Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki segítene kaptam egy...

Bácsmegi levente kérdése:

Valaki segítene kaptam egy házi feladatot és eshogy se tudom elkezdeni:írj 30-40 soros érvelő esszét "Te vagy még egyedűl, oh arany holdvilág\ mellyet árendába nem ád még a világ" többi lent!?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy az idézet jelentése az hogy a természeten kívül minden emberi tulajdonban van a vers címe Az estve írója Csokonai Vitéz Mihály azt mondták hogy először megállapítást kell írni vagyis az idézet jelentését utána érveket és végül összegezni kell nagyon fontos lenne

2014. dec. 10. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor most magyarul, jó? Írd már le normálisan, mi van és mi a feladat...
2014. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ott van a címben -.- írj esszét!
2014. dec. 10. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:

De mi mellett vagy ellen kell érvelni, kérdező?

Egyébként meg ha leírtad, hogy mit kell csinálni, akkor miért nem azt csinálod? :D

Elkezdeni mindig nehéz, én is volt, hogy fél órát ültem az üres lap felett :) Szánd rá az időt, sikerülni fog!

2014. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen ez is nagy kérdés mert nem tudom hogy mi mellett kell érvelni. ezt a feladatot az irodalom 10.-ből lett feladva. de most kérdeztem oszt társaimat még a szüleik se tudják hogyan kell megcsinálni:/
2014. dec. 10. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Érvelés -> alátámasztasz valamit megfogható dolgokkal. Megnézed mit jelent az idézet (látom az már megvan, bár értelmezni is kéne), utána eldöntöd egyetértesz-e vele vagy sem. Ha igen, akkor leírod miért, ha nem, akkor azt, miért nem. Persze mindezt nem pontokban, hanem megpróbálva összefűzve, normális mondatokban.


A megfogalmazást akárhogy kezdheted, pl. tessék, itt egy egyszerű:


"Az idézet szerint...(folytatod a jelentésével, amit szintén ne két szóban írj le)." A többit meg fűzöd hozzá.


A végén pár mondatban összegzed (összefoglalod) amit előtte írtál és ennyi. Ha nagyon nem megy, kérdezd meg egy-két osztálytársad ők hogy csinálták, onnan meg vehetsz egy-két ötletet.

2014. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sejtem, mi az érvelés tárgya. Ha ez az idézet, és csak ennyi infó van pluszban leírva, akkor gondolom vagy igazat adsz Csokonainak, hogy igen, már mindent pénzzé tettek. Vagy ellene mondasz, és írsz példákat, bizonyítékokat, hogy vannak még más értékek is, amik pénzre nem válthatóak át, és nem lehet őket adni-venni.


Mind a kettő jó választás, sok irodalmi idézetet lehet felsorakoztatni akármelyik érvelés mögé - mert ha jól emlékszem ilyesmit is kell csinálni ebben a műfajban, régen volt az érettségim :D


Többet nem segítek, a szülőknek meg üzenem, hogy elég szégyen, ha 30-32 pár emberből EGY SEM tudja értelmezni a feladatot. (Jó oké, első olvasásra nekem sem ment.)

2014. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan érzésem, hogy a szülők meg sem lettek kérdezve, mert a Kérdező lusta megírni és azt várja, hogy valaki leírja neki.
2014. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!