Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi alapján függ, hogy valakit...

Mi alapján függ, hogy valakit a teljes keresztnevén szólítanak, vagy becézik?

Figyelt kérdés
Az én nevem Barbi. Rengeteg tanár szólít Barbarának. Ugyanakkor vannak nálam hosszabb, vagy ilyen hosszú nevű emberek, őket viszont sokszor becézik. Pl. Jennifer-Jennike, Dániel-Dani, Nikolett-Niki. Valahogy én sokszor Barbara vagyok. Főleg az osztályfőnökömnél. Ez mi alapján megy? De tényleg nekem rengetegszer mondják, hogy Barbara-és én nem szeretem, mert olyan "hivatalo", főleg úgy, hogy ha mellette a háromnegyed osztályt becézik.
2013. júl. 18. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy Barbit, az angoltanára utálja, ő szól neki mindig úgy, hogy "idefigyelj Barbara" :'D
2013. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:D Szerencsére ez nem én lehetek! :D

Tudtommal engem nem utál az angol tanárom, de ő szólít sokszor Barbarának. De pl. járok pszichológushoz, és Ő is mindig Barbarának hív. És ilyenkor a hideg fut a hátamon.

2013. júl. 18. 10:53
 3/8 anonim válasza:
Nemtudom... lehet, hogy furának találják azt, hogy Barbi, szóval olyan "barbibabásnak". Szebbnek látják úgy, hogy Barbara. De nem, ez elég fura... tényleg nem tudom. amúgy szerintem ne legyen bajod a Barbarával, jobban hangzik, mint a Barbi. :)
2013. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Barbi! :)


Valószínűleg nem vagy barbis nekik, ezért szólítanak Barbarának, ne bándd! (mondom ezt úgy, hogy ha engem a "hivatalos", nem becézett keresztnevemen szólítanak, rendesen fáj...)

Nekem pl. van egy ismerősöm, Krisztina a neve, mindenki Krisztizi, Krisztázza, de nekem ő olyan gyönyörű, meg olyan a kisugárzása, hogy nem tudom másként hívni, csak Krisztinának. Mint egy királynő. Tőlem elfogadja, mert tudja, hogy nekem a Kriszti egyenlő egy csitrivel, ő pedig minden, csak nem csitri.

Szóval valószínűleg az emberekben nem egy kislány benyomását kelted, hanem egy nőét, ezért vagy nekik Barbara.

2013. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A Barbarát Barbiként lehet becézni, arról pedig sok embernek a Barbie baba jut eszébe. Ha nem vagy egy szőke hajú rózsaszín, élő Barbie baba,akkor talán ez az oka neki, nekem a Barbi olyan plázacicás név, a Barbara sokkal szebb. Örülj neki, hogy a rendes neveden hívnak, nem becéznek. ;)
2013. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is szebb a Barbara. Én senkit sem szoktam becézni a nevéből. Mindenki Viktória, Nikolett. Alexandra, Liliána, Dániel, Gergely, Mátyás stb.

Megszokták, hogy ilyen vagyok.

Elvárom, hogy engem se becézgessenek. Veronika vagyok.

(Nem névből azért szoktam becézgetni az embereket! :) )

2013. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha neked ez zavaró, akkor nyugodtan kérd meg a többieket hogy Barbinak szólítsatok. Nekem is volt ilyen gondom alsóba, de megkértem a többieket és még az alsós osztályfőnököm is (aki utána, mindig bocsánatot kért ha véletlenül a régebbi nevemen szólított, nagyon kedves volt :) ), s végül felsőben mindenki úgy ismert meg, azon a néven, amit én szeretek a legjobban magamnak. :)
2013. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
valószínűleg nekik az túl "haveros" lenne h BArbi, de én Violetta vagyok, a szüleim csak Violettának szólítani, jobb kedvükben is apa Vilinek vagy Vilmosnak XD. A tanáraim viszont Violának, Vilcsinek. Én is furcsának tartom. A barátaim soha nem szólítanak Violettának
2013. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!