Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Amikor elvégezted a sulit nem...

Amikor elvégezted a sulit nem volt furcsa h már nem leszel többet iskolás? Aki nem tanult tovabb

Figyelt kérdés
2023. máj. 24. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Már nagyon vártam.
2023. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Örültem, hogy megszabadultam az iskolától.
2023. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szerettem suliba járni.Már gyerekeim voltak, de még mindíg összeszorult a szívem, ha ünneplőbe öltözött fiatalokat láttam pl évnyitóra menni.Úgy szerettem volna közéjük tartozni.
2023. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én nagyon durván, pzsiciáterig és gyógyszerezési fajulóan depressziós lettem amikor véget ért az egyetem.



2 hetet még a bentlakásos pszichiátrián is volt szerencsém eltölteni "fenomenális" volt.


Durván megborultam a suli vége miatt.

2023. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az. Példa: Nem tudom, pl az óvodával hogy voltál, de rengeteg gyerek elvan ott, úgy érzi ott a helye, az a fészke, aztán 6 éves kora körül már úgy érzi, ő nem tartozik oda. Semmi negatívat nem kell, hogy érezzen az ovi iránt. Ez a természetes. Már érzi, hogy ez az életszakasz éppen lezárul, ideje az újnak.


A gimi is így van. Teljesen jól elvagy azzal a tudattal, hogy gimnazista vagy, de úgy 12. vége felé már bekapcsol az érzés, hogy most már ideje lezárni ezt a korszakot.


Igaz, furcsának furcsa, hogy 4-5 évig naponta jártál valahova, tanítottak valakik és most ez az egész banda kikerül az életedből és a helyébe lépnek az új dolgok és az új emberek.


De ez a furcsa érzés addig tart, amíg meg nem kezded az új életet és utána a régi dolgok elhalványulnak. Szomorúan vagy vidáman emlékezel rá, de nem lesz már kihatással a minndennapjaidra. Emlékszel pl a seg.gfej osztálytársadra vagy a jóságos tanárnőre, de rájuk már csak emlékezni szeretnél, mert már a helyüket új emberek vették át és most ők a "fontosak" az életedben.

2023. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Avair2010 ***** válasza:
100%
Nem furcsa volt, hanem kellemetlen, hiszen egy darabig nem találtam állást utána.
2023. máj. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon vártam már. Nem szerettem iskolába járni. Rohantam dolgozni, már várt rám a munkahelyem. (1986-ról beszélünk és érettségi utánról)
2023. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egyrészt nem volt furcsa, mert ezt vártuk. A végén meg ott volt a vizsgadrukk, nem értünk rá másra gondolni.

Másrészt volt egy 4 éve tartó rutin napirend, és furcsa volt, hogy már van erre-arra időnk.

Amúgy az, hogy nincs többé tanulás, nem egészen így van, hiszen szinte minden szakmában van továbbképzés, vagy csak a munkafolyamatok betanulása is újabb tanulást jelent.

2023. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!