Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha rajtad múlna, hogy próbálná...

Ha rajtad múlna, hogy próbálnál véget vetni az iskolai szekálásoknak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 16. 11:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Kijelölnék minden iskolában egy tanárt, persze a legerősebbet, hogy pofozza fel a szekálókat🤷‍♂️
2021. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
45%
Az egész univerzum elpusztítása megoldja az egész univerzum minden egyes problémáját, beleértve ezt is.
2021. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
A nagy osztálylétszámok csökkentésével. Kisebb, családiasabb csoportokban nem vadulnának el annyira a gyerekek (szerintem), a tanárok figyelme is kevesebb irányba oszlana meg, könnyebben elejét lehetne venni a szekálásnak.
2021. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
9%
Sehogy. Természetes szocializációs folyamat. Arra kell csak figyelni, hogy ne durvuljon el.
2021. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

Normális pedagógusokkal.

Mert igen, teljesen jogos, hogy a családon rengeteg múlik, és elsősorban a szülőknek kell nevelni, de ha a gyerekeknek kötelező az óvoda + az egész napos suli + sokszor a szülő be sem mehet az iskolaépületbe, akkor nem hiszem, hogy jogos azzal takarózni, hogy a "pedagógusnak nem feladata a nevelés, csak a tanítás". Dehogynem! Nevelni a pedagógusnak IS kötelessége lenne. Ettől lenne PEDAGÓGUS, nem csak TANÁR.

Amíg én jártam közoktatásba, azt tapasztaltam, hogy a tanárok 80%-a észre sem veszi (vagy úgy tesz), mi zajlik az osztályában. 15% megpróbál tenni valamit, de nem képes rá. 5%, aki rendet tud teremteni és igénye is van rá. Az ő számukat kellene növelni. Nyilván normális bérezéssel kellene elérni, hogy a pálya vonzó legyen, ezzel párhuzamosan tényleg a feladatra alkalmas embereket kellene képezni. (És kellene valami "menekülőpálya" mondjuk a képzés felénél, akinél látszik, hogy nem alkalmas. Pl. ők lehetnének tényleg "csak" tanárok (bizonyos százalékban iskolánként), de pl. nem lehetnének osztályfőnökök vagy bizonyos korosztályú gyerekeket nem taníthatnának.)

2021. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
A szekálókat kétszeri figyelmeztetés után ki kéne csapni az iskolából. Ezekből amúgy sem lesznek soha normális emberek, nem kár értük. Sajnos túlságosan elfogadó a társadalmunk és nem büntetjük megfelelő mértékben a kártékony személyeket.
2021. okt. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
7%
A szekálók nem véletlenül váltak azzá. Ők is bántalmazott gyerekek, áldozatok. Fel kell tárni az okokat, foglalkozni velük és visszatéríteni őket a társadalomba, nem kicsapni őket a világba. Attól nem változnak meg, sőt, bűnözővé válnak.
2021. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
28%

-Tréning, kooperatív stratégiai tanácsadás iskolapszichológus által

-Több iskolaőr (tudom, ehhez tetten kell érni, csak úgy tud fejmosást adni a gonosz diáknak, de az is több mint a semmi). Az iskolaőröknek sokkal átfogóbb, hosszabb képzést adni.

-a gyerekeknek délutáni szakkörként (aki akar) önvédelmet oktatni (krav kid)

2021. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
9%
Miert kene vegetvetni? Inkabb meg kene tanitani oket kiallni magukert. De am a hierarhia az elet resze..
2021. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
8%

9 erre gondoltam én is, 0 % ...

4.

2021. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!