Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tovább tanulók! Akik most...

Tovább tanulók! Akik most mennek középiskolába, mit vártok?

Figyelt kérdés
Az első nap, tanácsokat kérhetek? Tudom, hogy még ennek az évnek sincs vége de már úgy izgulok. Tapasztalatok? Hogy éltétek meg? Vagy olyanok akik szintén szeptemberben kezdenek.Írnátok pár sort?
2014. ápr. 21. 16:15
 1/4 anonim válasza:
100%

Én már ugyan kijártam a gimit, de azért írok pár sort...

Szerintem mindenképp ismerkedj össze már az első napon az osztálytársaiddal és próbálj kialakítani barátságokat, különben lassan fognak telni a napok. (Nem tudom, mennyire vagy félős, csak azért írtam.) Próbálj minél több iskolai rendezvényen részt venni. Ismerkedj más diákokkal is, ne csak a saját osztályodból legyenek ismerőseid.


Figyelj a kinézetedre, törődj a külsőddel, mert a középiskolások sokat tudják az embert cikizni... Nem mondom, hogy légy tömegember, inkább alakíts ki egy stílust magadnak, ha még nincs, de pl. figyelj a testsúlyodra meg az öltözködésedre, hajadra...


Tudom, hogy nem erre kérdeztél, de még néhány tanács, amik jól jöhetnek:

Ne érdekeljen senki és semmi, tanulj sokat, szerezz jó jegyeket, mert fontos lesz két év múlva, amikor már el kell kezdened azon gondolkodni, hogy hogyan tovább, mit kéne tanulni, stb... Ugyan még ráérsz, de már most elkezdhetsz gondolkodni rajta. Főként az idegen nyelvekre feküdj rá és ha meg tudod tenni, már ez alatt a 4 év alatt tegyél nyelvvizsgát!

2014. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fontos az első benyomás, inkább tanároknál, de osztálytársaknál is. Én ha tehetném újrakezdeném, teljesen félreismertek a többiek és bánom már, hogy az első napokon nem voltam olyan barátságos és inkább magamban voltam. Nem mentem oda senkihez és folyton különcködtem. A 3
2014. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm. Ezek közül minden hasznos volt! Megfogadom, és köszönöm, hogy írtál. :)

Második: Az első benyomás ilyen fontos lenne... Mellesleg én is ilyen vagyok de akkor majd változatok. Neked is köszönöm, hogy válaszoltál. :)

2014. ápr. 21. 20:51
 4/4 anonim válasza:
Hát én nekem sok ismerősöm lesz az osztálytársam, szóval az első napokban velük leszek szünetekben, stb. Kb az első héten vagy utána megpróbálok barátságot kialakítani a többiekkel. Nekem nem lesz nehéz (szerintem) mert nem csak az osztálytársim lesznek ott akiket ismerek, hanem kilencedikesek,tizedikesek,stb.
2014. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!