Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális hogy a fiam angol...

Normális hogy a fiam angol tanárának(6.osztály)házijaiba ilyen angol zenéknek a szövegeit kell lefordítani?

Figyelt kérdés
[link]

2021. szept. 3. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Ha ez nem vicc, akkor jelezd az igazgatónak.
2021. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vicc, annyira nem tudok angolul, de így. a klippjéből ítelve nem valami gyerek meséről szól
2021. szept. 3. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly?
2021. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"annyira nem tudok angolul, de így. a klippjéből ítelve nem valami gyerek meséről szól"


Én meg nem hallgattam végig, mert hányok a raptől, de ahová belekattintottam, ott az ezekre jellemző trágár, káromkodós szöveg volt. Tény, hogy ez szerves része a műfajnak, nem is ez ellen lenne kifogásom, de semmi keresnivalója egy iskolában, házi feladatban.

2021. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
A fákking sokszor elhangzik? Jófej lehet ez a tanár :)
2021. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért ne zárd ki, hogy a gyereknek kellett zenét választania, és ő döntött e mellett a zene mellett, a tanárnak pedig egyelőre fogalma sincs róla.


Vagy hogy nincs is ilyen házi, és csak ezzel próbálta meg kimagyarázni magát, ha rajtakaptad, ahogy a videoklippet nézi.

2021. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, elég gáz lenne, ha bemennél reklamálni, erre kiderül, hogy a gyerek csak hazudott/ő választotta ki a számot.
2021. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

#6 öszintén mi baj van azzal ha valakinek ez a zenei stílus jön be. Ez nem okyan hogy ,,rajtakaptad”. Hidd el ettöl senki nem lesz rossz ember.

Amúgy az tényleg kicsit meredek hogy ilyet fordít le háziban de ettöl függetlenül szerintem azt hogy a szabadidejében mit hallgat azt nem kéne kontrollálni vagy megkérdöjelezni.

2021. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy ha saját döntés, akkor nem olyat fordítanék, ahol sokat kell fordítani, egyrészt kevesebbet kell írni, másrészt ezt nem olvashatja fel a trágár szöveggel.

Én egy Queen számot javaslok, abból is a We are the champions-t. Szerintem tökéletesen érthető a szövege, nem trágár, és világsláger.

2021. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Első körben arra gondolok, hogy a tanár felajánlotta, hogy válasszanak kedvenc zenét fordításhoz, hogy jobban motiválja őket és a gyerekek választották a zenét, a tanár pedig lehetséges meg se hallgatta még a számot.
2021. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!