Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rossz tanár, nehéz anyag....

Rossz tanár, nehéz anyag. Puskázási lehetőségek? Esetleg tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Történelemből írunk dogát kéne a segítség.

2012. ápr. 6. 19:59
 1/7 anonim válasza:
100%
én a telefonnal fölmek a nettre és onnan írom le a választ!
2012. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nekem bevált az a módszer, hogy kinyitottam a könyvet, és megtanultam amit kellett. Aztán az órán meg a fejemből puskáztam. Próbáld meg, szerintem neked is működne.
2012. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hidd el az eddigi dogákat szimpla tanulással írtam meg!
2012. ápr. 6. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg tojd le. Megtanulod, megírod. Túléled azt az 1-est, max jobb lesz.
2012. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Felragasztasz szigszalaggal a pad aljára egy a4-es lapot. A puskát megírod mondjuk egy írólap méretűre, és a felragasztott lap alá becsúsztatod, mint egy tokba. Amikor írod, csak kihúzod a puskát, és elég feltűnésmentesen tudod olvasni. Ha cink van, vagy elindul feléd, akkor meg visszacsúsztatod és írsz, hogy ne vegyen észre.
2012. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a padra szoktam írni halványan, ceruzával
2012. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy elkéstem már a válasszal, de a jövőben még sor kerülhet arra, hogy az alábbi módszerhez folyamodsz esetleg.


Olvasd fel hanghordozóra a tananyagot és hallgasd meg nagyon sokszor, - akár lefekvéskor is lejátszhatod még egyszer (aznapra).

- Hat-nyolc-10 (A4-es) oldalas történelem dolgozatokat írtam a gimnáziumban, - a tanárnőm kis híján "elélvezett" egy-egy dolgozatomtól.


Ha tanárral van "össznépi" problémátok, akkor meg tenni kell ellene: beszélni kell első körben Vele, hogy nem tudjátok emészteni az előadásmódját, - meg kellene próbálni valami más módszert, ha hajlandóságot mutat erre!

Ha ez nem vezet eredményre akkor a tanár főnökével érdemes beszélni a dolgoról, - ha szerencsétek van (és van választék), akkor kaptok egy másik történelem szakos tanárt végesetben.


A puskázás a legnagyobb butaság - véleményem szerint, - ami számításba jöhet. Irásod alapján "vágod" a történelmet, nincs értelme FELESLEGES kockázatot vállalni - különböző kifogásokkal.


Lehet, hogy "sikerélményként" éled meg, hogy nem buksz le a tanár előtt a becstelen eszköz használatával, de a legjobban nem őt, hanem saját magadat vered át, és véges az idő is, amit folyamatos rettegésben élnél meg.

- Lobogtathatod a "hatos" dolgozatodat országnak-világnak, de mivel az épületeket sem az ablakkerettől kezdik el építeni, tanulmányaid alatt többször is "vissza fog köszönni rád" (megannyi, későbbi dolgozatod írása közben), hogy tulajdonképen mikor és miben svindliztél.


Összegzésül javaslom a legális és hatékony felvétel-hallgatást, - mert ez egy olyan tantárgy, ahol kifejezetten előnyösen fel lehet használni a módszert.

Egy fizika, kémia, matematika képletnél bonyolult csak igazán a helyzet, mert ott nem lehet körbeírni semmelyik képletet, - vagy tudod, vagy nem. - Vagy felismered az alkalmazás összefüggéseit, vagy nem! De a történelem, a biológia, a földrajz a "megmagyarázható", bővebben, saját szavakkal jobban kifejthető tantárgyak közé tartozik.


Javaslom, élj a lehetőséggel!

2016. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!