Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztály kikészül a történel...

Az osztály kikészül a történelem tanártól. Ti mit tennétek? Nektek is van/volt ilyen tanárotok? Ha igen, hogy viseltétek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az osztály már rendesen kikészül attól a tanártól, a szülők panaszkodnak az osztályfőnöknek szülőin a jegyekről és a tanárról. Zsuzsanna(a tanár) aki a törit tanítja vagy 50 éves, és nagyon hülye szabályi vannak. Dolgozat jegyet csakis dolgozat jeggyel javíthatsz ki,de alig írunk dolikat, meg ilyenek... Olyanokból irat, hogy pl. : amikor átvettük Róma felét akkor abból irat az kb. 35-40 oldal (kicsi füzet ,van akinek van ez 60 oldal is a ló írásától) és MIN. 32 évszám (Kr.e. és u.) és van 3 napunk bemagolni újra és újra az oldalakat miközben még van szlovák, angol, matek, földrajz, magyar és még kitudja milyen házi. Hiába tanuljuk meg minden órára a tananyagot néhány dolog kimegy a fejből. Mikor eljön az a nap, mikor 1.(!!!) óra töri mindenki mint az állat ismételi az anyagot. A szomszédunk adja a kérdéseket mi meg hibátlanul elmondjuk neki a választ (a füzet meg csukva van). Belép az ajtón és akkor olyan csend van az osztályba hogy Csubakka ordítását is lehetne hallani az Északi-sarkról. Mikor teszi fel a kérdéseket akkor meg hirtelen semmit sem tudsz az anyagról. És hát meg is látszik az eredménye. Nekem a legrosszabb jegyem 4-es volt (Magyarba az a 2-es) de az osztály fele már kapott 5-öst is DOLIRA! (ami nálatok 1-es) És itt jön az, hogy hiába tanulsz és felelsz, a doli jegyet csak doli jeggyel lehet kijavítani. Év végén mint kiderült az osztályban 1 gyereknek volt csak 1-ese (5-ötöse nálatok) töriből úgy hogy megérdemelte (lehet volt olyan akinek "megkegyelmezett" mivel anyja bejött balhézni). És valakinek ez a rossz jegy rontotta el a tiszta 1-esét (Magyarba 5-ösét). Mi meg már szóltunk az ofőnknek hogy csináljon már valamit meg hogy már igazán mehetne nyugdíjba a töris. De sajna semmi. Hiába tanulunk akkor sem tudjuk megcsinálni 1-esre azt a rohadt dolit. Igaz egyszer csinált velünk egy olyan dolit ami nekem hibátlan volt, az a papírtömb meg eltűnt neki és nem javíthatta így ki. Na ne tudjátok mekkorát ordítottam mikor kiment az osztályból... És nem tudjuk mi vár ránk jövőre, mert lehet hogy a németet is ő fogja nekünk tanítani, akkor meg már meg is lesz annak az oka hogy az osztály ilyen hülye németből. És törin meg álandóan azt hazudja, hogy "a C osztályban mindenki megírta 1-esre (5-östre)...." Mikor meg megkérdezzük őket akkor meg azt mondják hogy ők is elszúrták és 3 embernek sikerült csak sikeresen a doli, meg hogy mirólunk (az A osztályról)a tanár ugyan ezt mondja. Már igazán elmehetnek a p***-ba az a tanár. Ja és a kérdés - Ti mit tennétek? Nektek is van/volt ilyen tanárotok? Ha igen, hogy viseltétek? (bocsi, kicsit hosszúra sikeredett és ha van benne akkor ne nézzétek a helyesírást, gyorsan írtam)

Nekochan, 12/L



2013. aug. 25. 14:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
2%
Szerinted valaki el fogja olvasni ezt a (gondolom) töri tanárról szóló regényt?
2013. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy szigorú a tanár, de nem tartom furcsának a szabályait, bár tény, hogy lehetne kedvesebb, vagy kevésbé szigorú is, de ha tényleg az van, hogy nem tudjátok az anyagot, amikor ő kéri számon, akkor ő sem adhat jobb jegyet sajnos.

Az is baj lehet, hogy féltek tőle, vagyis inkább attól, hogy rossz jegyet fogtok kapni, ami csak még jobban ront a helyzeten. Alapvetően mondjuk nem magolni kellene a történelmet és folyamatosan tanulni, nem csak dolgozat előtt (tudom könnyen beszélek, de én is tanultam történelmet, szóval tudom mit beszélek), persze ott van a többi tárgy is amiből ugyan úgy készülni kell, de ez az iskola, ez a munkátok, ha mondhatom így, tanulni kell nincs mese.

Hogy mit tudtok tenni? Nem sokat, ha az osztályfőnökötök nem tud mit tenni, akkor ti sem fogtok tudni, legfeljebb kérjétek meg arra, hogy inkább több kisebb dolgozatot írjatok, mint kevés nagyobbat, hátha engedni fog.

