Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért rossz a magyar közoktatás?

Miért rossz a magyar közoktatás?

Figyelt kérdés
2022. máj. 23. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem érdeke a kormánynak, hogy képzett, önálló, kritikus gondolkodásra képes állampolgárai legyenek, ami több különböző forrásból tud tájékozódni. Inkább az, hogy hangzatos kulcsszavakkal könnyen irányítható birkaként viselkedjünk.
2022. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért rossz, mert túl sok a rizsa vagyis a felesleges dolog a tananyagban... Fáradtak a gyermekek! Húsz éve voltam általános iskolás és utáltam emiatt. A mindennapi életre nem tanítják általánosságban a fiatalokat. Se az iskola se otthon, egymásra mutogat az oktatás is és a nevelés is. Se akkor és ahogy hallom most se.

33/N

2022. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
23%

#1

Nem hinném hogy bármely magyar kormány ennyire előre gondolkodna.

Sokat olvasok ilyen hozzászólást, de szerintem nem igaz.

Inkább az a valószínűbb, hogy spórolnak mert ez olyan költséghely, ami nem omlik azonnal rájuk ha "átcsoportosítják" a pénzt onnan máshová.

Így az elégedetlenkedőket kiszekálják, a beletörődőket meghagyják és amíg működik (vagy úgy tűnik hogy működik) addig a pénzt másra költik el.

Nyilván a kormánynak az az érdeke hogy minél több okos ember legyen az országban - ők többet keresnek neki. De egyik kormány sem gondolta hogy 10-20 évig kormányon lesz. Ha tudták volna valószínűleg kicsit másként állnak hozzá.

2022. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
A tanárok motiválatlanok. Kevés a fizujuk, hü.lyk a diákok. Vannak tanár ismerőseim, 1-2 rak ki osztályos képeket, a többiek csak az oktatási rendszert szídják, a sebüket nyalogatják.
2022. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanar hiany van, foleg termeszettudomanyos teruleten, iden orszagosan 18an jelentkeztek kemia tanarnak.


Emelett rugalmatlan a rendszer es nem is alkalmazkodik a modern gazdasag igenyeihez.


Hosszu tavon az orszag nagyon labon lovi magat de nem is erdemel tobbet a magyar.

2022. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
#3 fogalmazhattam volna úgy is, hogy nincs okuk változtatni.
2022. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leginkább azért, mert ahelyett, hogy megtanítanának logikusan gondolkodni és megtanulni használni a forrásokat vagy olyan dologra is felkészítenének ami esetleg az életben sokszor kell, inkább magoltatnak és olyan felesleges információkat tanítanak meg amiket úgyis elfelejtesz. Ezért van, hogy sokan nem tudnak gondolkodni.
2022. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:
100%

#7

Igen, mivel senki nem foglalkozik vele érdemben, ezért a hagyományos Porosz oktatás van még itt. (Magolással elsajátított lexikális alapú tudás erőltetése) Ami a mai világban se nem hatékony, se nem elég semmire se felnőtt korra.

2022. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert a csőcselék van hatalmon.

- Nulla szakértelem.

- Nagyon alacsony értelmi szint.

- Nulla tehetség.

- Nulla emberszeretet.

- Nulla erkölcsi tartás.


Így a részükről, hatalom megtartási, kizsákmányolási szempontból:

Kutatni? Kutatásmódszertan? Minek?

Megtanulni kérdezni? Minek?

Modellezni? Minek?

Értéket elemezni? Minek?

Ellenőrzéseket végezni? Minek?

Veszély és biztonság adatbázis? Minek?

Adatbázisokban gondolkodni? Minek?

Elbírálni? Minek?

Szempontrendszerek szerint “látni”? Minek?

Érvelés, bizonyítás és cáfolás szabályait ismerni? Minek?

Részekre bontani, majd újraalkotni? Minek?

Konkretizálni és általánosítani? Minek?

Önbizalom, önszeretet? Minek?

Siker és kudarc elemzés? Minek?

Hatásvizsgálat? Minek?

Munkavégzés (tanulás is az) szabályai? Minek?

Lényegmegragadás, tájékozódás, eligazodás felgyorsítása a hatékonyság érdekében? Minek?

2022. jún. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!