Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az normálus, hogy az orosz...

Az normálus, hogy az orosz tanárom azt követeli, hogy tartsam be a tárgy, ige, állítmány szórendet?

Figyelt kérdés

febr. 10. 08:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
#Normális
febr. 10. 08:21
 2/17 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok, még csak most tanuljuk az alapokat. Tehát így nézne ki, magyarul: "Autót vezet Ivan."
febr. 10. 08:24
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Persze,különben nem tanulsz meg rendesen beszélni. Ha már tanulsz egy nyelvet, akkor lehetőleg ne nyelvtani hibákkal szokd meg a mondatalkotást.
febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

Az oroszban nem olyan kötött a szórend, mint pl. az angolban. Nekem nem úgy tűnik, hogy ez lenne a helyes sorrend, de látni kéne a mondatot, mert pl. a 'hogy hívnak' esetében tényleg tárgy és ige (=állítmány) a szórend, de leggyakrabban alany-állítmány (ige)-tárgy... és a többiek. :)

Ha tudnál példát hozni...

febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Bocsánat, most látom csak a kettes hozzászólást.

Magyarul is inkább Iván autót vezet, és oroszul is:

Иван водит машину/автомобиль.

Persze el tudom képzelni, hogy ki akarja emelni, hogy autót vezet (nem pediglen szamarat kötőféken), akkor előre az autó, de akkor többnyire folytatódik is a mondat:

Иван водит машину, а не...

febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg nem vagyok magamnál - jó úgy is, ahogy írtam (#6), de a kiemelés elmaradt. :(

Машину водит Иван, а не...

(Ezzel együtt szerintem nem igazán jellemző, maradhat az eredeti szórend, és hangsúllyal emeled ki az autót.)

febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon rég tanultam az orosz nyelvet, nem is emlékszem semmire sem belőle, de az inkább jó, ha egy nyelvtanár precíz és azt szeretné, hogy úgy beszéld az épp tanult nyelvet, hogy az jó, megfelelő és érthető legyen.
febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ha ezt mondja, akkor az a szabály.

Most mi bajod van? Dolgozaton azonnal 1-est kapnál.

febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Kedves hozzászólók, az valóban jó (sőt, nagyon jó), ha egy nyelvtanár precíz és azt szeretné, hogy úgy beszéld az épp tanult nyelvet, hogy az jó, megfelelő és érthető legyen, de sajnos az oroszban továbbra sem kötött (ennyire) a szórend, és a tárgy-ige-alany nem jellemző a nyelvre. Lehetséges szórend, de a mindennapi életben nem így mondják.


Állítom ezt orosztanárként, orosz nyelvi szakfordítóként és tolmácsként.

febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Azért a Z generációs hópiheségnek is a csúcsa, azon megsértődni, hogy a tanárod "követeli" a helyes szórendet. :D
febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!