Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanári szakmában mikor lesz...

A tanári szakmában mikor lesz valamiféle megtisztulás?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy a tanárok nagyon keveset keresnek, ezt aláírom. De azért azt se rejtsük véka alá, hogy a tanárok nagyon (NAGYON) nagy hányada nem való tanárnak. Olyan emberek ezek, akikre nem hogy a gyerekemet, de a kutyámat sem bíznám rá...

Közoktatásban dolgozom én is, a feleségem is, és szülő is vagyok. A munkatársaim közt főleg egyetemi oktatók vannak, de óraadóként akad néhány középiskolai tanár is (olyan is van, aki még engem is tanított). Zongorázni tudnám a különbséget.

A középiskolai oktatók mindent elvárnak, de kicsit sem próbálják megkönnyíteni a munkádat, hisztisek, sértődékenyek, magasan hordják az orrukat... az egyetemi oktatók sokkal normálisabbak.


2022. szept. 23. 15:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a jelenlegi undorítóan alacsony pedagógus bérek mellett senki nem törhet pálcát a tanárok felett. Akkor se, ha nem jól végzik a munkájukat. Itt csak egy valaki hordja magasan az orrát szerintem. Te.
2022. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Szülőként is ezt látom, hallom. A szülőértekezlet jóformán másról sem szól, mint hogy a tanár sirámairól, hogy a gyerekek ilyen rosszak, olyan rosszak, ezt csinálják, azt csinálják... a tanárok folyamatosan csak panaszkodni tudnak, közben olyan hülyeségeket csinálnak, hogy borzasztó.

- nem írja be a házit Krétába, de számon kéri

- ha be is írja, sokszor hibásan

- beszedi a gyerek üzenőfüzetét, nem adja vissza, de számon kéri, hogy miért nincs a gyereknél...

2022. szept. 23. 15:11
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

Kétlem, hogy tanár lennél, különben valóban észre vetted volna, hogy a gyerekek egyre rosszabbak. Én bár nem vagyok tanár, de részt vettem diákoknak szóló foglalkozáson. Én a tanárokat csak sajnálni tudom, amilyen neveletlenek, fegyelmezetlenek, tiszteletlenek a mai gyerekek. És vajon miért? Mert otthonról ezt hozzák. És aztán ezt a tanár majd hozza helyre, tanítson, de közben fegyelmezze meg a minimum 25 fős totál neveletlen, figyelemhiányos gyerekeket.


A szülőknek kéne nevelési és fegyelmezési tanácsadást tartani, mert az ő feladatuk lenne a gyerek megnevelése, nem a tanáré. És sokszor a tanár nem tud haladni az anyaggal a fegyelmezés miatt...


De ez már óvodáskorban is nagyon jól megfigyelhető.

2022. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Emlékszem, amikor vezetni tanultam, egy teljesen jó autósiskolánál kezdtem, egyetlen gond volt, hogy az oktatómmal nem jöttem ki jól, ezért elkezdtem keresni másikat.

Felhívtam 3 másik autósiskolát, teljesen normálisan álltak a dologhoz, rögtön mondták is, hogy mi kell ahhoz, ha át szeretnék iratkozni hozzájuk, és hogy biztosan várni kell majd, legalább egy hónapot. Mondtam nekik hogy oké, semmi gond, kivárom.

Felhívtam egy olyan autósiskolát, amelyiknek a vezetője egy tanár, aki mellesleg annak a középiskolának az igazgatója volt, ahova jártam. Elmondtam neki, hogy váltani szeretnék, mert nem jövök ki az oktatómmal, erre fel volt háborodva, hogy sokan várnak oktatóra az ő diákjaik közül is, és mégis hogyan képzelem a diákjai elé berak engem... na de mégis ki a tök mondta, hogy azt szeretném, hogy a diákjai elé berakjon?? Ez a tipikus tanári hiszti egyből...

2022. szept. 23. 15:17
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
Jól van, jól kipanaszkodtad magad. Tulajdonképpen mi a kérdés? Mert azt szerintem te is tudod, hogy amíg nem teszed vonzóvá a tanári pályát, addig esélytelen bármiféle javulás.
2022. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#3


"Kétlem, hogy tanár lennél, különben valóban észre vetted volna, hogy a gyerekek egyre rosszabbak."


