Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki tanár lett miért lett az?...

Aki tanár lett miért lett az? Szeretitek a szakmátokat? Mi benne a legjobb/legrosszabb?

Figyelt kérdés

Mi ösztönzött vagy motivált abban hogy tanár légy? Hány évesen határoztad el ezt? Milyen szakos tanár vagy és mit tanítasz?

Kort és nemet is írjatok.



2014. máj. 25. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért lettem tanár, mert ebben láttam megvalósíthatónak, hogy segíthessek másokon úgy, hogy közvetítem azt, ami nekem is sokat adott (22 évesen döntöttem emeleltt, mikor már egyetemre jártam). Ez sajnos nem mindig valósulhat meg, főleg úgy, hogy az intézményesített közoktatást rendkívül rugalmatlannak tartom. Így nem is valószínű, hogy pályán maradok.


27/F, angol tanár (filozófiatanári kéepsítéssel is, de azt nem tanítom)

2014. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2%

Jesszus!

Nem hitem volna, hogy tanárok is olvassák..

2014. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még nem lettem az,és jelenleg nem is tartok ott,hogy lehetnék tanár.Viszont megmondom őszintén,hogy szívesen lennék tanár.

Hogy milyen szakom lenne?

Magyar-német!

Az egyik legjobb dolog ebben a szakmában az,hogy kapsz elismerést.Ha én egyszer tanár lennék(...),akkor tuti,hogy középiskolában vagy felső tagozatban akarnék tanítani,mert ott már általában érettebbek a gyerekek,és 1-2 fő el is ismerné a munkámat,páran tuti megköszönnék,hogy tanítanám őket.

A másik jó dolog ebben a szakmában az,hogy a tanár beszél,irányít.Elmondhatnám a tapasztalataimat,buzdíthatnám a változtatásra a diákjaimat,taníthatnám őket szórakoztatóan,biztathatnám őket.Felkészülnék minden órámra igényesen.Amikor kimerülnék,akkor nem a gyerekekkel lennék bunkó,megpróbálnám visszafogni magam.Ha valamelyik gyerek megszeretne,azt tuti,hogy én is jobban szeretném,de az osztály előtt nem mutatnám ki.Kiemelném a tehetséges diákokat,és kiemelném azokat is,akik nem tehetségesek,és segítenék nekik abban,hogy fejlődjenek.

Rendszerezhetném a dolgokat,szóval nem össze-vissza tanítanék.:)


"Ábrándozás az élet megrontója!"-Lehet,hogy ez nem volt tévedés,de rossz erre az idézetre gondolni.Arra gondolni,hogy lehet,hogy nem lesz meg az,amit igazán szeretnék.


Akartam én pszichológus is lenni...(annak már végleg vége,álom marad,feketén a rokonokat diagnosztizálomXD)

2014. máj. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb: emberekkel, gyerekekkel foglalkozni. A gyerekek annyira jó fejek, mindig történik valami, sosem unalmas az élet, nagyon ingerdús. Rettentően élvezem a személyiségüket, szeretek velük beszélgetni, nevetni, bármit. Megtalálnak a problémáikkal is, ez nagyon megtisztelő.

Ebbe bele tudod tenni a lényed legjavát.


Rossz:

1) ha fegyelmezetlen, motiválatlan egy osztály. Na, az elveszi az ember kedvét, de nagyon.

2) a fizuból mélyszegénységben élsz, plussz munkákat kell vállalni

3)megbecsülés hiánya: egyes szülők semmibe vesznek, igazgató lealáz.


40n

2014. jún. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!