Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetek,ha felnőtt emberkè...

Mit tehetek,ha felnőtt emberkènt is nehezen tudom elfelejteni az iskolai terrort?

Figyelt kérdés

40 èv feletti nő vagyok.Elismerem,hogy nem vagyok teljesen lelkileg egèszsèges,ès sokan külön egyènisègnek tartanak.Jelenleg egy rehabos munkahelyen dolgozok,ahol szeretem,amit csinálok,mert elèg változatos.Munkatársaimmal jól kijövök.

Problèmámat igyekszem kezelni.Járok rendszeresen pszihiáterhez,pszihológushoz,jógázni,ès segítő beszèlgetèsekre.Vannak hátrányos tulajdonságaim.Sokszor rosszul állok ki magamèrt,aminek egyik oka a sulis èvek.

Szakmunkáskèpzőben kezdtem a tanulást,ès utána èrettsègiztem le.Ott sok volt az aggresszív társam,aki mindig kènyszerített a behódoló,kedves viselkedèsre,de ők lehettek durvák.A tanárok is mellèjük álltak.Azóta úgy èrzem mintha rám lenne írva,hogy velem így kell.Elmesèltem a rehabos főnökömnek,ès azt mondta mi jogon kène velem így.Engem kísèrtenek ma is ezek a diákok,mert nagyon megalázónak èreztem a viselkedèsüket.Sosem megyek osztálytalálkozóra.A sulit is letagadom ahová jártam.



2021. okt. 30. 17:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat:kènyszerítettek
2021. okt. 30. 17:12
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jársz pszichológushoz, akkor ezt vele kell megbeszélned. Miről beszélgettek, ha nem erről? És rendben van, ne járj osztálytalálkozókra, ne emlékezz rájuk, a múlt már nem érvényes, eltelt 20 év.
2021. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szoktam beszèlni erről a pszihológusnak.Elèg empatikusan kezeli.Próbál tanácsokat adni,hogyan kezeljek hasonló szitukat.Vannak időszakok mikor újra előjönnek.
2021. okt. 30. 17:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkori sérüléseket sokan hordozzuk, ezzel nem vagy egyedül. Az a gond hogy pont a fiatal évek nagyon meghatározóak a jellemfejlődés szempontjából. Ezért lenne fontos a stabil családi háttér, egy normális iskolai környezet, hogy ne szorongást, szociális, kötődési nehézségeket hozzunk magunkkal útravalóul a fiatalkorunkból. Ez a batyut aztán vagy le tudja dobni magáról az ember vagy nem. Ne hibáztasd magad azért ha ez neked nem sikerült. A múltaddal együtt vagy az aki most vagy, a sebeid és a hegek is hozzád tartoznak már, így fogadd el magad. Ne a vélt vagy valós "defektjeiddel" foglalkozz. Gondold végig hogy mi az amit szeretsz magadban, koncentrálj ezekre és idővel halványodni fognak a régi sérelmek. Ahogy a régi szeméttelepet is idővel visszafoglalja az élet, kihajtanak rajta a vadvirágok, ugyanúgy a lélek is képes a gyógyulásra. De ehhez első lépésként meg kellene tanulnod a jelenben élni. Próbálj ki minél több dolgot, hobbikat, ezt-azt, töltődj élményekkel. Minden a jelenben megélt boldog pillanattal távolabb kerülsz a múlt sérelmeitől.
2021. okt. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké hogy eltelt 20 év, és a múlt nem érvényes, logikusan esetleg tudja is, de az érzéseket nem lehet logikusan befolyásolni, főleg ha valami ennyire traumatizáló volt. Nekem csak 10 év telt el, de nagyon nehéz, mindig ugyanazokba a szituációkba keveredek, és a legkisebb dolog miatt is képes vagyok ugyanazokat a negatív érzéseket álélni, mint akkor. Lehet valaki olyant kellene keresni aki traumákkal foglalkozik. "Azóta úgy èrzem mintha rám lenne írva,hogy velem így kell." Ez önhibáztatás, kezdetnek rá kellene ébredni arra, hogy a bántalmazottnak nincs felelőssége a bántalmazásban. Nekem személy szerint segít ha a negatív érzéseket lerajzolom, kioldja a feszültséget. Most próbálkozom azzal, hogy a nyomasztó dolgok után pozitívat rajzolok megnyugtatásképpen. Szerintem a saját magunkkal törődés fontos, külsőleg sportokkal, belsőleg valamilyen hobbival.
2021. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, már annak is oka van, hogy a szakmunkásképzőben te lettél a többiek céltáblája!

Az alapvető problémák sokkal kisebb korodban történtek veled. Gyakorlatilag életünk első 3 éve meghatározó a személyiségfejlődés szempontjából. A szakmunkásképzőben történtek már csak a kisgyerekkori problémák következményei voltak.

2021. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 20 éves osztálytalálkozó nekem nagyon jót tett, örömmel láttam, hogy siklott ki sok akkoriban számomra menőnek tűnő arc élete... hogy csak az egyik legnyomibb, legyszegényebb mindenki által sajnos általam is cikizett osztálytársból lett igazán valaki, meg belőlem.

Jó nem vagyok nagyvalaki, de biztos lábakon, biztos egzisztenciám van, míg a magukat menőnek tartó kegyetlen szarjankók, pontosan ugyanbott tartanak az életben, ahonnan elballagtak... csak már vörösödik az orruk a sok alkoholtól.

2021. nov. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
figyeli még valaki a kérdést? nekem is most 45 év felett a napokba jöttek elő újra iskolai emlékek, amikor többször megtámadtak, és ütöttek minden ok, és elözmény nélkül. nem tudom mitöl ugranak be mostanába ilyen emlékek,hiszen semmi nem változott elmúlt években az életemben.
2021. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem meg a kamaszkori nagy szerelmem ugrott be 2 napja és azóta megint szerelmi bánatom van... egy olyan csaj miatt akit konkrétan 23éve nem láttam...

Néha vannakbilyenek, fene tudja miért jutnak eszünkbe ilyen régi sérelmek... furcsa dolog az emberi elme...

2021. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es. hát nekem ha épp nincs nőm,akkor sokszor beugranak a régi szerelmek,kis- és nagy szerelmek. a jó és rossz dolgok belöllük. volt amelyiknél így utólag fogom fejem, hogy szerethettem annyira egy nagyon önző csajt,most olyannal szóba se állnék,akkor meg évekig a csillagokat is lehoztam neki az égről. meg persze utánna a legnagyobb szerelmem, akit nagyon bánok hogy tönkre ment kapcsolat,mert nagyon rendes lány volt, igazi földre szállt angyal volt akkor. késöbb is sokat beszélgettünk,de már megváltoztatta az élet,már csak átlagember lett,évek alatt elhagyta valahol a láthatatlan angyalszárnyait... megtörte az élet...
2021. dec. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!