Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most ez komolyan elégtelennek...

Most ez komolyan elégtelennek számít egy egyetemi gyakorlaton?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy szabadon választhatónak fel kellett venni ebben a félévben 6 kreditnyi tárgyat, felvettem egy sokak által alibi tárgynak tartott elmélet és gyakorlatot, humán erőforrások a tárgy neve.


Ma az volt gyakorlaton, hogy kikellett állni párosával és eljátszani egy állásinterjút (már előző héten megvolt, hogy a csoport melyik fele lesz interjúztató, és melyik lesz az, akit interjúztatnak) én is azok között voltam akit interjúztattak, és megkérdezték tőlem, hogy ha választhatnék, akkor milyen állat lehetnék?


Én meg azt válaszoltam rá, hogy tudom, hogy ez a kérdés arra vonatkozik, hogy a jelölt azon kézségét megvizsgálják, hogy hogyan reagálnak a váratlan helyzetekre, de ha ez a cél, akkor miért nem olyan kérdést kapok, ami egy váratlan szituációt felvázol a munkakörömmel kapcsolatban, hogy lássák, hogy tényleg én vagyok-e a megfelelő jelölt, az helyett, hogy olyan kérdéseket kapok, mint egy ovis.


Egyből mondta a tanárnő, hogy akkor ennyi elég lesz, így nem beszélünk egy interjún a való életben, megkérdezte a nevem, meg a Neptun kódom, azt hittem csak megakar jegyezni, hogy majd max szívat a vizsgán, erre látom, hogy bekerült egy elégtelen a tárgy gyakorlati részéhez a Neptunba :D


Ez csak szerintem nem ért elégtelent?


Nem fogok ez miatt csúszni, csak valamennyit fizetni a bukott tárgy miatt, de ez elég unfair.


Én ezt interjún is elmondanám a HR-esnek.


2023. okt. 19. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen a tanárnak volt igaza, egy interjún nem az érdekel senkit, hogy tudsz-e valami pszichikai háttered adni a kérdésnek, hanem neked az lett volna a feladatod, hogy a érdemben válaszolj a kérdése, azaz megnevezz ez állatot, és megindokold, miért.
2023. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha nálam interjúztál volna, én felvettelek volna. Az ilyen milyen állat lennél kérdések egyáltalán nem "váratlanok", hanem bárgyúak.


HR-es szőkepicsa szinten pont megfelelő, kiskorában úgyis pszichológus akart lenni, de ahhoz túl hülye volt, meg úgyis csak annyira érdekelte, mint amennyire a napi horoszkóp.

2023. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Én nem hiszem, hogy elégtelent adtam volna.

Abban még azt mondom, higy igaza van, hogy így talán nem kéne beszélni egy állásinterjún, de gondolom az lenne a tárgy célja, hogy ezeket felvázolja, tudjátok gyakorolni egy kicsit.

Amit mondtál az függ a hangsúlytól is. (Azt ugye mi nem tudjuk, hogyan mondtad!). Ahogy írtad nekünk ezt alibi tárgynak tartják, a tanárnő megelégelte már, hogy degradálják a tárgyat és nálad telt be a pohár, még ha nem is tiszteletlenül mondtad.


Amúgy egy kérdés. Bukott tárgy miatt miért kéne fizetni? Csak ha újra felveszed, nem?

2023. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!