Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért fordul elő,hogy ilyen...

Miért fordul elő,hogy ilyen témákban szidják a fiatalokat (pedagógusok is)?

Figyelt kérdés

Gyakori,hogy azért szidják a fiatalokat, mert "mind diplomát akar".

Nem akar mind, csak többen, mint az előző generációknál.Ha, meg van lehetőség, miért ne?


Én azt gondoltam, egyedi esetről van szó.

Amikor én végzős voltam gimiben, akkor több pedagógus azt az intézkedést,hogy szigorítják a felvételit a felsőoktatásba.Az érv az volt "kell olyan is, aki megfogja a lapátot".

Micsoda egy hülye érv egy tanártól.Ráadásul demotiváló is.


A vonaton szintén ilyet hallottam és kiderült,hogy ő is pedagógus volt.Idézem "nagyon szép,hogy a XY egyetem rekord mennyiségű diplomát osztanak ki, de mellette ebben az évben 3 tűzoltót avattak a környéken".

Ellentmondásos.



Őszintén.Milyen lehetőségei vannak a fiataloknak?

Aki fizikailag olyan, meg szereti is az nyilván választ egy szakmát, mint kőműves, burkoló, ács...stb

A többieknek egy része elmegy egyetemre, a másik része meg mehet a gyártósorra, boltokba,netán a MÁV-hoz meg hasonló "kiemelkedően" fizető helyekre.


Aki jól akar élni, az meg keresztülküzdi magát egy mérnöki/gazdasági/informatikai alapdiplomán, aztán olyan lesz a munkaerőpiacon, mint a modellek a kifutón, azaz "valaki" lesz belőle.


dec. 8. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Most egy szállodai recepciósnak, minek kéne egyetem?
dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

A diplomák többsége ma szart se ér, ez az igazság, de hogy ezt a tanárok mondják az mondjuk elég furcsa, mert én pont azt tapasztalom,h ők próbálják bizonygatni,h "ha nem tanulsz tovább semmi se lesz belőled".


Manapság a diploma max akkor számít, ha nincs, de sok esetben nélküle is viheti sokra az ember. Számtalan asztalos,villanyszerelő stb. van,akik 5x annyit keresnek, mint a többdiplomások. Nekem 2 diplomám van, de teljesen más területen dolgozom, pont azok az évfolyamtársaim keresnek a legrosszabbul,akik a diplomával helyezkedtek el.

Diplomából jelenleg túlkínálat van, a piac nem bír el ennyi diplomást. Én pont azokat a fiatalokat sajnálom,akik elvégzik és azt várják,h valami hihetetlen szuper állás hullik az ölükbe, aztán örülnek, ha valami irodista teperőgépezetben kávét főzhetnek.

A jogász meg közgazdász diplomák se érnek már semmit, mert azokból van a legtöbb,a többség ilyesmit akar, mert az milyen jól hangzik,de nincs szükség ennyire, mint amennyit kitermelünk.

A gyémánt se azért értékes,mert olyan hű de szuper anyagból van, hanem szimplán elképesztően kevés van belőle, a diploma is addig ért valamit, amíg alig volt, de ha gyémánteső lenne, hirtelen elinflálódna és a homokkal lenne egyenértékű, a diplománál most ugyanez a helyzet.

dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szidják őket, de tény, hogy az emberek jelentős része egyszerűen nem alkalmas az adott diplomás feladatkör betöltésére.


Eleve nincsen "a diploma" hanem diplomás végzettség is ezerféle létezik. Azzal sincsen előrébb az illető, ha végig bukdácsolva az egyetemet azon nyafog, hogy diplomásként nem kell sehova.


Nyilván a gyártósor és diploma között azért léteznek szintek. Legtöbb ismerősöm csinált valami OKJ-s képzést aztán saját kis vállalkozása van, fodrász, körmös, masszőr, stb. Jobban megélnek mint sok diplomás.

dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dolgozik nálunk egy mérnök. Olyan hülye mindenhez, mint a s*ggem, ez a hely kb a 20. munkahelye és még nincs 30 éves se. Attól, h valaki meg tud szerezni egy diplomát még nem lesz okos sőt tanult ember sem. Sztem a tanáraid erre gondoltam, mikor azt mondták, h nem kell mindenkinek diploma.
dec. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!