Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha féltem a...

Mit tegyek, ha féltem a gyereket a kiközösítéstől?

Figyelt kérdés
Én borzalomként éltem meg a közoktatást, és újra itt állunk a küszöbén. Nem tudom így másodjára hogyan álljak hozzá. Most a gyereknek kell mindezen végig menni én pedig nem állhatok ott mögötte mindig és nem is volna okos dolog. Nem csak attól féltem, hogy áldozat lesz. "Nézőként" is kínzás ez az egész. Rá ül a társaságra a rossz hangulat, amikor valakit bántanak és senki sem tehet semmit, mert aki közbelép, szintén áldozat lesz. A bántóktól így pedig az is félni fog, aki "csak" néző. Én voltam áldozat is, meg néző is, és a zaklatottság mindkettőben benne van. Egy ilyen állapot pedig évekig is húzódhat. Tényleg úgy érzem, hogy az iskola egyenlő a terrorral, akár áldozat az ember, akár nem. Hogy milyen lehet bántónak lenni, azt pedig elképzelni sem tudom. Talán arra kéne neveljem, hogy ő nyomjon el másokat? Azt nem szeretném.
2014. nov. 23. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ezen, a gyerek megérzi! Nem szeretnék bunkó lenni, de teljesen ,, normál,,? Tehát nem fogyatékos,nem gonosz, rendes a nevelése, stb.? Nem feltételezem, de jó lenne tudni.Ha semmi, akkor miért PONT őt szekálnák?Felteszem van min. 25 gyerek.Ebből jó ha 3 piszkálódó lesz.Ne félj,csak ne add balhés suliba. :)

Ohh, és ne arra neveld,hogy elnyomjon másokat,hanem hogy merjen szólni, ha bántják. :)

2014. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan meglehet mondani hogy szóljon vissza azoknak akik beszolnak neki.

Én 15 éves vagyok.. engem is probálnak piszkálni és néha sikerül is.. de aztán elszoktam hatarozni hogy legközelebb vissza szólok.

2014. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek azt látja, hogy te egy hatalmas stresszként éled meg azt, hogy ő iskolába megy, hogy te félsz az iskolától, akkor ő is félni fog és ez szinte egyenes út lehet, ahhoz amitől félsz.

Amit tehetsz az az, hoyg nem úgy fested le neki az iskolát, mintha a pokol tornáca lenne és magadban is megpróbálod félre tenni ezt a rettegést. A kiközösítés amúgy nem csak az iskolák sajátja, munkahelyen is kiutálhatnak bizonyos embereket a kollégák. Amúgy is túldramatizálod a dolgot, a legtöbb gyerek mondjuk látja gúnyolodást és 2 szünet múlva már nem is gondol rá, lehet érdemes lenne beszélned egy pszichiólogussal erről a szorongásról, mert rengeteget árthatsz ezzel a gyermekednek és magadnak is. A gyerekedet arra kell nevelni, hogyha bántják védje meg magát, de ne bántson másokat. Iskolanem egyenlő terror, ezt vésd az eszedbe.

2014. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én gimnazista vagyok. 3 különböző általánosba jártam, mindenhol kiközösített, utált gyerek voltam. Minden este azzal a tudattal aludtam el hogy senki se szeret. De így az ön gyereke edzett lesz lelkileg. 9 év kiközösítéssel, utálattal elég edzett vagyok lelkileg, és már SENKITŐL nem félek. Múltkor is simán leálltam beszélgetni egy részeg káromkodós emberrel az utcán, és még csak el se tudott lopni tőlem semmit.

Ne féljen, vagy nem piszkálják és nyámnyila, vagy piszkálják de akkor edzett lesz.

2015. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!