Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szakdolgozat témával- konzulen...

Szakdolgozat témával- konzulenssel kapcsolatban ez pofátlan dolog a részemről?

Figyelt kérdés

Választottam egy témát és tartottunk is már 2 online konzultációt, amin megpróbáltuk konkretizálni a választot területet, de másodjára sem siekrült. Most az a megállapodás, hogy pár nap múlva visszaszólok, hogy mit választok, de őszintén szólva egyik lehetőség sem egy főnyeremény, nehezen és nem túl eredményesen feldolgozható, "unalmas", megfoghatatlan témák, a konzultációk során láttam bele jobban. Felvázoltuk a dolgozat felépítését, de egyre kevésbé tetszik az egész témakör. Idő közben találtam másik témát ami sokkal jobban érdekel, azonnal tudtam konkrét, engem érdeklő és eredményesen vizsgálható témát és a másik (lelkesebb) konzulenssel már megbeszéltem egy konzultációt. Ha ezek után megírom az elsőnek, hogy köszönöm szépen, de mégsem ezt a témát választom, akkor ennyi befektetett energia után ez nagy pofátlanság, vagy még felfogható tájékozódásként?

(Most még csak a témaválasztási félév elején vagyok, április a leadási határidő, a dolgozatot pedig majd csak jövő ősszel kell leadni.)



2022. febr. 24. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem adtad le, hogy melyiket választod, akkor igen, felfogható tájékozódásnak.
2022. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Az nem gond, ha másik témát választasz, ilyen téren rugalmasak szoktak lenni és neked még van is bőven időd. A konzulensváltás problémásabb lehet, bár ez gondolom egyetemfüggő. Nekünk még a félév megkezdése előtt kellett választani és ezt leadni, utána már nem volt lehetőség variálásra. Témában igen, azt nem vették szigorúan. Szóval mielőtt neki ezt így megmondanád, tájékozódj, hogy nálatok van-e rá lehetőség, mert az nagyon kellemetlen lenne, ha megmondanád, hogy mégse nála akarod írni és kiderül, hogy muszáj.
2022. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Persze, simán. Ez egy felnőttes dolog, tisztelettudóan kell közölni.
2022. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen vissza fogok jelezni e-mailben neki, ez alap, a témaválasztási lapot pedig természetes, hogy csak lefixáltan adom le majd áprilisban, mert utána már igen nehézkes a módosítás. Köszönöm!

Nálunk úgy működik egyébként, hogy van egy központi témalista és hozzárendelve a felelős konzulensek. Ezeken kívül pedig minden oktató egyénileg kihirdetheti a saját maga által pluszban vállalt témákat, így jelentkezni is közvetlenül az adott oktatónál kell. Az első esetben a központi lisából választottra, az új téma esetében pedig egy mostani tárgy oktatója által meghirdetettre jelentkeztem, így a "személyügyi" problémák nincsenek.

2022. febr. 24. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is ilyen lista volt, csak még a félév megkezdése előtt kellett válaszatni. Ha nektek csak áprilisban kell leadni a végleges döntést, akkor nincs gond, teljesen jó, ha az elsőnek megköszönöd a segítségét és megmondod, hogy találtál egy másik témát, ami közelebb áll hozzád.
2022. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!