2013. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam.

Egyetlen megoldásnak azt látom ha a szülő (k) beszélnek az igazgatóval. Fogjatok össze ti gyerekek, beszéljetek a szülőkkel. Aztán a szülők is összefognak és beszélnek az igazgatóval. Kitartás, sajnos minden suliba van legalább egy ilyen tanár.

2013. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

'Olyanokból irat' -->írat

'Magyarba'--> max. Magyarországon... de ha annyira így akarod írni akkor kis betű

' álandóan ' --> állandóan

' mirólunk' --> mi rólunk



'akkor meg már meg is lesz annak az oka hogy az osztály ilyen hülye németből' Ebből következtetve ti csak a hibát keresitek, hogy miért nem megy a töri.

1. Alapjáraton nem magolni kéne.

2. Meg nem kéne félni/izgulni.

3. Ha szóltok of.nek nem mentek sokra, meg azzal sem ha bemennek a szülők. Tanulni kéne. De mindenből. Ha az egész osztálynak menne minden 1-2-3-ra /ti rendszeretek szerint/ az meg mondjuk 4 re akkor az táncsak kitűnne majd az igazgatónak is...

2013. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem itt nem a tanárral van első sorban baj,hanem veletek.Milyen felfogás az,hogy mindenért a tanár a hibás?Egyetlen gyerek anyukája sem mondta azt,hogy gyerekeim,hát ti vagytok lehet,hogy kicsit még éretlenek ehhez a dologhoz?Ugyanis egy szigorú tanárnál nincs sokszor jobb tanár.

Nekem volt ilyen tanárom,a levegőt vágni lehetett volna késsel az óráin,olyan feszültség volt.1 évig,9.osztályban tanított minket matekból.Az első órán engem feleltetett,mert nem tudtam,hogy neki az igénye,hogy két egész kréta legyen a táblánál(ilyen igényei soha,semelyik tanáromnak sem volt,és itt sem gondoltam,hogy ezt ilyen szigorúan veszi ő pld.),de nagyon szigorúan vette!Aztán feleltetett még a nyolcadikas anyagból,és megtudtam oldani a feladatot,de hiába.Az történt,hogy leült a tanárnő,és kérte,hogy közben mondjam,amit csinálok.És így írtam a táblára a dolgokat,mondtam is,amit csináltam..stb.Nem voltam egy jó matekos,de adott egy feladatot,ezt épp megtudtam csinálni.Na és ugye az én általános iskolás matektanárom módszerei alapján a részeredményeket a feladat fölé írogattam,és ez a tanárnő meg azt mondta zsörtölődve,hogy ő nem szereti a karácsonyfákat a matekban.Aha,mondom,jól van.Utána nem írtam a számokat,de kijött az eredmény.Számolt fejben a nő utánam,megakadt egy számolásnál hirtelen,és kérdeztem tőle,hogy mennyi így a szám..mert tök egyértelmű volt,hogy az adott törtet felezni kellett és kijött egy rendes szám,nem hülye törtek.Kijött az eredményem,a jó eredmény,és erre azt mondta,hogy "ülj le,egyes.." ...aha,le is ültem,de nem láttam,hogy beírta-e.Félévtől megkedveltem ezt a tanárnőt,hogy hogyan azt a mai napig sem tudom,de csak én kedveltem az osztályból,senki más,utálták a módszereit.Aztán 10.-es koromtól kezdve kaptam egy nála is keményebb tanárt,aki csak magában a matekban volt kemény,alapvetően emberileg nagyon rndes volt.Rendes dogáknál 40%tól adja meg a KETTEST,és nincs kegyelem.Témazáróknál persze tartja a szabályt,ott 31% nálunk a szabály,amire már megadhatja a kettest.Na most ugye,nekem nála mindig hármasom volt,úgy,ahogy az előző tanáromnál is,most majd jövőre elehet,hogy rontok,de nem akarok megbukni pont utolsó évben,amikor érettségizünk!!Na és ugye gondoltam,hogy felveszem a régi(9.osztályos) matektanárommal a kapcsolatot,ő majd tud segíteni,ilyenkor már szabad is neki segíteni.Segített is,elbeszélgettünk vele.Elmondtam neki,hogy mennyire féltem tőle először,ő meg csak nevetett.Tudta,hogy nem szerette senki az osztályban,de azért jött el igazából,mert óraadó tanár volt,és így 20 km-t azért a kevéske pénzért,amit óraadóként gyes után keresett,az valahogy kevés volt neki.Inkább elment privát matektanárnak,de jobban is tette,vannak is sikeres tanítványai azóta.

