Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak engemet verték elsőben?...

Csak engemet verték elsőben? Még közèpisloba Miért kell mindig megverni a gyengèbet amikor nem is szóltam hozzá semmit ? Titeket megvertek suliban és ha igen miért?

Figyelt kérdés
nov. 21. 18:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Azóta próbálok rájönni mièrt vertek meg! Jobb lett volna ha én is visszadtam volna?
nov. 21. 18:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget szüleidtől, tanároktól, bárkitől!!! Mondd el nekik, hogy bántanak.
nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem csak téged.


Engem nem.

nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem elég sokakat. Engem általános 5-6. osztályban vertek meg néhányszor, mert szegény voltam ás csúnya de emellett jó tanuló és ezt a többiek nem tudták elviselni. Napi szintem szívattak más, nem verés jellegű dolgokkal is azzal a céllal, hogy ha pl. tönkreteszik valamimet, akkor azért majd otthon verjenek el.
nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is, mondjuk nekem akkor is hatalmas volt a pofám, általában azután jöttek rám, hogy odaszóltam valamit. Ez nem nagyon hatott meg, sőt, kifejezetten élveztem egy idő után, ha balhé volt és lehetett gyepálni, az sem zavart különösebben, hogy végül én lettem az, akit elvertek, mert közben én is üthettem párat. Ja, jelenleg is nagy a pofám, csak most már felnőtt vagyok és nem vernek meg érte.

Azokat mindig sajnáltam, akik csendesek voltak, nem bántottak senkit, nem szóltak senkihez csúnyán, de verték volna őket is, mert vörösök/balkezesek/alacsonyak/kövérek/szemüvegesek/bármilyenek voltak. De mivel nagy volt a pofám, mindig kiosztottam azokat, akik mentek volna a kis nyomi gyerekeket verni, akik ezután inkább rám jöttek, ami szerintem tulajdonképp megoldotta a problémát mindenki számára.


Felső tagozatban már hírértéke volt, ha valakit megvertek (igen, akkor is volt, hogy megvertek). Akkor már éreztük, hogy ez így annyira nem oké, míg alsóban teljesen természetes módja volt a konfliktus rendezésének. Viszont, mikor bekerültem gimibe, ami nem volt olyan proli szegregált iskola, mint az általánosom, akkor éreztem azt egy idő után, hogy úristen, mekkora visszamaradott neandervölgyi állatok voltunk, hogy okénak tartottuk gyepálni egymást általánosban, annak volt igaza, aki már akkor is elfogadhatatlannak tartotta. Viszont ugyanebben a gimiben láttam azt, hogy hogyan nyomorították meg lelkileg az egyik osztálytársnőnket mindenféle aapró szívatással, szóbeli bántással. Állítom, hogy szerencsésnek éreztem magam, hogy engem csak vertek. És ezeknek hiába mondtuk, többen is, hogy le kellene állítani magukat, olyan szinten nem voltunk kreatívak az emberkínzásban, hogy ebben versenyre tudjunk velük szállni, és a sima álljatok már le meg lepergett róluk, sőt, ha valaki meg akarta védeni a szegény lányt, még azt is fel tudták használni arra, hogy őt alázzák meg vele.

nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, hozzáteszem, én nem ütöttem először sosem, és alkatomból kifolyólag nem is nagyon tudtam volna elverni senkit.
nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!