Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mikor fognak tudomást venni...

Mikor fognak tudomást venni az egyetemi fizikaoktatók arról, hogy az ő kezük is jócskán benne van abban, hogy a diákok nem tudnak semmit?

Figyelt kérdés
Minden egyetemi fizikaoktató elmondja, hogy a középiskolából kijövő diákok semmit se tudnak, majd ezzel magyarázzák hogy egyetemen se tudnak semmit. Közben pedig ők ugyanolyan pocsékul tanítják a fizikát, ahogy a középiskolai tanárok. Ez alatt egész pontosan azt kell érteni, hogy hibásan és hiányosan magyarázzák el a fizikát. A leírt jegyzetekben pontosan ugyanazok a hibás és hiányos állítások találhatók meg, mint az előadásokon.
2022. ápr. 21. 10:36
1 2 3
 1/27 Mojjo ***** válasza:
100%

Ez így, konkrétumok nélkül nulla.

Milyen hibás állítások? Kitől, mikor?

Te komolyan azt képzeled, meg akarod bemesélni, hogy minden egyetem minden fizika tárgyát tanító minden tanára pont ugyanolyan, pont ugyanúgy tanít? A Holdon élsz?

Ráadásul ezt a kérdesnek csúfolt szemétkupacot, amit idepakoltál, a közoktatás, tanfolyamok kategóriába kellett volna rakni, ha már ilyesmivel akarod fárasztani az embereket, nem a tudományokhoz.

2022. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre az ember nem azért megy már az ember, hogy a szájába rakják az anyagot, meg, hogy könyörögni kelljen, hogy tanuljon az ember. Keress akkor olyan könyvet amit értesz, BsC-n még nem fogják megváltatni veled a világot.
2022. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az egyetemen ez úgy van, hogy valamilyen formában megkapod a tananyagot, ami a korábban elsajátított tudásodra épül, aztán ezt megtanulod. Ha szerencséd van, akkor a tanár ezt jól érthetően és könnyen tanulhatóan adja át, ha nincs szerencséd, akkor meg kell oldd magad. Egyetemre járni nem kötelező, úgy oktatnak ott a tanárok, ahogy akarnak. Ha azért mentél egyetemre, mert tanulni akarsz, akkor tenni kell érte, találd fel magad, erről szól az egész élet is. Nekem, amikor kémia tárgyam volt, előtte másfél hónap alatt gyorstalpalón (fizettem egy magántanárt magamnak) megtanultam a középiskolai kémiát, mert anno kettessel csúsztam át rajta, és semmit sem tudtam.
2022. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

[link]


Tessék, ez a mai 8. osztályos fizika. Tekerjetek le a kérdések, feladatok mezőhöz, majd válaszoljatok nekem a 2. kérdésre.

Ha sikerül, akkor felesleges nektek bármit is mondanom, hisz még az általános iskolai fizikaoktatásban szereplő hibákat se értitek, nemhogy az egyetemiben.

2022. ápr. 21. 11:30
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene felfogni, hogy azért, mert valaki nem végezte el a munkáját, nekem nem kell két munkát végeznem.


Az, hogy valaki elvégzett egy képzést, adott esetben a középiskolát, feltételez egy tudást. Az ő felelőssége, hogy ne csak papíron tűnjön úgy, mintha rendelkezne azzal a tudással, amire később építeni lehet.


Én is szidom a közoktatást, mert nekem is megnehezíti a dolgom. Lesápadok, mikor egyetemi anyagból korrepetálok valakit és kiderül, hogy a középiskolai sincs meg. Nyilván mivel engem azért fizetnek, hogy eljussanak egy adott szintre, megtanítom azokat az alapokat is, de ha egyetemi tanár lennék, ez egyáltalán nem lenne kötelességem, mert akkor csak a többletért felelnék, az alapokért nem. Nem is férne bele az időbe, főleg ha a társaság fele ténylegesen rendelkezik az adott tudással, nem csak bizonyítványa van róla és nem szeretne ismételni fél éven keresztül...


