Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elvárható a tanítóktól, ha...

Elvárható a tanítóktól, ha kint vannak 3-an "figyelnek" a gyerekekekre, hogy szóljanak már a kicskre, ne ugráljanak fetrengjenek a tócsákban?

Figyelt kérdés
Előttem történt (épp megérkezetem), kb a tanítók előtt 10 méterre a kicsik nagyon durván vizeztek, az egész gyerekem csuron víz, zoknijából folyt. És a tanítók csak csacsogtak egymással, senki nem szólt oda. Vártam picit, hisz már mindegy volt, de kollektíve arrébsétáltak. Nagy az elvárásom? Értem én, hogy szereti a sarazást, vizezést, de ha ma 4-re megyek, akkor egész nap a hideg vizes nadrágban, teljesen vizes zokniban van a gyerek. Ez a problémám nem a kosz.
nov. 17. 13:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Tudom, hogy a gyereken nem szabadna csattannia, de ha nem fizetik, vagy becsülik meg, mit törje magát, amíg nincs életveszély.
nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen elvarhato , igen egymassal jbban elvannak foglalva dumalni mint a gyerek mit csinal
nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%
Alsó tagozatban elvárható. Felsős gyerekre már én se szólnék rá, amíg magát vagy társait nem veszélyezteti, nem bántja vagy szekálja.
nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
1-2 osztályról van szó.
nov. 17. 13:27
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Talán majd a szülőket is érdekelni fogja végre a pedagógusok társadalmi megbecsültsége.
nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azt meg sem merem említeni, hogy a ygerekem rendszeresen nem megy tízóraizni, mert senki se figyel rájuk, hogy menjenek. Önállóan kell megoldaniuk (elsőben is). Soka a játékot választják (köztük az enyém is). Tanítónéni kint cigizik minden szünetben, ahogy vége az órának rohan le. Heti 3 fejlesztése van az órarendbe, idén egyszer vitte. (ott tanító állandó fejlesztő pedagógus vanÖ. Legutóbb épp kint cigizett már akkor rákérdeztem óvatosan, mert épp fejlesztő óra időpont volt. Mosolyogva mondta, hogy csúszásban van és továbbált beszélgetni. Már nem bírom szó nélkül lassan
nov. 17. 13:30
 7/21 A kérdező kommentje:
Már bocs, de nálam jobban nem becsüli meg senki sztem a pedagógusokat. Sosem bántottam őket. Tmogatom az iskolákat stb, mit kéne csinálnom????? Férjem sincs megbecsülve a munkahelyén, mégis jól végzi a munkáját :( Mi közöm nekem meg agyerekemhez a pedagógusok helyzetéhez??????
nov. 17. 13:32
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Azért annyit jegyeznék meg, hogy ha a tanítók fizetését háromszorosára emelnék, adminisztratív szívatásaikat egy az egyben megszüntetnék és a kötelezően bent töltött óráikat 20 órára csökkentenék (amennyi volt még nem is olyan régen), attól még az ilyen nemtörődöm tanítók nem változnának meg. Csak több lenne a jelentkező, és jobban ki lehetne választani azt, aki törődne a gyerekekkel.

Most őszintén: az, hogy egy kisgyerek megfázik a vizes ruhájában, annak mi köze a tanító havi fizetéséhez vagy Pintér Sándor bicskanyitogató hozzáállásához?

nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként én egy 80 fős falusi iskoláról beszélek. Átlagban 10-en vannak egy osztályban. Így megint más, mint 800 gyerekre figyelni.
nov. 17. 13:37
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Szomorú, de így lehet jelezni a részükről, hogy gyökeres változások kellenének a pedagógiai helyzet megoldására.

Itt azért durvább a helyzet, mert ha nem megy a vonat az kiküszöbölhető, de ha nincs hová lepasszolni a szülőnek a gyereket, azt már ugye egyből megérzi.

nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!