Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez rágalmazásnak ill. becsület...

Rapforeverbitches kérdése:

Ez rágalmazásnak ill. becsület csorbításnak minősül?

Figyelt kérdés

Van egy kibirhatatlanul irritalo osztalytarsam akinek az egesz csaladja maga a halal ...ballagasi musor elott betelt a pohar mar meglattam az anyjat es a hanyinger kerulgettet . Este az egyik baratom facebook falara kiirtam hogy " Jott oda fotozni a Nikon sznobg*ciivagyok 2428as fenykepezojevel" nem sokkal kesobb letoroltem es masnap a lany apja

felhivta apamat hogy miket irogattok a felesegerol es levan fotozva. Nekem lehet ebbol barmi bajom?


2013. jún. 15. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi. Olyan pedig, hogy "becsület csorbítása", nem létezik. Becsületsértés van, de ez, amit leírtál (bár nem nagyon értem, de mindegy), egyiknek sem minősül.

Olvasd el a Btk-t, és akkor nem pörögsz ilyeneken.

2013. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ha valakivel valami gondod van,akkor mond a szemébe,és ne a háta mögött (de mégis nyilvánosan) ugass róla.de felnőttekről nem beszélünk így,ha kedveled az illetőt,ha nem.most meg itt rinyálsz,hogy lesz-e belőle valami bajod.nem vagy egy kicsit gerinctelen?

amúgy legfeljebb annyi bajod lehet,hogy a szüleid lecsesznek érte.(legalábbis remélem!)

2013. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Amado atya ***** válasza:
100%

Ha konkrét név nélkül írtad ki, akkor magára vethet, mert tudod: "Akinek nem inge, nem veszi magára".

Pech, hogy magára ismert, ám amennyiben konkrétan, név szerint nem lett megemlítve, kb. kinyalhatja, nem áll meg a becsületsértés. :)

2013. jún. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt a te becsületed az, ami csorba. Tényként kezelve: nem, nem lehet bajod. Morálisan: Ha leírsz valamit, azért vállald a felelősséget, ha már nem volt annyi eszed, hogy a haverodnak üzenetben írd le ezt. Valószínűleg direkt az üzenőfalára raktad, hogy az illető is lássa, aztán "meggondoltad" magad és megpróbáltad visszacsinálni. Lehet, hogy megérdemelten utálod őket, de akkor sem volt becsületes, amit tettél. A sznobozás pedig instant szegénységi bizonyítvány, nehogy már valaki azért legyen kevesebb, mert tehetős.
2013. júl. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!