Ha te haladó táncképzésre jelentkezel, akkor sincs semmi okod azért sírni ott, hogy valaki tanítsa meg a salsa alaplépéseit. Mert más a képzési szint.

2022. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"Azt kellene felfogni, hogy azért, mert valaki nem végezte el a munkáját, nekem nem kell két munkát végeznem."


Nem, neked egy munkát kellene elvégezni, de azt is szarul csinálod. Csak azért nem fikázzák a doktori iskolák tanárai az egyetemi tanárokat, mert egyazon tanárokról van szó.

2022. ápr. 21. 12:23
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Az nkp oldalán lévő könyveket néhány fizikatanár írta. Te rögtön az egész fizikatanár közösséget teszed bűnbakká. Érdekes módon fizika tagozaton (én apáczais vagyok) vannak nagyon fizikatanárok. Az unokatesóm olyan gimiben tanul ahol a diákok magasról tesznek a fizikára. Valahogy bekerülnek a BME-re és csodálkoznak, hogy fizikából buknak. Aztán meg szapulják a fizikaoktatást és a tanárokat. Szerintem ez szánalmas dolog a diákok részéről.

Az egyetemi oktatás nem a dedó. Az egyetemen előadást tartanak nem pedig szádbarágják a tananyagot, mint a középiskolában. A diákok hozzáállása miatt van nagy baj a fizikatudásban.


Nálunk mat-fizen minden hónapban kötelezően kell KÖMAL fizikafeladatokat beküldeni. Én személy szerint ebben a tanévben két fizikaversenyen vettem részt. Sajnos az oktv döntőjébe nem jutottam be.

Azon diákok akik panaszkodnak a fizikaoktatásra hány KÖMAL feladatot oldottak meg, hány fizikaversenyen vettek részt és hány emelt fizika éreteségit oldottak meg? Ha nullát akor nincs több kérdésem.

A digitális oktatás miatt rengeteg videó van fent a neten ha a tanári magyarázat nem elég. Ebből hányat néztél meg?

2022. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"Valahogy bekerülnek a BME-re és csodálkoznak, hogy fizikából buknak. Aztán meg szapulják a fizikaoktatást és a tanárokat. Szerintem ez szánalmas dolog a diákok részéről."


Hát igen, amíg nem jársz egyetemre, addig könnyű ezt gondolni, aztán mikor jársz, akkor rájössz, hogy valóban szarul oktatnak.


Aztán mikor kijártad, akkor megint irtózatosan nagyképű leszel, és az egyetemistákat fikázod, hogy milyen buták.

2022. ápr. 21. 14:54
 9/27 anonim ***** válasza:

Tapasztalat nekem az, hogy a fizikát nagyon kevés gyerek szereti. Nagyon kevesen is például érettségizni belőle, aki igen majdnem mind külön/magán tanárhoz jár.

Az órai anyag kevés ahhoz, hogy legyen egy alap tudásod belőle.

Ha komolyan ezen a pályán akar valaki tovább tanulni akkor kell külön segítség belőle. Nekem a földrajz volt ilyen.

2022. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A kérdésemet eddig nemigen sikerült senkinek se felfognia.


A kérdésem arról szól, hogy a fizikát a tanárok hozzá nem értése teszi-e nehézzé. Ezt nem fogja tudni megválaszolni olyasvalaki, aki maga se ért a fizikához (mint pl. Mojjo). Az egyetemi órákon hemzsegnek az egymásból nem következő állítások. Most felesleges példát hoznom, mert úgyis csak az lesz a reakciótok, hogy ez csak egy példa, és nem jelent semmit. De ha homokba akarjátok dugni a fejeteket, akkor egyszerűbb lett volna meg se szólalnotok.

2022. ápr. 22. 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!