Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok tanultak pszihologiat?

Tanárok tanultak pszihologiat?

Figyelt kérdés
És az mire jó?
2013. dec. 13. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tanultam pszichológiát, meg pedagógiát is, végeztem is az iskolával, de végül semmi hasznát nem vettem, mert a jelenlegi életemhez semmi köze.
2013. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti, hogy bármikor nyugodtan fordulhatok az egyik tanárnőmhöz ha tanácsra van szüksegem?!
2013. dec. 13. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van pszichológia, mint tantárgy az egyetemen / főiskolán, de attól még nem lesznek pszichológusok, mivel eléggé átfogóan és felületesen tanítják nekik. A pszichológia és ezáltal az emberi lélek ennél sokkal komplexebb, így aki tanult egy pár félévig pszichológiát, az még attól nem lesz pszichológus. :D
2013. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tanároknak részben dolga a nevelés is.Tehát bármikor(!!) kérhetsz tőlük tanácsot.
2013. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző előtti tökéletesen megfogalmazott egy idevágó passzust. :)


Az előzőét viszont korrigálom, mert cska félig értek vele egyett:


A tanároknak részben dolga LENNE a nevelés is.Tehát bármikor kérhetNÉL ELVILEG tőlük tanácsot.

2013. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

PARDON! Még mindig én vagyok. Én meg elírásra vagyok hajlamos! Helyesen:


"csak" "egyet"

2013. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedagógia - Pszichológia szigorlat a tanári diploma alapkövetelménye. Én az általános pszichológiától a gyermeklélektanon át sokfélét tanultam 4-5 féléven keresztül!
2014. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tanulnak pszichológiát, de ettől még nem lesznek pszichológusok.

Mint ahogy te is tanulsz matematikát, mégsem vagy matematikus. Tanulsz nyelvet, mégsem vagy nyelvész. Stb.

Meg aztán az, amit a tanárképzőn tanítanak (rendszerint lagymatag minőségben), az csak pár felszínes apróság.


De ha van olyan tanárod, akiben megbízol, és alkalmasnak tartod rá, fordulhatsz hozzá, ha problémád van. Legfeljebb azt mondja, hogy nem tud segíteni.

2014. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!