Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak ha holnap úgye...

Mit csináljak ha holnap úgye első nap az iskolába és én 11.-es vagyok, hogy félek attól hogy bántani fognak vagy kötözködnek mit csináljak ha tényleg ez bekövetkezik?

Figyelt kérdés

#kötözködnek
2022. aug. 31. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Légy erős. Gondolom fiú vagy, ne hagy magad. Már az első nap úgy menjél be, hogy te vagy a “báttya”. Pl ne úgy köszönj, hogy szia/hali, hanem mondd oda nyugodtan, hogy csá bástya/tesi. Hidd el, ezzel már lazábbnak fogsz tűnni. Ha valamilyen helyzetbe keveredsz, ahhol neked kell beszélni, akkor ne kapj szívonfarktust, hanem állj lazán a dolgokhoz. Lehet k*csögök az osztálytársaid, de próbálj meg velük holnap lazán beszélni, hátha azt hiszik, hogy keményebb, lazább lettél, így kispéciznek más valakit.

De a tanároknak sose szólj(max ha nagyon durva), mert ha ő beszélni fog velük rögtön tudni fogja, ki köpte be őket, és mégjobban rajtad lesznek.

Esetleg még bevállhat, hogyha megpróbálsz haverkodni egy népszerűbb gyerekkel, így vele tudsz lógni, mások nem kötnek beléd suliidőben, te pedig megtudod figyelni, hogyan áll a sulihoz.

Remélem segíthettem. 17/f

2022. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm segítséget
2022. aug. 31. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy bántanának vagy kötözködnének veled?
2022. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azért mert előző évben is ez történt
2022. aug. 31. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És mi lett a következménye? Kaptak valamilyen büntetést a bántalmazóid?
2022. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 folytatás.

Mennyire voltak súlyosak a bántások? Volt külsérelmi nyom? Tettél rendőrségi feljelentést?

Mit takar a kötözködés? Beszólogatnak vagy elveszik a kajádat, pénzedet, netán megrongálják a tulajdonodat?

Szüleid, osztályfőnököd mit reagált, amikor szóltál, hogy bajod van az iskolában?

2022. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igazából nem nyúltak hozzám csak úgy érzem az egész osztály ellenem van és páran csúfoltak és beszóltak én is szeretnék ezúttal beszólni hogy érezzék a dühömet
2022. szept. 1. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát nézd, kamaszként nagyon sokan érzik úgy, hogy az egész világ ellenük van. Ebben a korban még nem elég fejlett az emberek empátiája, nem gondoljátok végig, mit és hogyan mondtok egymásnak. Én konkrétan azt éreztem, hogy engem mindenki utál. Az 5 éves érettségi találkozón derült ki, hogy szó sem volt erről.

Én nem javasolnám, hogy direkt bántsd az osztálytársaidat. Az igazságérzetednek esetleg jót tehet, hogy most jól megmondtad a magadét, de gondolj bele abba, hogy 1 év múlva egymásnak fogtok segíteni kidolgozni az érettségi tételeket. Inkább legyen egy-két kedves szavad a többiekhez. Tudom, hogy rohadtul nem azt érdemlik, hogy kedves legyél velük. De nézz magadba: te is küzdesz a kommunikációval. Ugyanúgy küzdenek a többiek is. Pont olyan esetlenül fejezik ki magukat, mint te. És ahogy neked is jól esne a biztatás, ugyanúgy a társaidnak is jól fog esni.

2022. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!