Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáz ha nincs facebook-om?

Gáz ha nincs facebook-om?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Mint a kérdésből is rájöhettetek nincs facebook-om. Őszintén, nem is vágyom rá. Nem hiányzik az, hogy a ,,barátaimmal" csak chat-en beszéljek, hogy végig kelljen hallgatnom a fikázásokat meg, hogy a sok hülye 10 éves gyerek veszekedését nézzem. Na de szeptemberben megyek gimibe és az osztálytársaim mind ismerik már a fb-n keresztül e leendő osztályukat. Félek, hogy enélkül hátránnyal indulok és, hogy kirekesztett leszek. De fb-t csinálni meg nagyon nem akarok! Egyszerűen csak nem az én világom. Jobban szeretek élőben találkozni az igazi barátaimmal, inkább olvasni egy jó könyvet meg olyan zenét hallgatni, ami biztos nem túl elterjedt a fb-n (Nirvana, John Lennon, Green Day stb) Mit tennétek a helyemben? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Ui.: Instagramon van, szóval azért nem vagyok rosszul az ilyen közösségi dolgoktól, egyszerűen csak nem hiányzik, hogy elveszítsem az életemet.



2013. jún. 11. 21:45
 1/8 anonim válasza:
100%

Legalább van életed :)

A facebook iszonyatosan le tud kötni egy gyengébb jellemű embert.

Annyiban érdemes regisztrálni (talán) hogy a leendő osztálytársaiddal beszélsz esetleg. Nekem legalábbis csak akkor jött jól igazán a facebook amikor egyetemre mentem és egy csokorba gyűjtötték a leendő gólyákat és így ismerkedtünk.

Amikor megismerkedsz velük élőben is utána nemigen kell törődnöd vele. Add meg a fontosabbaknak a telefonszámodat és akinek kell valami majd hív :) Aztán agyő fészbúk :D

2013. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nincs semmi baj, megértelek. Én azért megyek fel mindig rejtetten a chatbe mert unom hogy rám írnak folyton. Viszont nekem előnyömre vállt mert anno gimibe amikor végzős voltam akkor kezdett elterjedni igazán ebbe az országba és akkor volt egy csoport az osztályunknak ami baromira jól jött mert érettségi anyagokat, meg tételeket ott kaptuk meg a tanárainktól a leghamarabb és sokkal jobb volt 1-2 nappal előbb elkezdeni a kidolgozást mint amikor az órán kapjuk meg.

Persze azóta már eltelt 2 év, lassan 3 de én sem használom a nap 24 órájában. Naponta 3 szor felnézek rá megnézem az ÉRTELMES posztokat a hírekkel kapcsolatban, meg ha úgy van beszélek, 1-2 olyan emberrel akik már messzebb laknak innen, azért én jobban szeretem így mert mi már szétszóródtunk rendesen. De én elsősorban a Skype-t használom, régen az MSN-t használtam.

Én sem vagyok hű de nagy facebook függő igazából nem is érdekel, de ma már tényleg csak a távoli ismerőseimmel azon tudom tartani a kapcsolatot a legjobban, és leggyorsabban ott érem el őket, meg ott egyes híreket hamarabb érem el minthogy ingázzak weboldalról weboldalra. Én igazából csak erre használom.

Nem gáz ha nincsen, senki nem fog furán nézni rád, maximum azok akik azt képzelik hogy e nélkül nincs élet, de velük nem kell foglalkoznod.

Ha akarsz csinálsz magadnak, ha nem akkor nem. Meg ha végeztek addigra a sulival úgy is lesz majd helyette egy másik ilyen oldal, mert gondoljunk vissza az iwiw-re meg a myvipre, fb előtt azok voltak a népszerűek most azok már majdnem elhagyatottak szinte.

2013. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Nem gáz. Nekem sincs (26f). Viszont a helyedben regisztrálnék. Sajnos túl elterjedt, és igen ez némi hátrányt jelenthet, legalábbis kezdetben.

Persze ez nem biztos, ha normális osztálytársaid lesznek akkor nem ez a szempont nekik. De mégis 4 évig velük leszel, ha nem is olyan jó fejek, azért kirekesztettnek lenni annyira nem jó.

2013. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amúgy is sokkal értékesebbek az igazi barátok az életben minthogy legyen 3000 ismerősöd akiből kb. 2800-at nem is ismersz:D
2013. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Archi^^ ***** válasza:
100%

Ez tök jó, hogy van azért a sok agyhalott között pár értelmes 14 éves is. :) (Már ezt arra értem, hogy tudsz fogalmazni, helyesen írni, van véleményed a társadalomról, jó zenét hallgatsz)

Figyi, szerintem csinálj, mert amúgy jó dolog. Csak a közeli ismerőseidet, osztálytársaidat jelöld be, és akkor nem kell a baromságokat nézned. Egy osztálycsoport nagyon hasznos tud lenni, mi oda írkáljuk a házikat, tanári közleményeket, esetleg képeket stb. Szóval jó ez, csak szar embereket ne jelölj be. :)

2013. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nem gáz. Én csak nagy nehezen 2012-ben regisztráltam fel(mikor az osztálytársaim már 2010 óta használták). Naponta kb. 20 percet vagyok fent
2013. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz. Elég jó válaszokta írtak már előttem, nem akarom ismételgetni. Olvasd végig őket, s mazsolázd ki a lényeget. Okos lánynak tűnsz, nem fogsz eltévedni az infókban.

1. Regisztrálj.

2. Csak a legfontosabb barátaidat tartsd evidenciában!

3. Ne válj a rabjává!

4. Utasítsd el bátran az idióta, netfüggő lúzereket!

5. Fogd fel úgy, mint egy alkalmilag hasznos információforrást!

2013. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek :) Igazából még mindig nem tervezem, hogy csinálok egy profilt. Mostani osztálytársaim közül hárman jövőre is maradnak és ők azt mondták, hogy az elvileg 35-36 fős osztályból még csak 20-an vannak benn a csoportban így nem csak én leszek ,,ismeretlen". Elvileg lehet, hogy az így meglevő csapat elmegy valahova és akkor majd az említett 3 barátnőm elvisz engem is :D Szóval azért nem leszek egyedül. Várom még a válaszokat ;)
2013. jún. 16. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!