Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt az a dolog, amit egy...

Mi volt az a dolog, amit egy tanár tett veled és sose fogod elfelejteni?

Figyelt kérdés
Lehet jó, lehet rossz dolog is. középiskola illetve általános iskola is. :)
2021. okt. 10. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi után párunkat két hétre vendégul látott a balatoni nyaralójában, és a családjával egyutt, nagy szeretettel látott minket.

A két hét alatt töltöttem be a 18.évemet és tábortuzes felköszöntőt tartott,ajándékkal.

Régen volt,de ez örök emlék marad ! Köszönöm Magdi néninek,a történelemtanárnőmnek, aki szerencsére él és jövő héten az osztálytalálkozónkon láthatom ismét :)

2021. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Én arra emlékszem, hogy mivel én voltam a "csendes gyerek" az osztályban így még a tanárok is rajtam röhögtek azokkal akiket ma úgy nevezünk, hogy "bully".


Derengenek emlékek amiben konkrétan megaláztak akár engem, akár másokat. Például egyik gyerek otthon felejtette a torna felszerelését, és egy szál kis gatyában kellett végig tornáznia az órát. Egy ilyenért manapság az egész iskolavezetés és tanári kar repülne egy normális országban.


Nekem egy dolog maradt meg durván:


Többen álltunk szünetben csoportban. És pár gyerek vergődött meg hangoskodott.


Erre odajött az egyik tanárnő aki engem mint gyenge láncszemet talált meg mert "ott voltam". Konkrétan a nyakamnál fogva rángatott arrébb üvöltve, hogy mit csinálunk. Én meg konkrétan semmit nem csináltam, részt sem vettem az egészben csak vártam, hogy bemehessek a terembe, tipikus "rosszkor rossz helyen" helyzet volt.


Arra emlékszem, hogy sírva mentem haza és anyámék elég tutyi-mutyi módon kezelték a dolgot, bementek igazgatóhoz, a tanárnő is jött sírva bocsánatot kérni, hogy ő nem is akart ilyet csinálni. De bennem ez erősen megmaradt.


Ha azén gyerekemmel csinálna bárki ilyet, az olyan pert kapna a nyakába, rendőrségi feljelentéssel együtt, hogy soha többet nem dolgozhatna gyerekek között és garantáltan tönkretenném az életét.

2021. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem főleg az maradt meg, hogy az angol tanárok rühelltek, a középiskolai konkrétan imádott gyengébb emberekt szivatni egész órán.


Vagy közömbös locsifecsi nők voltak, akiknél jobb jegyet szereztél, ha benyaltad magad.


Nagyon kevés volt, akik szikla kemények és következetesek voltak. Konkrétan 3 tanár volt az életemben, pedig 5 sulit is megjártam (3 ált., 1 közép, 1 szaksuli). Egy ffi matek, egy nő biosz-kémia és egy öreglány, aki töri szakos volt. Ennyi :/ A többi kuka.

2021. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt pár... Anyám ugyanott tanított általánosban, ahova én is jártam, ráadásul alsóban ugyanazon az évfolyamon volt osztályfőnök...
2021. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A fizikatanár "sugallta" érettségin, hogy melyik tételt húzzam, és az tényleg a könnyebbek közé tartozott.
2021. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Még általánosban a napközis tanárunk felvett egy uv rózsaszín parókát
2021. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár a matek sosem volt nagy erősségem (stabil hármas voltam belőle gimiben), mégis mindig próbálkoztam és sokat készültem rá. Egyik órán viszont olyan dolog került elő, ami tényleg sosem ment, a tanár pedig kiakadt miután felszólított, és perceken keresztül üvöltött velem, pedig csak annyit mondtam, hogy "elnézést, de nem tudom". Majd közölte, hogy teljes szívéből kívánja, hogy ezzel legyen tele az érettségi.
2021. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem velem tette de mesélte Motoșan Ilona kozdasagtantanárnönk. Mert volt egy hülye szokása hogy lecke helyett arról meselgetett hány embert tért tönkre meg hány céget jelentett felamik csődbe mentek meg piszkosnak nevezte a falusiak az még a falvakat ócsárolta hogy állatokat tartanak szóval egy szemétláda volt ez a tanárnő és protekciós.

Szóval volt egy diákja régen aki lógott az iskolából ( nem a mi suliban volt de másik iskolában is tanított ez a senkiházi),csavargott és internátusban lakott vagyis bennt az iskolában mert messzi faluról volt. Tudjátok hogy érte el ennél a gyereknél hogy ne lógjon?

Nem fogjátok elhinni de igaz mert a tanárnő meselte: Adóznak elvették mi sem ruháját meg cipőjét, kivéve a fehérneműt és adták neki egy durván szőtt hosszú, bokáig érő inget meg egy papucsot télen,nyáron mezítláb volt. Mivel így nem csavaroghatott,a pedellus meg órák alatt nem engedte benntenni az internatban úgy kellett menjen órára. Évekig eljátszotta ezt a fiúval.a tanárnő.

2021. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem zaklatott a tesitanárom úszás órán. Felejthetetlen. 27 éve történt, de ugyanúgy haragszom rá.
2021. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tett volt, hanem szó. Anno általánosban olyan 5. osztályban órára mentünk a terembe és nem volt elég szék. Mondta a tanár, hogy hozzon be valaki padot. Két ember gyorsan kiment, én álltam és a tanár azt mondta, hogy miért nem én mentem ki, úgyis van rajtam mit leadni (nem pontosan így fogalmazott, már nem emlékszem hogy). Amugy engem minden tanár szeretett ezért eshetett szarul, meg nem is voltam rossz gyerek.
2022. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!