Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy 25 éves heti 40 órát...

Ha egy 25 éves heti 40 órát ledolgozó pályakezdőnek évente összesen 21 szabadnap jár, egy heti 30 órát az iskolában töltő diáknak miért jár 68 szabadnap?

Figyelt kérdés

Egy diák 7 tanórára bejár. 7*45 perc a tanóra, 6*15 perc a szünet. Tehát 5 órát (60 perc egy óra) tölt tanulással és egy órát szüneten egy nap.


Míg egy felnőtt dolgozó ember 8 órát tölt a munkahelyén egy nap és van ahol ezt szünet nélkül dolgozza le, a szünet külön egy óra.


A diák heti 30 órát jár be az iskolába, a dolgozó ember 40-et.


A 25 éves ember kap EGÉSZ ÉVRE 21 nap szabadságot. A diák kap őszre 5 napot, télre 5 napot, tavaszra 5 napot, nyárra 53 napot, illetve az ünnepnapokon be se kell mennie.


Miért nem kap a diák is 21 nap szabit?


Akkor pl az őszi, téli, tavaszi szünettel elmenne 15 nap, nyáron kapnának 5 nap szabit és a maradék egy napot tetszőlegesen kivehetnék tanév közben amikor akarják.


Ez nem lenne jobb?


2022. jún. 15. 19:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

25 perc feszült koncentráció. Én is így dolgozom, de azért tejesen más, amikor egy ismert struktúrában dolgozok, programozok, mint amikor egyetemen teljesen új dologoka, paradigmákat kell megérteni, felfogni és bizonyítani. Sokkal fárasztóbb és sokkal feszültebb koncentrációt igényel.

Ha jól értem, a kérdés igazából arról szól, hogy a kérdező irigyli a gyerekeket, mert a suli milyen könnyű a melóhoz képest. Ami amúgy nem igaz, de mindegy... Próbálj meg megfiatalodni és vissza menni az időben. Majd esetleg szólj ha sikerült...

Vaaagy... kereshetnél olyan munkát is,ami után nem jut eszedbe hisztizni, amiért nincs 15 perc szünet 45 percenként, és 8 órát kell dolgozni 5 helyett... Ugye milyen fura ötlet?

2022. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem irigylem, engem az lep meg hogy a gyerekek ezt hogy tűrik. Én ha 68 szabadnapot kapnék, megbolondulnék. Gyerekkoronban nehezen bírtam ki az iskola nélkül. A nyár unalmas volt, hiányzott a suli.
2022. jún. 15. 19:48
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Jólesik trollkodni a szünet kezdetekor, mi?
2022. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell automatikusan mindent trollkodásnak vagy irigységnek hívni. Lassanegy k.. kérdést sem lehet ide kiírni.


Feltettem egy egyszerű kérdést. Miért kap egy nemdolgozó gyerek több szabadságot, mint egy dolgozó felnőtt. Erre várok válaszokat, nem azt hogy troll vagyok meg irigy.

2022. jún. 15. 20:04
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Jaj, kiestél a szerepedből, troll!

Ilyenkor nem szokás méltatlankodni, hanem tovább kell nyomni a sületlenségeket!

2022. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Tanulhatnál a munkaügyes trolltól, ő igazi profi. Az Emberek - Munkahely, kollégák alrovatban szokott munkahellyel kapcsolatos kérdéseket írni.
2022. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Örülök... Na, aki esetleg szeretne valamit a fő kérdéshez még hozzáfűzni annak köszönöm a válaszát!
2022. jún. 15. 20:21
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Diákként a hétvégéim pl. nem voltak szabadnapok mert tanulnom kellett. Mióta dolgozok, szabadok a hétvégék.
2022. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!