Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meg lehet tanulni holnap...

Meg lehet tanulni holnap de.9-ig 15 töri tételt? Még ennyi van hátra. év végi vizsga Tudnátok tippeket mondani, amivel viszonylag gyorsan menne? Kicsit nehezen tanulok.

Figyelt kérdés
vizsga,történelem,tétel
2014. máj. 25. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Leülsz és tanulsz.


Meg lehet, én egyszer 4 óra alatt megtanultam egy 500 oldalas egyetemi könyvet a féléves vizsgára.

2014. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha most elkezded, akkor igen. Jegyzeteld ki az anyagot, vázlatpontokat írj, ne jegyzetelj ki felesleges dolgokat. Ha tényleg akarod, meg lehet csinálni. Ne görcsölj rá, próbáld az olvasottakat leegyszerűsíteni és társítani valamivel, hogy könnyebben fel tudd idézni. Én a töri tanulásakor minden leckéhez kis rajzokat készítettem és a címmel társítottam, és be is vált, mivel nagyon vizuális típus vagyok (az emberek általában azok).
2014. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt már nincs lehetőség jegyzetelni.


Vagy vannak kidolgozott tételeid amiket be tudsz s**gelni, vagy neked meszeltek.

2014. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs sok időd, szerintem se jegyzetelj. Olvasd el többször, vegyél át mindent minimum 3x. Akkor talán megmarad annyi, hogy vissza tudd mondani a felét. Hajrá!
2014. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem se jegyzetelj, mert még párat se tanulsz meg így. olvasd és húzd alá a lényeget. következő olvasásnál csak az aláhúzott részeket olvasd el. Háromszor elolvasod, akkor elvileg mennie kell. Bár így, hogy egy napra sűrítesz mindent, lehet, hogy a sok információ, ami még nem ülepedett le, összekavarodik és belekavarodsz majd vizsgakor. Minimum három napot kell szánni egy vizsga felkészülésére!
2014. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se jegyzetelj, sok idő menne el vele, inkább emeld ki, ahogy írták, és próbáld a lényeget megtanulni az anyagokból. Hajrá! Sok sikert! :)
2014. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Énekeld hangosan amit tanulsz egy dallamra, ismertre akár. És állva csinálld. :D nekem ezek bevállnak
2014. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Énekeld,igen:)

Amúgy nagyon nehezen,de meglehet.:D

2014. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszer elfelejtettem megtanulni egy Berzsenyi verset, a suliban jutott eszembe. Elkezdtem énekelgetni egy dallamra és a nap végén 5-ös dogát írtam belôle.:)


Tényleg énekeld!:) Rengeteget segít.:)

Sok sikert!:)


16/L

2014. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a "segítséget",végül nem tanultam rá olyan sokat,de 5-ös lett :D az éneklés dolog segített,(Metallica számok dallamára):D Köszönöm még1x
2014. máj. 27. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!