Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van/volt olyan tanár az...

Van/volt olyan tanár az életetekben akinek sokat köszönhettek? Olyan személy aki utat mutatott mikor kellett?!

Figyelt kérdés
Mesélnétek ha volt ilyenben részetek? Illetve tanárok, ti is írhattok, ha volt gay van olyan diákotok akit kicsit "jobban" szerettek.

2023. máj. 29. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem. A tanáraimnak soha nem volt ideje bárkivel is egyénileg foglalkozni.
2023. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A matek tanárunk gimiben sokat beszélgetett velünk az élet dolgairól, mint tovább tanulás, pénzügyek, pl hogyan spóroljunk, ne vegyünk fel hiteleket, stb. Más egyéb dolgokban is adott tanácsokat, tök rendes volt. A lélekkel is foglalkozott, nem csak a tananyagot adta le. Pl volt egy fiú az osztályunkban, aki csóró cuccokban járt, alig volt pénze és beszélgettünk róla mikor nem volt ott, hogy valahogy próbáljunk közösen segíteni neki.


Ma már ő az igazgató abban a gimiben, én pedig 20 éve érettségiztem, az a srác pedig szerzett két diplomát.

2023. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolás magyar tanárom; tanulás terén szigorú, következetes volt, és remekül tanított, közben mégis emberséges. Amikor látta, hogy nyomott hangulata volt az osztálynak, pár percig félretett mindent, meghallgatott minket, és beszélgettünk egy jót, mindezt könnyedebb hangulaton. Nagyon egyedi és szerethető stílusa is volt, és szinte mindenki imádta.


A másik tanár pedig egyetemen tanított, 3 tárgyam is volt vele. Volt egy különleges humorérzéke, meg olyan (beszéd)stílusa, hogy a legszárazabb anyag is érdekes volt, amikor ő tanította. Viszont neki köszönhetően név szerint engem kerestek fel egy remek ösztöndíj lehetőségre, amit többször el is nyertem, és aminek hála rengeteget fejlődtem, személyiség terén is, és sok új lehetőséget is kaptam, amikkel sikerült is élnem. Egy rakat dolog máshogy alakult volna, ha nem pályázok rá és nem nyerem el, és sok tapasztalatszerzési lehetőségtől estem volna el. Szóval tényleg hálás vagyok.

2023. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen van egy aki nagyon vicces és egyszer megvicceltem őt még amikor kicsi voltam és azóta jóban vagyunk mert egyik órán gondoltam eljátszok egy viccet mert ha valaki ki akart menni a vécére és engedélyt kért ő nem azt mondta hogy igen hanem azt hogy ki és gondoltam megviccelem és hát nem is kellett kimennem de odamentem és megkérdeztem kimehetek a vécére és ő mondta ki én meg mondtam hogy hát én és elmosolyodott és utána mentem vissza helyemre és ő kérdezte hogy nem akartál kimenni és mondtam nem csak meg akartam viccelni és ő hangosan nevetett de amikor leültem rájöttem hogy tényleg ki kell mennem ezért visszamentem és mondtam megkérdeztem kimehetek a vécére és mondta nevetve hogy most nem dől be nekem én meg mondtam hogy igen de nekem meg most kell mert most annyit gondoltam vicc alatt a vécére hogy most kell és megkérdeztem még egyszer hogy kimehetek a vécére és ő mondta ki és én mondtam hogy én és kimentem és hallottam hogy tanárom nevet és azóta jóban vagyunk és viccelünk és már nem tanárom nekem de jó volt hogy ő volt egyik tanárom.
2023. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Általános felsőben az angol tanárom, nagyon sokat tanultam tőle, de emberileg is nagyon szerettem. Sajnos már sok éve nem él.
2023. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy tanárom, akinek rengeteget köszönhetek. Egyrészt nem volt apafigura az életemben, és ő rendelkezett azzal a határozott, bölcs energiával, amivel szerintem egy apának kell, egyszer azt mondta, hogy ő nem érettségire akar minket felkészíteni, hanem be akarja mutatni a világnak azt a részét, amit képes, és szerintem a szülők épp ezt teszik a gyerekeikkel.

Másrészt, történt velem egy nagyon megrázó esemény tizenegyedikben. Általában semmi érzelmet nem lehet leolvasni az arcomról, meg én a történt dolog után is bementem, elökörködtem a többiekkel, maradéktalanul teljesítettem az iskolai kötelezettségeim, szóval senki, se a kollégiumi szobatársaim, se az osztálytársaim, egyik tanárom se, de még a tulajdon édesanyám se vette észre, hogy valami nem oké, kivéve ezt az embert. Nem kérdezett soha semmi konkrétat a magánéletemről, viszont minden óra után megkért, hogy pl. segítsek neki visszavinni a projektort, rendet rakni a szertárban, vagy ilyesmi, én meg mindig szívesen segítettem mert alapból bírtam az embert, és ilyenkor mindig megkérdezte, hogy egyébként mizu, hogy érzem magam, jól vagyok-e. Azelőtt a dolog előtt sosem volt ilyen, szóval én ezt úgy értelmeztem, hogy ő időnként ellenőriz, hogy még mindig minden oké-e velem, illetve párszor elmondta, hogy ha lenne bármi kérdésem, vagy valamiről beszélni szeretnék, az ő ajtaja mindenki előtt nyitva áll, az osztálytársaim előtt épp úgy, mint előttem.

Miután elballagtunk, és egyetemre mentünk, vagy beálltunk dolgozni,

többen felvettük vele a kapcsolatot, és a mai napig törődik a sorsunkkal. Bármikor bárkinek írt ajánlólevelet, vagy felhívta ismerősét, ha valakinek szakmai gyakorlati hely kellett. Kérdezgetett mindenkit, hogy kivel mi van. Tényleg a szívén viselte a sorsunk, bőven azután is, hogy már nem voltunk a keze alatt.

Én egyszer összefutottam fele egy kocsmában, kb. 6 évvel érettségi után, és megkérdeztem tőle, hogy jól tippeltem-e, hogy ő azért hívott mindig segíteni óra után, mert meg akarta kérdezni, hogy jól vagyok-e. És mondta, hogy igen, ez így volt, észrevette, hogy 2014 januárjában nálam "átkattant valami", és nem akarta, hogy elkallódjak. Nekem ez annyira durva volt, egyrészt, hogy így tud olvasni az emberekben, másrészt, hogy van mondjuk 120 diákja/év, és mindegyikre képes odafigyelni. Életem végéig csodálni fogom a palit, és mást nem tehetek, mert ha háromszor születnék újra, akkor se tudnám neki meghálálni azt, ami "szerintem ez természetes, tudod, én erre tettem fel az életem, nekem ez a hivatásom" - ezt mondta, mikor sok évvel utána megpróbáltam megköszönni neki.

2023. máj. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nagyon rendes a tanárod, ritka az ilyen ember. Szerintem neki ez küldetése, hogy segíti a diákjait még így utólag is.
2023. máj. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
8 az én tanárom nem rendes?
2023. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A tied is rendes.
2023. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!