Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? (Többi lent)

Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy lány az osztályban, aki a barátnőjének hisz. Állandóan a nyakamon lóg, senkivel nem tudok két szót váltani anélkül, hogy ő ne lenne ott. Nagyon idegesítő, mindenbe beleszól, szinte mindenki utálja, de ő ezt nem veszi észre. Mindenkinek azt mondja, hogy én vagyok a legjobb barátnője. Annyira idióta! Állandóan mondja a baromságait, amire senki sem kíváncsi. Próbáltam lerázni, de lehetetlen. Mit tegyek, hogy végre leszálljon rólam? Képtelen lennék beolvasni neki, vagy ilyenek, szóval ötletem sincs. 15/L

2012. jún. 16. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

'Légyszíves, egy kicsit beszélgethetnék XY-nal kettesben?'

'Légyszi, most nincs kedvem semmihez, majd máskor beszélünk.'

'Nem, nincs kedvem elmondani, h mi a bajom'

...

Ilyen lekoptató szövegek egy idő után hatásosak!

2012. jún. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem a lekoptató szövegek durvábbak mint az hogy szemtől szembe megmondod neki mi a helyzet, az úgy emberi, de ha mindig lekoptatod az sunyi cigánymunka, azzal jobban megsérted mintha beszélnél vele, nekem ez a véleményem :)
2012. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:
100%

Én valami ilyesmit mondanék. Bár lehet kicsit kemény, lehet, hogy meg lehet közelíteni finomabban is. Annyira nem ismerem részletesen sem a helyzetet, sem téged, sem a barátnődet.


„Beszélgessünk kicsit. Én igazán értékelem, hogy ennyire kedvelsz, és szívesen eldumálok veled is, mint a többi barátommal is. Viszont nagyon idegesítő tud lenni, hogy állandóan a nyakamon lógsz, hogy nem tudok két szót váltani mással, úgy hogy ne lennél ott, és nem szólnál bele mindenbe. Inkább most szólok, mert gondolom te sem szeretnéd, hogy én utáljalak meg emiatt a legjobban. Figyi. Nem kell mindig minden helyzetben elmondani a véleményedet, néha többet ér, ha az ember csendben marad. Ez a legjobb barátnősdi meg annyira gyermeteg dolog. Az embernek vannak barátai, vannak közelebbi, kevésbé közeli barátai, de ez nem verseny és nem tartozik senki másra, hogy kit mennyire kedvel, illetve az emberek nem is kíváncsiak rá. Ha valóban engem tartasz a legjobb barátnődnek, akkor ennek a tényleg a hajtogatása helyett sokkal jobban ki tudnád fejezni ezt, hogy tiszteletben tartod, hogy nekem is vannak más barátaim, akikkel esetleg szeretnék kettesben, hármasban maradni, illetve alkalomadtán szeretnék egyedül lenni. Te is keress más barátokat is, de ne menj az emberek idegeire.

Lehet, hogy most ez kicsit túl keményen hangzott, de a te érdekes is, hogy őszinte legyek veled. Nem megsérteni akarlak, de muszáj valahogy a tudtodra adnom, hogy a jelenlegi helyzet nem igazán jó, és sajnos a kisebb jelzésekre meg nem igazán reagálsz.

Te hogy látod ezt a dolgot?”

2012. jún. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!