Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A gyermekemet egy másik szülő...

A gyermekemet egy másik szülő rágalmazza az iskolán keresztül, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A gyermekem és a rágalmazó szülő gyermeke egy iskolában, egy csoportban tanulnak. A szülő azt állítja hogy a gyerekem rendszeresen bántalmazza a gyermekét, de ez nem igaz, csak a normális mértékű civakodás van amit jellemzően nem az én gyermekem kezdeményez. Az iskola igazgatónál és a tanároknál próbálkoznak “lejáratni” a gyermekem hogy szerintük milyen rossz. Beszéltünk az igazgatóval aki velünk ért egyet, szerinte se normális az hogy így viselkednek a gyerek szülei. De sajnos nem akarnak leállni.

2021. okt. 8. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
A gyerek apjával együtt vagytok? Mert ha igen, ő felpofozza a kölyök apját te meg az anyját. Vannak, akik csak ilyen eszközökből értenek..sajnos.
2021. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Munkám során megtanultam, hogy 100-ból 99 ember csak az agresszivitásból és a bunkóságból ért.
2021. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kerülném az agresszivitást, mégha talán az lenne a leghatásosabb.
2021. okt. 8. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

3.-ra, a kérdezőnek.


Akkor? Fizetsz nekik, hogy írassák át a gyereket? Vagy ti íratjátok át a sajátotokat? Vagy fizetsz a tanárnak, hogy buktassa ki a kölkület?

2021. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

"de ez nem igaz, csak a normális mértékű civakodás van amit jellemzően nem az én gyermekem kezdeményez"


Ez az információ honnan származik?

Tapasztalatom szerint általában a szülők semmi rosszat nem tételeznek föl a maguk imádott csemetéjéről, tehát konfliktus esetén szükségképpen a másik gyereket hibáztatják. Ja, és 100 szülőből 99 úgy gondolja, hogy bár általában a szülők elfogultak, de ő objektíven látja a gyerekét.

Ez kb. olyan, mint hogy a férfi sofőrök 90%-a az átlagosnál jobb sofőrnek tartja magát.


Milyen szintűek ezek a civakodások? Miért volna normális mértékű bármilyen szintű verekedés vagy szóbeli szekálás két osztálytárs között? Szerintem nem az.

Azt is jó lenne tudni, hányadikasok a gyerekek.

Az igazgató, aki veletek ért egyet, mennyit látja azokat a gyerekeket együtt? Szerintem semennyit. Egy fokkal többet lát a a tanítójuk (különösen a napközis, akinél nemcsak a tanórán ülnek, hanem kötetlenül is együtt vannak). De sokszor durva bántalmazások is rejtve maradnak a tanítók előtt, úgyhogy az sem perdöntő.


Amit eddig leírtál, abból lehet az is, hogy a te gyerekedet következetesen rágalmazzák (de miért akarnák igazságtalanul?), de az is lehet, hogy a te gyereked bántalmazza a másikat, és a szülei próbálnak minden követ megmozgatni, hogy a bántalmazással leálljon a te gyereked.

2021. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2. Osztály és onnan tudom hogy a napközis tanár elmondja hogy viselkednek. Nagyon okosakat akartál írni de ne használd az idődet feleslegesen.
2021. okt. 8. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Itt a tanárnak kell megoldani a konfliktust, ha nem lehet kibékíteni őket, akkor minél inkább eltávolítani egymástól. Van olyan, hogy "két dudás egy csárdában". Látatlanban ilyen verekedős esetekben soha nincs olyan, hogy az egyik az agresszor, a másik meg az ártatlan bárány. Ha a tanár nem tudja megoldani a helyzetet, akkor beszéld meg a gyerekeddel, hogy legyen ő az "okosabb", távolodjon el a másik gyerektől, kerülje el.
2021. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a gyerekemmel megbeszéltük és kerüli is már jó ideje de a másik gyerek szerintem félre vezeti a szüleit és valótlanokat állít. Szerintem is a tanárnak kellene megoldania de nem teszik, kerülik a másik szülőket mert azok fölfújják az egészet.
2021. okt. 8. 19:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!