Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vajon miért csinálja ezt az...

Vajon miért csinálja ezt az ofőnk?

Figyelt kérdés

Ofőnk angolt és törit tanít nekünk. Év elején elég kedves volt, félévkor még hááát tűrhető, mostanában pedig már szimplán egy szó van rá : köcsög.

Töri elején elhadarja olyan 20-25 percben amit mondani akar, mert állítása szerint nem jó a tankönyv és ezért inkább elmondja...vázlat az úgy néz ki hogy óra végén egy 10 perc alatt valami elég infószegény regényt, és azt tudni kell kövi órára mert irat (nem irat csak ígérget).

Kb 15 sornyi izéból meg abból amire emlékszek tanuljak meg mindent, mert ez egyértelmű hogy lehetséges. Miközben "TANÍT" poénkodik mindenen szóval ezzel a "TANÍTÁS" fele elmegy...

Folyton baja van az osztállyal, amikor mi semmi rosszat nem teszünk, hanem ő kapja fel mindenen a vizet. És ha valaki egy zsepit kér akkor erre az automatikus válasz "Kijöhetsz, megtarthatod az órát. / Nem zavar hogy órát tartok ? / Nyugszik a beteg ott hátul." És elég idegesítő.

4-5 embernek saját becenevet is adott pl : Bubi, Papi, Lányom, Kisfiam, Pocok, amiket előszeretettel használ az órákon ezzel kicsit beégetve az embereket mert mindenki utálja.

Szóval egy ilyen tanárral mit lehet kezdeni ?! Mert jó pár embert rettenetesen idegesít a "humora" meg a stílusa ahogy viselkedik. OKS ő a tanár meg minden, de ha mi nem bszakszunk az órán, meg semmit se csinálunk ami rossz, akkor miért ilyen ?



2014. ápr. 24. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Vajon miért csinálja ezt az ofőnk?


Mit? Irat minden órán? Tele vagytok karóval? Végig üvölti az órát? Nem megy be órára? Tovább tartja az órát szünetben?


Ugyanmár, ostoba vádak a tanár ellen, hiszen mindig a tanár a hibás. Mondom ezt diákként. Én már láttam szörnyű tanárt, aki kibírhatatlan, de az nem ilyen volt, hidd el. Majd ha egy ilyennel találkozol, megtudod.

Hányadikos vagy?

2014. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Belefásult úgy mindenbe, és már talán tojik bele, hogy ki mit gondol róla, meg úgy ánblokk mindenbe.
2014. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert év elején még újult erővel indult neki a sulinak, diákoknak, tanításnak, közben viszont belefáradt. Már lassan itt az év vége, nem csoda, ha elfáradt és sokkal idegesebb. Szegény tanároknak rengeteg teendőjük van (és ahhoz képest kevés fizetésért), plusz nem egy-két gyökér diák van, akik kikészítik őket, szóval érthető, ha év végére már nehezebben visel mindent és elege van. (Jó, az meg már más kérdés, hogy attól függetlenül magának a tananyagnak a leadását attól még komolyabban vehetné.)
2014. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van egy olyan gyanúm, hogy ti ezt a félév környékén valamivel kiprovokáltátok nála. Ő meg nem kommunikálta le, hogy mi a baj veletek, pld mert azt gondolta, hogy nyilvánvaló előttetek is, vagy mert biztos direkt csináltátok.


Talán le kellene ülni vele, beszélgetni, vagy külön ofő órán, vagy suli után, és legalább megkérdezni, hogy mégis mit szeretne ezzel elérni.

2014. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valóban ez a leginkább célravezető, amit az előttem lévő írt, szerintem is.

Ha baj van vele, sok embert idegesít, nem bírjátok ki, és az ofótök, akkor egy of órán üljetek le vele, és az osztály adja elő a problémáit neki. Mi idegesítő benne, mit nem szserettek, mit szeretnétek, hogy másképp csináljon.

De fontos, hogy őt is meghallgassátok, hogy esetleg szerinte ti mit csináltok rosszul, és nektek min kéne változtatni.

Lehet, hogy kiderül valami, amivel esetleg megbántottátok, és azért lett ilyen kibírhatatlan. Sokszor a tanár azért lesz ilyen, mert valami idegesíti az osztályban, és ha látja, hogy nem tudja megoldani, akkor leadja a mércét és nem fogjátok érdekelni.Ha megbeszélitek ezt, és tudtok változtatni és ő is tud, akkor talán jobb lehet a kapcsolatotok. Fontos, hogy osztályfőnöki óra előtt jelezzétek neki 1-2 nappal előtte, hogy beszélgetni szeretnétek vele erről. Készüljetek fel rá, közületek ki legyen a szószóló, ki mit mondjon el stb.

Esetleg, ha nem olyan tanár, akivel csak így le lehet ülni, próbáljatok egy olyan tanárt bevonni közvetítőnek, akit szerettek és akiben bíztok.

Mást nem hiszem, hogy lehetne az ügyben tenni.

2014. ápr. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a füzetbe is úgy írsz, mint ahogy feltetted a kérdést, ne csodálkozz, ha nem tudod megtanulni azt, amit a tanár lediktál.
2014. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom mi bajod van az írásommal...egyébként meg az enyém a legrendezettebb füzet csak szólok. Ha nem tudsz normális választ adni akkor légyszíves, ne kommentelj. Köszi.
2014. ápr. 25. 13:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hanyadikos vagy?

Egyet értek az előttem szólókkal, attól hogy valaki tanár még nem kell utálni. Hidd el vannak szerethető rendes tanárok. Az, hogy nem a tk alapján tanít az semmit nem jelent. Sok tanár csinálja ezt.


Órán jegyzetelj, és akkor nem emlékezni kell arra amit mondott. Ne csak azt írd le amit a táblára ír, vagy amit lassan lediktál, hanem egész órán jegyzetelj.

Valamilyen szintes biztos egyezik a tankönyvvel, abból is tanulhatsz.

2014. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kilencedikes vagyok, de mivel nulladikkal kezdtem így ez a tizedik.

Persze, igazad van, vannak jó tanárok ! De hogy azok közül akik minket tanítanak csak ő a köcsög, azért erre már nem nagyon lehet mondani hogy a mi hibánk amikor mások full normálisak velünk és le is adják rendesen az anyagot.

Hidd el ha jegyzetelnék (mivel már csináltam ezt) az lenne a megjegyzése "Mindent le fogunk írni, most figyelj. / Ne levelezz az órán." ennek ellenére SEMMIT nem írunk le abból amit mond, hanem nekünk azt egyértelmű hogy tudnunk kéne, mert minden ember képes azonnal megjegyezni mindent.

Nekem semmi bajom nem lenne vele, de meglátja az osztály a saját ofőjét és már akkor agyf_szt kap mindenki tőle.

Ofőórán, (ami nagyon sokszor szintén töri lesz)kussba kell lenni, mert ő éppen most gépezik, facebookozik, stb...

És mi vagyunk a "legrosszabb osztály" meg azok akik "nem tanulnak", amikor érdekes módon minden másból jobbak vagyunk csak angolból és töriből nem, amit ő tanít.

2014. ápr. 27. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!