Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Zavar, hogy ennyire bámul,...

Zavar, hogy ennyire bámul, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyetemen több órán is együtt vagyok ezzel a csávóval, a szemeszter eleje óta tudom, hogy rám van állva, mert mindig eléggé nézett, de mostanában kezd már megijeszteni, mert konkrétan a 1,5 órás előadás alatt végig engem bámul. Eleinte vicces volt, hogy ha odanéztem, valahogy épp mindig engem nézett, de mostanában már inkább frusztrál, mert annyira nem veszi észre magát. Olyannyira feltűnően bámul, hogy egyszer már a prof. is szólt neki, hogy a tananyaggal legyen inkább elfoglalva. Egyszer már írt nekem, hogy írjuk meg együtt az egyik beadandóját és menjek át hozzá. Gondoltam, hogy szólók neki, hogy ne bámuljon ennyire feltűnően engem, de ilyenkor mindig eszembe jut, mikor egyszer egy párba raktak minket és egy irodalmi vitát kellett volna lefolytatnom vele, de annyira beszart a csávó, hogy csak dadogott és konkrétan kiment az óráról. Instán is tudom, hogy stalkol, mert sokszor jön az értesítés, hogy hajnal 1-2 körül belájkol 3 éves képeimet majd gyorsan kilájkolja.

Durván kellemetlen helyzetbe hoz most már, mindig érzem magamon a tekintetét és tényleg olyan érzés, mint akit megfigyelnek.


2022. dec. 4. 03:54
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
2 eset van dönts. Némán tűröd, vagy megmondod, hogy kellemetlen, hagyja abba.
2022. dec. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Fú, ez nem jó. Én kezdésnek átszervezném az órákat, méghozzá úgy, hogy az egyetemet is bevonom, ha pl. ez a prof, aki beszólt neki normális, akkor ő is tudja, ill. talán még a dékánig is elmennék.

Szemtől szembe nem szólnék neki, ez a viselkedés olyannyira nem normális, hogy ez a módszer nem tudom mit használna ennyire abnormális embereknél. Az a baj, hogy ilyen bámészkodást normális ember nem csinál, tehát ez már nem a szimplán szólok neki kategória. :/

2022. dec. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Átszervezni az órákat majd következő félévnél tudom, illetve attól, hogy ha esetleg a kisebb gyakorlati órákon nem is leszek vele, az egész évfolyamos előadásokon úgyis találkozni fogunk. Nem egy túl népes szak, úgyhogy sajnos elkerülhetetlen a találkozás.
2022. dec. 4. 05:46
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem had bámészkodjon. Másfél órát úgysem néz hátrafelé, mert akkor szólt volna más is, aki mögötte ül. Max. másfél perc, csak a kérdező rosszabbnak éli meg.
2022. dec. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele hogy nem tetszik neked és kopjon le.
2022. dec. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
#JeffreyDahmer
2022. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele, de legyen veled még valaki.

Ne legyél se durva, se bántó, csak mondd el neki, hogy észrevetted hogy sokat néz téged (ne azt hogy állandóan, csak hogy sokat) és kicsit kellemetlenül érzed magad tőle, ezért szeretnéd megkérni, hogy ne tegye.

Tedd hozzá, hogy ha félreértetted, akkor elnézést, csak szeretnéd tisztázni, hogy neked zavaró ez a helyzet.

Ne várj tőle választ, csak köszönd meg hogy meghallgatott és hagyd ott!

Így nem kell hogy beszéljen hozzád amitől zavarba jönne, de hagytál egy kiskaput amibe menekülhet, később mondhatja hogy tényleg csak félreértés volt, így ha szükséges tudtok együtt dolgozni a későbbiekben is, hiszen nem bántottad meg.

2022. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!