Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ocsmány dolog tényleg szólni,...

Ocsmány dolog tényleg szólni, ha bántanak?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és tanulok. Nehezen szoktam meg és egyszer nem is akartam órára menni ezért megpróbáltam kiszökni a suliból, de lebuktam és elküldtek az igazgatóhoz, aki nagyon kedves volt és beszélgetett velem és elmondtam hogy nem érzem magam jól itt és ő javasolt egy szakkört, ahol jó volt tényleg. Nem lettek barátaim, de mindenkivel beszélgetek.


Viszont van a szakkörben egy fiú. Ő nemrég valami miatt fura kezdett velem lenni. Mindig csúnyákat mond nekem (de a szakkörös tanár előtt nem csinálja) és mindig szomorú voltam miatta. Elvette a kedvemet és egyik bent maradtam a suliban de nem tudtam bemenni a szakkörre, mert szomorú voltam. Az igazgató meg jött arrafelé és megkérdezte, hogy miért nem vagyok a szakkörön és elkezdtem sírni. Nem direkt. Véletlenül.


Elmondtam az igazgatónak, hogy mi történt.


Az utána héten elmentem a szakkörre és a fiú levegőnek nézett, de rólam beszélt és elmesélte mindenkinek, hogy az igazgató jól leszidta őt és a fiú olyanokat mondott rám ami magyarul valami olyasmi, hogy dög. Páran mondták nekem, hogy ez durva volt tőlem. A szakkör végén a tanár, aki a szakkört tartja megkért, hogy maradjak ott és azt mondta, hogy csalódott bennem és, hogy járhatok a szakkörre, de most egy ideig húzzam meg magam a háttérben. Én elmondtam, hogy miket mondott a fiú nekem, de a tanár mondta, hogy ilyet akkor sem szabad csinálni amit én csináltam, mert beárulni a másikat rossz dolog.


Én nem akartam a fiúnak rosszat, de igazából nem is bánom, hogy leszidták őt, de nem azért mondtam, hogy szidják le. Most tényleg rossz vagyok ezért?


2021. dec. 9. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz
2021. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy elmondtad az igazgatónak.
2021. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szakkörvezető egy idióta. Lehet a baja csak annyi hogy az igazgató előtt rossz színben lett feltüntetve. De könyörgöm!!! Pont egy tanárnak kéne tudnia, hogy egy gyerek még nem tud mérlegelni. Nem tudja kinek mit mondunk el. Ráadásul semmi rosszat nem tettél. Szomorú voltál és a bizalmadba avattál egy embert, történetesen az igazgatót.


Mivel az igazgató sajnált téged, jót akart neked és szükségét érezte annak hogy közbeavatkozzon (mivel a szakkörvezető nem tette), ezért beszélt a fiúval.


Tény, hogy a gúnyolódás nem olyan kaliberű dolog, ami az igazgató közbeavatkozását megigényli (bár nem tudom, mit takar a gúnyolódás), érdemes ilyenkor inkább a szakkörvezetőnek szólni, ezért érthető hogy a gyerek megijedt és mérges lett. Ha a munkahelyemen tennék valamit, amit a munkatársam nem nézne jó szemmel és ahelyett hogy nekem szól vagy a közvetlen főnöknek, a manager behívna az irodájába és jól megmosná a fejemet, lehet én se tudnék a munkatársammal kedves lenni; de neked nem az volt a célod hogy bemószerold és ezt írod is. Te egyszerűen egy gyerek vagy aki egy szomorú pillanatában megnyílt valakinek akiben megbízott.

2021. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
jol tetted, az ilyenekbol lesznek iskolai zaklatasok kesobb ha senki nem avatkozik kozbe
2021. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem túlzás volt a dirit bevonni ebbe, sokkal jobban tennéd, ha magadért állnál ki. Az életben nem mindig lesz melletted valaki, hogy megvédjen.
2021. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, szólni kell, ha gond van!
2021. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez így nem parasztság, a többiek nyomorékok


Legközelebb verd képen

2021. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!