Nem tudsz olvasni? Hol írtam, hogy tanár vagyok?

Egyébként nem, amikor én voltam diák, a mi osztályunk sokkal rosszabb volt, mint azok az osztályok, akikkel én kapcsolatba kerülök.


"Én a tanárokat csak sajnálni tudom, amilyen neveletlenek, fegyelmezetlenek, tiszteletlenek a mai gyerekek."


Egyrészt valahol meg is értem őket, mert amilyen sok a mai tananyag, meg amilyen hülyeségeket tanítanak nekik, hát, én se bírnám végighallgatni.

Másrészt amikor én voltam gyerek, akkor is voltak olyan oktatók, akiket mindig teljes csendben hallgattunk végig, mert gyakorlatilag bármiről tudott élvezetest előadást tartani. Azok a gyerekek, akik utálták a biológiát, egy pisszenés nélkül hallgatták végig, hogy a kétszikűek terjedését a kréta korszakban. Az ilyen tanárnak volt tisztelete, szerettük, becsültük.

Aztán voltak azok, akik minden pisszenés miatt ki voltak akadva, ilyen fegyelmezésmániás hülyegyerek, akinél tényleg azzal ment az óra háromnegyede, hogy fegyelmezett - akkor is, ha nem kellett.

Aztán voltak olyanok, hogy felnőttként is azt mondom, hogy de jó, hogy nem kell velük dolgoznom :D

2022. szept. 23. 15:29
 7/30 A kérdező kommentje:

#5


Szerintem ez nem pénz kérdése. Én is kerestem keveset, mégse voltam egy f*szkalap, mint a mai tanárok többsége. Aljasok, kétszínűek, hisztisek, a gyerekekkel baszakodnak... ez jellem kérdése, nem pénz kérdése.

2022. szept. 23. 15:31
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

"Közoktatásban dolgozom én is, a feleségem is,"

Szóval akkor, ha nem tanár vagy, akkor egy egyszerű adminisztratív dolgozó vagy? Vagy esetleg takarító, vagy karbantartó?

2022. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%
ui.: oké, akkor rendszergazda
2022. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

Én értem, hogy mire fel általánosítasz néhány kiragadott példa alapján. Furcsa, hogy ennyire meghatározzák a véleményedet szubjektív benyomások.


Biztosan sok tanár nem való tanárnak, ahogy vannak orvosok, akiket nem kellene ember közelébe engedni. És persze akkora a szükség, hogy nagyon indokolt esetben küldenek el, főleg természettudományos végzettségű tanárt. Csak persze ahhoz fel is kell venni az illetőt, márpedig ez sokszor lehetetlen, mert nincs jelentkező.


Másrészt a közoktatásban a körülmények megnehezítik a dolgukat: a korszerű szakmódszertan és az elavult elvárások nincsenek összhangban, ráadásul kevés tanár jut a gyerekekre. Ráadásul az eszközök is silányak: tőlem annak idején azt kérdezték, miért nem használok interaktív táblát, miközben egy olyan hagyományos táblát kellett az órán használnom, amin egyszerűen nem fogott a kréta. Te hogyan tudnál ilyen körülmények közt órát tartani?

Az ugyanakkor egyszerűen téves az a magyarázat, hogy rosszabbak a gyerekek, mint voltak: nem azok, de ha így is lenne, azért tanár valaki, mert ezt meg kell oldania. Viszont kevés a gyerek, az iskolák átvesznek mindenkit a fejkvóta miatt: képzeld el azt, hogy felkszülsz és bemész órára, és ott ül egy gyerek az órán, akit még sosem láttál.


Szóval kérdésedre a válasz: vagy versenyhelyzetet kell teremteni, hogy a tanárok jól teljesítsenek, vagy a körülményeken kell javítani. Egyik se megy anélkül, hogy a tanári munka minőségén jelentősen ne javítanának felülről.

2022. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!