnél is iskolában dolgozni, könnyű kiegészíteni a fizetést ezekből.

2021. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én állami oktatásban fogok elhelyezkedni 3 év múlva, ha minden jól megy, nagyon remélem, hogy lesz béremelés, mert tragikus az az összeg, amit egy pálya kezdő tanár kap. Német szakos vagyok, így egyetem mellett egy szakfordítói tanfolyamot fogok elvégezni, hogy ezzel is tudjak a tanítás mellett foglalkozni. Van tehetségem hozzá, és nagyon jól lehet vele keresni, ezen te is elgondolkodhatsz esetleg.
2021. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!