Na szóval elmentem hozzá,és amint mondtam,elbeszélgettünk és segített.Nem csak a félelmeimet mondtam el neki,hanem rá is kérdeztem,hogy miért csinálta ezt az egészet.Azt mondta,hogy ő is csak nekünk akart jót,és hogy értsem meg a mostani tanáromat is,mert ő is csak jót akar nekónk,nekem,mindenkinek.(ismerték egymást,mint kollégák) Na aztán ugye voltam nála kétszer,másodjára kivitt a buszmegállóba,mert sietnem kellett a városi buszmegállóba,ahonnan meg pont pr perccel később indult bus..na mindegy,de akkor ez a nő felnyitotta a szemem.Azóta sem tudom elfelejteni,hogy milyen jó volt a szemeibe nézni és elmondani neki minden félelmemet személyesen.Tőle tényleg féltem,a mostaninál csak a jegyeimtől,meg attól,hogy rontok.Végülis most mindegy,csak érettségizzek le matekból is..mást nem is kívánok..szóbeli nélkül..


17/L

2013. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

9.-től angolos nyelvi osztályba jártam, heti 12 óra angol, 3 különböző angol tanár, mind a 3 szigorú, az egyik tanárnő minden egyes órán 20-21 szavas szódogát íratott velünk, ha el is találtad a szót, de mondjuk két betűt felcseréltél benne, azonnal nulla pont, -1 pont 4-es, -2 pont 3-as, és így tovább, szóval nem volt nehéz összeszedni a rossz jegyeket

mindenki nagyon félt tőle, de mégis mindenki szerette és tisztelte

a kedvencem az volt, amikor egyik napról a másikra kétoldalas angol szöveget meg kellett tanulnunk és szóról szóra fel kellett mondanunk jegyért :D

de mégis belénk verte az angolt, nélküle biztosan nem sikerült volna a nyelvvizsgám és az érettségim :)

próbáltatok már értelmesen elbeszélgetni a töri tanárral? ő is ember, ő is tisztában van a dolgokkal

szintén 9.-ben, az első töri órán a tanárnő kijelentette, hogy ő nem fogja bejelenteni a röpiket, neki ez a szokása, és pont, de ha meg tudjuk győzni, akkor meggondolja magát, értelmesen elbeszélgettünk vele, normális érveket hoztunk fel, és meggyőztük :)

szóval szép szóval mindenkit meg lehet győzni

2013. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Hát nekem nem ismerős a helyzet, mert a mi osztályunkban fordítva volt. Mi készítettük ki a tanárokat olyan szinten, hogy néha elsírták magukat. Az mega másik, hogy csak a tananyag negyedét adták le nekünk rövidítve, egyszerüsítve mert sose tanultunk. Plusz nekünk mindig külön dogákat állítottak össze? xD
2013. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Na ezért nem lennék sose kisegítő iskolában tanár.

2013. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es: nagyon büszke lehetsz magadra...
2013. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja és pár dolgot kihagytam. 15 perc alatt diktálja (!!!) le nekünk a 2 és fél oldalas vagy több oldalas szöveget úgy, hogy ha rákérdezünk hogy azt hogy kell írni akkor még egyszer elmondja úgy, hogy pl. a H helyett F hallatszik. Aztán olyan gyorsan diktál, hogy elmondja a mondatot és le is kell már írnod, kapsz fél percet arra hogy leírd. Ha valami ki maradt és megkéred szépen a tanárt, hogy mondja el legyen szíves még egyszer a mondatok akkor azt mondja, hogy majd leírod a másikról. Óra végén meg megnézem a padtársam füzetét ahol ugyan úgy ki van hagyva az a szó megnézem egy fiú füzetét ahol le van írva de azért megnézek egy másikat is ahol meg egyáltalán nem az van írva. Akkor melyiket tanuljam meg? Ha pont azt kérdezi akkor meg már nem jó az a feladat és az az egy szó máris lerontja a jegyedet. Régebben amikor még krétás táblánk volt akkor csak-csak leírta ha sokan könyörögtek, de az írását is alig lehet néha elolvasni. Mi(legalább is a többségünk) minden anyagot megtanultunk a feladása után, és nem is hogy izgulunk hogy rossz jegyet kapunk, hanem azért "aggódunk" hogy az az egy illető melyik csoportot választja; A csoport vagy B. Ugyanis nálunk úgy van, hogy a tanár amikor bejön megkérdezi az első sorban ülőtől, hogy melyiket választja, akkor az az oszlop vagy a könnyű feladatokat kapja vagy a nehezet attól függ, hogy melyik csoportot csinálta meg könnyebbre. És amikor írunk azt nem nyomtatja ki, hanem nála van a feladatlap amit ő állított össze mi meg a saját papírunkra írjuk a választ. Azt egész doga 5 perc az egyik csoportnak 5 perc a másiknak. Elmondja a kérdést és annyi időd maradt gondolkodni és leírni, amíg a másik csoportnak felteszi a kérdést. És ha hirtelen nem jut eszedbe az a szó akkor meg szívtad. És ha visszakérdezed a kérdést akkor meg leszid, hogy a füleden ülsz vagy mi van veled?
2013. aug. 25. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!