Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tesitanár nem fogadja el a...

A tesitanár nem fogadja el a lovaglást sportnak. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Öt tesi lenne kötelező egy héten, abból három be van építve az órarendbe, kettő meg csütörtök délutánra van téve tömegsport címen. Azt mondta a tanár, hogy aki rendszeresen sportol, az az egyesületével igazoltassa le és akkor a csütörtöki tömegsportról elmehet. Én leigazoltattam a városi lovassport egyesülettel, a tanár meg azt mondta, hogy ez mind szép és jó, de a lovaglás nem sport, szóval köteles vagyok bejárni a tömegsportra.

Mivel mozgok én kevesebbet mint egy pingpongozó? Szerintem semennyivel és rosszul esik, hogy a lovaglást nem nézi sportnak. Forduljak az iskola vezetőségéhez?


14L


2014. szept. 27. 16:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
A lovaglás annyira sport mint a sakk, sportnak sport, de a testmozgás része a 0-hoz közelít, össze se hasonlítható például futással vagy úszással.
2014. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Díjugratás, militari, díjlovaglás olimpiai sportág. Ennyit arról, hogy sport e vagy sem.


A másik. Megnézném azt aki még sose lovagolt, hogy 1 óra lovaglás után, másnap hogy ül le vagy hogy megy lépcsőn.

2014. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás sport, ráadásul elég kemény sport, szóval el kell fogadnia.

Olyan izmokat mozgat meg, amiről azt sem tudja az ember, hogy egyáltalán létezik, és kezdőként fél óra lovaglás után másnap meg sem bír mozdulni.

Szóval ne hasonlítgassuk egy sakkhoz, ha egy mód van rá...


Igen, fordulj az igazgatóhoz.

2014. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%

nem sport, a tánc se sport meg a póker sem az.


Sport amiben mozogni is rendesen.

2014. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Emberek mi bajotok van?

Azt hiszitek az már nem sport ha nem emelgettek nehéz súlyokat.

Mert azt hiszitek hogy ha ültök a lovon akkor az csak visz és kész?

Üljetek fel egyszer egy lóra egy fél órára.


Ugyanúgy sport mint az aerobik, vagy a tánc, mivel egy óra táncolás után is lefolyik rólad egy liter víz azt garantálom...


Szólj az igazgatónak, osztályfőnöknek, hogy intézkedjen.

2014. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is szólj az igazgatónak. Nekem aztán senki se merje mondani, hogy a lovaglás nem sport.
2014. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 56%-os, aki szerint a lovaglás nem sport!

Ültél valaha lovon? Nem a búcsúban a pónikon, ahol csak lépnek... Mégis miből gondolod, hogy a lovaglásnál nem kell mozogni?

Tudod-e, hogy ügetésnél, minden második ütemre kiemelkedsz a nyeregből, amivel edzed a fenék-, comb- és vádliizmokat? Tudod-e, hogy a térdeddel szorítani kell a lovat/nyerget, nem csak a kengyelre támaszkodva ülsz és ezzel edzed a BELSŐ combizmodat?

Tudod-e, hogy a sarkadat le kell nyomni a kengyelben és ezzel feszíted a vádlidat?

Tudod-e, milyen érzés, amikor a ló megijed valamitől és az 50-60 kilóddal kell megállítanod egy 500 kilós állatot? Tudod-e, hogy léptetésnél, tanügetésnél és vágtánál a csípőd előre-hátra mozog és ezzel edzed a gerinc körüli izmokat?

Tudod-e, hogy a könnyített ügetésben és vágtában hogy feszül az ember combizma?

Tudod-e, hogy csak egy 5 perces vágtától az ember úgy le tud izzadni, hogy a gerincén folyik végig a víz?

Tudod-e, hogy a tanügetés a legjobb módszer az alkasi zsírpárnák eltüntetésére?


Úgyhogy ne magyarázz, hogy a lovaglás nem sport! Aki lovagol, olyan izomzata lesz, hogy azt nagyon sokan megirigyelnék. Nem felfújt kondihuszár izomzat, hanem gyönyörű szép szálkás. Emellett az izületeket is erősíti.

2014. szept. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%

"Aki lovagol, olyan izomzata lesz, hogy azt nagyon sokan megirigyelnék. Nem felfújt kondihuszár izomzat, hanem gyönyörű szép szálkás. Emellett az izületeket is erősíti."

Ja mert aki kondizik annak csak felfújt izmai lehetnek a sok misztikus koxportól ..

"Ugyanúgy sport mint az aerobik, vagy a tánc, mivel egy óra táncolás után is lefolyik rólad egy liter víz azt garantálom... "

Sikerült két kiemelkedően jó példát hozni a sportra, szép volt. Lehet, hogy a lovaglás fárasztó, mint ahogy a ping-pong és a sielés is lehet az, de szerintetek össze lehet hasonlítani fél óra lovaglást fél óra kemény futással?

Persze, hogy nem.

2014. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
13%

"Tudod-e, hogy a tanügetés a legjobb módszer az alkasi zsírpárnák eltüntetésére?"


Tudod-e, hogy helyi zsírégetés nincs?

2014. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne összehasonlítani a futással könyörgöm! Izzaszt, átmozgat, erősít, izmot "épít", a tüdőt erősíti. A futással nem ugyanezt éred el? Nem csak annyiból áll, hogy ülsz, a ló megy alattad, oszt' kész. Jó lenne, ha nem szólnák le olyanok ezt a SPORTOT, akiknek halvány fingjuk nincs arról, hogy miből áll! Mert 100%, hogy nem ültél még lovon, különben nem ezt mondanád, hanem 10 perc után sírva könyörögnéd le magad. Mert ha Te pasi vagy, és nem megfelelően tartod a combod, nem szorítod a lovat, a golyóid szétpréselődnek seperc alatt.

Ja és a futással ellentétben a lovaglás nem terheli le a térdet és a bokát.


Nem feltétlenül a porok/szteroidok miatt felfújt, lehet az egyenetlen edzéstől is, hogy pl. mellre edz, mint az állat, de hasra meg lábra nem vagy csak keveset. Rengeteg ilyet láttam már, hogy nyomják fekve a 80 kilókat, de közben pipaszár lábak lógnak ki a nadrágjukból, és bár a bi- és tricepszük vastag, a válluk egybeolvad a kar többi részével, nem különül el.

2014. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!