Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Segitségeteket kérem! Mit...

Segitségeteket kérem! Mit tegyek hogy ne bántsanak az osztálytárasim és ne basztasanak?

Figyelt kérdés
nem tudom mit csináljak mert ha anyáméknak elmondom abbol jo nem lesz meg hát égö lenne 9. es létemre behivni anyámat :( ( SEGITSETEK NAGYON FONTOS
2013. dec. 4. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel basztatnak?

Nem mindegy, hogy van rá okuk.. nálunk volt egy lány akinek beszólogattak én nagy hősiesen megvédtem mindig aztán egyre sűrűbben hallottam, hogy sértő megjegyzéseket tesz mindenkire és erre reagáltak a többiek.

2013. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A társaság és a szituáciok ismerete nélkül nem lehet értelmes tanácsot adni.
2013. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nincs okuk rá hogy basztassanak mert semmit nem csináltam állandoan gunyolnak ütnek stb
2013. dec. 5. 09:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát a társaságnak a fele drogos meg hasonlok,bukottak stb
2013. dec. 5. 10:00
 5/11 anonim ***** válasza:
semmit se csinálj csak kerüld őket... Ha ünek akkor meg nem szégyen tanárhoz fordulni. valamint szégyen a futás de hasznos
2013. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Drogosok közé jársz 9.-esen egy osztályba? Erről egyáltalán nem égő szólni anyukádnak, nem kell behívni az iskolába, ilyen iskolatársak mellől, egyszerűen el kell menni másik helyre, gyakorlatilag szó nélkül!!!

Az elég egyoldalú kijelentés persze, hogy "nem csinálsz semmit", hiszen ahogy az első válaszadó is írta, a közösség valamire reagál, ez lehet az, hogy gyengébbnek érzékelnek, érzik, hogy félsz tőlük, és ezért (igen, vannak ilyen gonosz, aljas emberek) vagy azért, mert valóban van valami idegesítő tulajdonságod. Ha nem tudsz/akarsz iskolát váltani (pedig drogos osztályból nagyon is el kéne tűnni, persze azért az kérdés, ebben mennyire vagy biztos, mármint abban, hogy valóban drogosok-e), akkor keresni kell a hibát, mert bizony mindenképp van valami. Ha viselkedésben nem találsz semmi kivetnivalót őszintén, önmagadnak megvallhatod, akkor valószínű, hogy a gyengeséget érzik, ezesetben erősödnöd kell, nem visszaszólni, nem reagálni, higgadtnak maradni, érezzék, hogy nem félsz tőlük. Ez nehéz nagyon!

A szüleimnek a helyedben mindenképp szólnék, ha meg akarod próbálni a változást, megkérném őket, hogy ne tegyenek még semmit, csak segítsenek megerősödni. Járj el sportolni, az rengeteg önbizalmat tud adni, vagy ígértesd meg velük, hogy ha már nagyon nehéz lenyelni a társaid viselkedését egy adott napon/órában, felhívhasd őket. Ezt soha ne az osztálytársak előtt tedd, ők lássanak csak erősnek, de amíg nem hagyják abba, bizony le kell nyelned a dolgaikat, ez rengeteg feszültséget okoz, és jól esik egy szünetben pl. elbújni egy wc-fülkében, sms-t írni a szülőnek vagy felhívni kicsit panaszkodni, de otthon mindenképp kérd meg őket, hogy hallgassanak meg minden nap! Komoly betegségeket okozhat, ha elnyeled a dolgokat magadban, muszáj kibeszélni!

2013. dec. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem nagyon köszönöm amugy 100 százalékban drogos a fele osztályom mert ott tekerték szünetbe
2013. dec. 8. 16:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Remélem, iskolát váltasz vagy hallgatsz rám! :)
2013. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Iskola váltás lesz és sokat segitettél köszi :)
2013. dec. 9. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincsmit, őszintén nagyon örülök! :)
2013. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!