Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az oktatásban osztályozásban...

Az oktatásban osztályozásban mennyire van helye a politikának?

Figyelt kérdés

Nos,nem tudom mennyire illik a kategóriába a téma,de járok egy suliba,ami fizetős.

Minden szép és jó,szép jegyeim vannak,mert csak 3 tanár tanít.

Ezek közül az egyikkel már volt a képzés kezdetén is probléma,mert hogy később jelentkeztem be a képzésre pótfelvételi eljárásban,de valahogy sehogy sem akarta megadni nekem az eddig tanultakat hogy pótolhassam. Az iskola tanulmányi felületén viszont jól látszik hogy más diák ugyanezeket kérte neki megadta.

A beadandóak más tanár ötösre értékelte ő épp csak egy hármast adott rá,egy beadandót elfogadott majd később közölte hogy mégsem jó,csináljak másikat. Megtettem,de nem kaptam rá osztályzatot.

A többi hallgató feladatai az értékelés után nyilvánosak voltak,és szemmel láthatóan a "hülyeségekre" amik nem is a szakmához tartoznak teljesen 4-es 5-ös érdemjegyeket adott. Az én beadandóm mivel a szak amit tanulok már évek óta a hobbim is,más oktató szerint fullos.

Természetesen meg is buktam nála,csak én.


Tudniillik más nemzetiségből származom,de egyik szülőm magyar. Itt születtem. Ebbe a kis közösségbe próbálok beilleszkedni de nem megy hiába ajánlok fel megoldásokat a tanulásra valahogy elutasítóak.

Az oktatóról tudni kell hogy szélsőséges nézeteket vall amit a nyilvános facebook profilján mindennap hangoztat és ilyen posztokat is oszt meg,és politizál (baloldal) ebbe néhány hallgató társ szintén bekapcsolódik.


Ilyeneket oszt meg mindennap: "Külföldiek menjetek haza" "Utálom a fideszt"..stb.


Én nem politizálok és teljesen független vagyok.

És bennem van a félsz hogy nem-e emiatt vagyok így leértékelve,mert hogy külföldinek hisz?

Természetesen elhangzott többször is hogy megbuktat,bár még vizsga sem volt. És ha ez bekövetkezik elbukom a képzés díját.


Milyen módszereket vethetnék be ezek ellen? Hangfelvétel például a vizsgáról? Más tanár beleszólhat az értékelésbe?



2022. márc. 29. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Melyik iskola (egyetem gondolom) pontosan, termeszetesen senkit se lehet diszkriminalni semmilyen alapon, bizonyitekot gyujts aztan mehet a feljelentes.
2022. márc. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Hangfelvételt készítenék és megkeresném az intézmény vezetőjét vele. Ha ő le akar rázni, akkor pedig olyan országos hivatalhoz fordulnék, ami ilyen problémákkal foglalkozik. Pl. nálunk volt korábban Egyenlő Bánásmód Hatóság, kisebbségi ombudsman stb. Ami ehhez hasonló van abban az országban, ahhoz fordulj, ha az intézmény vezetője nem akar együttműködni veled.
2022. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nos, nekem eddig kivétel nélkül minden tanárom nyíltan politizált órán, mégpedig elég gyakran. Ez igaz lehet a magyarországi tanárok 95 százalékára.

Ugyanez a helyzet osztályzás terén: politikai motiváció is áll mögöttük.

2022. márc. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
0.
2022. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Nincs helye.
2022. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Annyiban, amennyiben az értékelési rendszer bevezetését oktatási rendszerhez kötjük, hiszen valamikor egy kormány vezette be.


1945-ig az 1-10 skála volt a rendszer. A kommunisták bevezették 1-5-ig.


Romániában még mindig az.

1974-ben, egyetlen kísérleti évre vezették be érettségin a kiválóan megfelelt, jól megfelelt, megfelelt és nem felelt meg értékelést. Nem vált be. Megvis szüntették.


Visszatérve, az osztályzás szempontja kizárólag a tárgyi tudás, a tantárgyban való jártasság, a készségszint lehet. Semmi más.


Ha a tanár a szimpátia, világnézet, politikai szempontok alapján osztályoz, az nem a tudást értékeli. Azt ki kell rúgni.

2022. ápr. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%

Rosszul csinálja az a tanár, aki ennyire primitíven elfogult.

Egy kollégám nagyon igazságtalanul bánt el az egyik diákkal. Csínytevés miatt aránytalanul megszégyenítette.

Nos, úgy 20 év múlva rosszul lett, mentő jött érte. Hát ez a srác volt a mentőorvos, aki megmentette az életét. A srác intelligens volt, nem hozta szóba, de a tény az tény. Senki, soha nem ússza meg.


Menj át másik egyetemre, ugyanerre a szakra, vagy hasonlóra. Ha tényleg tehetséges vagy, akkor fog még veled, a neveddel találkozni, és szembesül.


Amúgy averzióim vannak. Nem tudom, milyen szakról van szó, de egyetemistaként, aki itthon nőttél fel, ilyen durva helyesírási (és nem elütési) hibákat elkövetni, elgondolkodtató.

2022. ápr. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: Hol is van durva helyesírási hiba??
2022. ápr. 1. 09:31
 9/13 anonim válasza:
63%
Nyugi, nyolcaska már nekem is osztotta az eszet Magyar nyelvtanból,amiből nem sok van neki mert anyai ágon nem öröklődött a tudás.. Egy begyöpösödött magyar tanár nénike aki semmit nem ér el a sztrájkkal. Valószínű nem tettél valahová vesszőcskét...
2022. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek teljesen korrekt a helyesírása.
2022. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!